ir a + Infinitivo :/

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

bardzo proszę o przetłumaczenie mi tych zdań... kompletnie nie wiem jak się do nich zabrać... nie byłam w szkole przez 1,5 tyg i mam mega zaległości... będę bardzo wdzięczna :)
1. ona zamierza studiować na uniwersytecie Oxfordzkim
2.tym razem ci nie pomogę
3. w poniedziałek rano moi rodzice lecą do Paryża
4. nie mogę przyjść jutro o piątej. Gram w tenisa z moją dziewczyną.
5. w przyszłym roku odwiedzę mojego francuskiego kolegę
6. Myślę, że pojadę z Paryża do Londynu pociągiem.
7. zrobię dużą imprezę , gdy będę miała 18 lat
8. co Eryk zrobi ze swoimi pieniędzmi?
9. moi rodzice planują pojechać do Hiszpanii
10. Calum i ja nie mamy czasu kupić dzisiaj biletów
11. samolot wyląduje w Lizbonie w drodze do Modeiry.

dziekuję
Użycie peryfrazy "ir a +infinitivo" byłoby w kilku zdaniach dość sztuczne i na siłę bo ta peryfraza określa generalnie bliską przyszłość ale jeśli to ćwiczenie tylko na tę peryfrazę to nie powinnaś mieć problemu. Odmianie podlega tu tylko "ir" a to jeden z podstawowych czasowników przecież.
Jeśli natomiast masz odgadnąć w których zdaniach przyszłość wyrażać będzie peryfraza "ir a +inf", w których czas Futuro a w których czas Presente w planach i zamiarach, to już większe wyzwanie przed tobą.
Weź podręcznik do reki, przestudiuj zagadnienie, sprawdź odmianę i podaj swoje wersje.
edytowany przez argazedon: 10 gru 2014