Język w Barcelonie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Jestem świadoma, że Katalończycy używają języka katalońskiego. Moje pytanie dotyczy jednak telewizji. Myślę nad dziennikarstwem, tylko nie wiem czy jest sens pchania się do barcelońskiej telewizji. Strasznie mi się podoba w Barcelonie, ale katalońskiego w Polsce się nie nauczę :(
Nie bardzo rozumiem (jakie jest) pytanie.
CHcesz (czy nie?) nauczyć się katalońskiego ?
Myslisz o studiach dziennikarskich ? w Bar-nie ?

o ile to ma znaczenie co do ''pchania się do barcelońskiej telewizji'' oprócz BTV i TV3 w poblizu B. mają studia także TeleCinco
i chyba Antena3 (?)
Chodzi o to, że bardzo chcę mieszkać w Barcelonie. Chciałabym być dziennikarką, a konkretniej prezenterką. Nauczyć się hiszpańskiego w Polsce to nie problem, ale katalońskiego owszem.
Zastanawia mnie więc to, czy w Barcelonie mają studia telewizje, które nadają w j. hiszpańskim czy tylko te, które nadają w j. katalońskim.
Cytat: paulaa_w
Chodzi o to, że bardzo chcę mieszkać w Barcelonie. Chciałabym być dziennikarką, a konkretniej prezenterką. Nauczyć się hiszpańskiego w Polsce to nie problem, ale katalońskiego owszem.

Bardzo przepraszam za swoją brutalność, ale muszę to napisać. Dziewczyno, przeczytaj raz jeszcze to co napisałaś i puknij się w głowę. Ale mocno, dobry baranek o ścianę się przyda.

Takich jak Ty, ale Hiszpanek, z doskonałym językiem, dykcją, wymową są tysiące. Szansa na to, że ktoś w ogóle poświęci 3 sekundy Twojemu CV, nie mówiąc o zaproszeniu na rozmowę, jest zerowa. Chcesz mieszkać w Barcelonie to ok, do zrobienia, ale marzenia o pracy prezenterki możesz z powrotem na księżyc odesłać. Proponuję rezejrzeć się za innym zawodem, w którym masz realne szanse na prace. Domyślam się, że jesteś młoda i wiele rzeczy wydaje Ci się łatwe i możliwe, ale zapewniam Cię, że wcale tak nie jest.
Kochana, wiem, że to brzmi dziwnie. Zawsze jednak byłam pewna siebie i dążyłam do swojego celu.
Myślisz, że nie mam świadomości, że nie jestem jedyna? To się mylisz, bo mam.
Uda mi się, to mi się uda, nie uda, to się nie uda. Ale ja tutaj szukam odpowiedzi na moje pytanie, a nie pouczania.
Proponuję najpierw porozmawiać z osobą, która opowie Ci o obecnej sytuacji w Hiszpanii, gdzie nawet świetnie wykształcone, ze wspaniałym katalońskim językiem, cud wyglądem pracują... fizycznie albo i wcale...

A jeśli chodzi o samą TV, to po spełnienie marzeń uderzaj w Madryt - tam mówią najczystszym hiszpańskim.

Saludos
Dzięki Ci bardzo za radę ;D A ogólnie może się orientujesz jak się żyje w Madrycie? Nie miałam okazji zwiedzić, byłam tylko w Barcelonie.
warto sie starac, wiem z doswiadczenia. Jesli masz cel rob wszystko zeby go zrealizowac.
Dzięki :) Takie odpowiedzi dodają mi zapału i podnoszą na duchu.
A jakie otwieraja oczy ?
Czy sprowadzaja na Ziemie?
Myślę, że na pewno nie napisane przez takich jak Ty :) Pozdrawiam gorąco, życzę więcej wiary w ludzi.
A może raczej jakiś program typu "gotowanie na ekranie", albo podróżniczy...
W takich egzotyka jest czasem w cenie (vide Pascal Brodnicki, który od czasu do czasu miewał nawroty językowej amnezji i po okresie tworzenia całkowicie poprawnych zdań po polsku nagle powracał do "tehaz biohą mahchewką i kroić na kawałków".
Bo prezenterki jako takiej, w wiadomościach na przykład, to z obcym akcentem... sobie nie przypominam. Tak że to, jakie szanse widzę na sukces na tym polu - przemilczę.

Tak czy siak - powodzenia. Plany zawodowe zawsze się mogą zmienić o 180 stopni.
edytowany przez Agniecha110: 30 gru 2010
Też się nad tym zastanawiałam głęboko, szczerze powiem. Myślę, że wszystko jest do wypracowania, ale temu trzeba poświęcić wiele czasu.
Dzięki bardzo za podsunięcie pomysłów.
Co będzie, zobaczymy. Ale wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej zaczynają sobie cenić "inność" :) Oryginalność na pewno w jakimś stopniu jest ważna.
Moje plany po 2 latach walki i nauki,nauki i nauki, zmienily sie nie o 180 stopni ale o 360, w zasadzie nie plany tylko rzeczywistosc, bo plan to ja zawsze mialam:)a euskery nadal nie znam-kiedys sie naucze.
Jak sie nie myle(co do kanalu tv) w ''cuatro'' noticias jest prezenterka slowianka Nadia cos tam nie pamietam nazwiska, to aktualna osoba, wczoraj nawet ja widzialam w wieczornym wydaniu wiadomosci, nie jest jedyna.
Znam kobiete polke ktora uczy baskijskiego w Escuela Oficial de Idiomas w Bilbao, i wcale sie tutaj nie urodzila,
itd,itd
Nie mozna komus niszczyc nadziei i planow, to wogole bezsensowne, dlaczego niby nie mozna walczyc o to co sie chce. Sprowadzanie na ziemie to dla ekonomistów.
Przykro ale wychodzi, ze najczesciej pojawiajaca sie rzecza na tym forum jest krytyka, za nie postawienie akcentow, za porazki, za sukcesy, za nadzieje, za plany, brak sensu w tym.
To nie tak, mysle, ze to polega na tym, ze sa roznice wiekowe, marzyc trzeba, ale w miare realnie, dziewczyna mieszka w Polsce, nie zna kraju, ani jezyka i wali do telewizji, no chyba,ze ma jakies znajomosci, a poza tym Polska nie jest ani juz tak oryginlana ani egzotyzna, no i oczywiscie dyskusja na temat kryzysu nie ma sensu, tak, jak ktos wczesniej napisal, miejscowi, piekni i dobrze wyksztalceni ludzie sa zdesperowani,a przeciez tam maja rodziny, kontakty i raczej wieksze mozliwosci, ale do odwaznych swiat nalezy, zawsze autorka postu za kilka lat moze napisac jak swietnie jej poszlo i utrzec nosa wszystkim malkontentom:)
jak wali do telewizji?, chcialaby i za to jest krytykowana, za to ze CHCIALABY, o to wszystko w tym chodzi zeby sobie postawic jakis cel, poznej ten cel bywa modyfikowany i dostosowywany do rzeczywistosci czesto, i wiele roznych rzeczy, ale bez stawiania sobie celow w zyciu nie dojdzie sie nigdzie. najbardziej powtarzajaca sie informacja na tym forum, to ze Hiszpaniia w kryzysie, ble,ble,ble i co z tego teraz jest w kryzysie ale az ona nauczy sie dobrze hiszpanskiego to Hiszpania z kryzysu wyjdzie i kto wie co jeszcze.
Co do kontaktów to na moje stanowisko pracy startowalo 15 osob, 11 z nich to hiszpanie, z dobra znajomoscia angielskiego i z doswiadczeniem, ktrorego ja nie mam, ze znajomosciami oczywiscie tez i co mi powiedzieli;ze poza moim supercv(ktore wcale nie jest takie super bo nie mam za duzo doswiadczenia tylko praktyki podczas studiow) to mnie wybrali bo; dyrektor mieszkal w niemczech kupe lat i poznal mnostwo polakow i wie ze jestesmy baaardzo pracowici i mamy latwosc w uczeniu sie jezykow. Pisze na moim przykladzie bo jest mi on najblizszy.
wali do telewizji bylo przenosnia, chodzilo o zakres marzeñ, a tobie juz chyba pogratulowalam szczesliwego wydarzenia, wykaz sie teraz nasza polska inteligencja i pracowitoscia i popraw swoj hiszpañski, na ktory ktoregos dnia zwrocilismy ci uwage i chyba cie to bardzo boli, bo wraz z objeciem jakiejs posady poczulas sie wyzej mimo wszystko od Hiszpanow, ale Feliz Año Nuevo, ucz sie i rozwijaj i nie badz taka borde y prepotente :P
A ty ciagle z ta twoja zlosliwoscia...mnie nic nie boli, napisalam nawet w ktoryms poscie, ze macie racje i musze zwrocic wieksza uwage na niektore rzeczy. Poza tym ty najmniej powinnas sie wypowiadac na temat mojego hiszpanskiego, bo ty do perfekcyjnosci mnie nie doprowadzisz ale mozesz nauczyc kilku rzeczy inne osoby.Nie czuje sie wyzej od Hiszpanow i oni ode mnie tez nie, , i jak napisalam doceniam ich doswiadczenie i ciezka prace, dlatego wlasnie nawet mi sie nie wyobrazalo ze mi sprawia taki prezen. Nie jestem ni borde ni prepotente, ale ty owszem. Przynajmniej na tym forum. Para que el año que viene sea mejor.
no wlasnie, pisanie bez cukrowania to zlosliwosc, dobre, nikogo nauczac nie mam zamiaru, ja wiem co wiem, nikogo o tym przekonwac nie zamierzam, a tobie zycze, abys osiagnela przynajmniej moj poziom
Feliz año nuevo 2011 para todos :>!
Nie, ja nie do Pauli - bo wyraznie mi napisala: Myślę, że na pewno nie napisane przez takich jak Ty Ale ciesze sie, ze "MYSLI" ;-)
---
Ja do Miserii....
Chodzi mi o ta Nadie...z Dziennika w CUATRO.
Z tego, co wiem wieczorne wydanie prowadza Daniel Serrano i Silvia Intxaurrondo...
Silvia (nacida en San Vicente de Baracaldo el 7 de marzo de 1979, es una periodista española.)
=> http://es.wikipedia.org/wiki/Silvia_Intxaurrondo
Ta: http://www.academiatv.es/academicos_ficha.php?id=1017
A moze z Tania pomylilas? Tez blondynka...I tez Hiszpanka...(Bilbao, Vizcaya, 21 de julio de 1979), ;-)
O ta: http://www.cuatro.com/estas-no-son-las-noticias/fotos/tania-llasera/2[tel]ctoultpro_53/
???
HOLA A TODOS!!!

Jestem polka mieszkajaca od dawna w Barcelonie, widzialam ze pytacie sie czy katalonski jest wazny otoz musze wam powiedziec ze bardzo wazny, wszedzie sie mowi po katalonsku, jest to jezyk obowiazkowy ja pracuje w biurze a dokladnie dla jednej z czasopic i musialam mowic po katalonsku zeby dostac prace zreszta katalonczycy lepiej patrza na ludzie z zewnatrz mowiacych po katalonsku.


jesli chodzi o twoje pytanie o do telewizji musze ci powiedziec i mowie to szczerze zebys sie nie rozczarowala....jak przyjedziesz to barceolony i zaczniesz sie uczyc katalonskiego to moze tak za pareeeee dobrych lat dostaniesz prace........

w madycie wiadomo katalonskiego nie ma ale jest duzo konkurencji wiele dziewczyn chce byc druga Sara Carbonero y Letizia Ortiz
Cytat: Una_
---
Ja do Miserii....
Chodzi mi o ta Nadie...z Dziennika w CUATRO.
Z tego, co wiem wieczorne wydanie prowadza Daniel Serrano i Silvia Intxaurrondo...
Silvia (nacida en San Vicente de Baracaldo el 7 de marzo de 1979, es una periodista española.)
=> http://es.wikipedia.org/wiki/Silvia_Intxaurrondo
Ta: http://www.academiatv.es/academicos_ficha.php?id=1017
A moze z Tania pomylilas? Tez blondynka...I tez Hiszpanka...(Bilbao, Vizcaya, 21 de julio de 1979), ;-)
O ta: http://www.cuatro.com/estas-no-son-las-noticias/fotos/tania-llasera/2[tel]ctoultpro_53/
???

Ja przypominam sobie dziennikarkę ze słowiańską urodą oraz imieniem i nazwiskiem wskazującym na kraje wschodnie, ale akcentu u niej ani śladu.
Jak sobie przypomnę/znajdę to podam.
Podejrzewam, że miejsce urodzenia to tez będzie Getxo albo coś podobnego :)
Nadia cos tam, nie prowadzi wiadomosci tylko robi migawki, wczoraj chyba mowila o cotillonach w barach albo o zakazie palenia juz nie pamietam, juz kilka razy ja widzialam, ja powiedzialabym ze bialoruskie nazwisko, jak nastepnym razem ja zobacze to sobie zapisze nazwisko.
To bardzo bym Cię prosiła, żebyś podała. Jestem strasznie ciekawa...
Kwestia nie dotyczy nazwiska, ale miejsca urodzenia i wychowania. Jeśli jeden z rodziców jest z innego kraju, ale dziewczyna urodziła się i wychowała w Hiszpanii to moim zdaniem dobrym przykładem zagranicznej dziennikarki, która zrobiła karierę w hiszpańskich mediach nie jest.
Witam, widzę że kojarzycie program Cuatro :) Poszukuje imienia i nazwiska jednej prezenterki
daje link do gifa:
http://img600.imageshack.us/i/c5fa71a043ad.gif/
byłbym naprawdę bardzo wdzięczny za podanie informacji ;)
Anna Simon Marí.
(Española; rocznik 1982!!!)
Ooo dziękuje ślicznie! :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Brak wkładu własnego