hiszpańskie litery

Temat przeniesiony do archwium
Mam pytanie: Jak wstawiać litery z akcentami gdy się uczę słówek????
ń ó é á í ú...skopiuj sobie :D
ń przecież w hiszpańskim nie ma... A litery najprościej wstawiać ustawiając sobie dodatkowe skróty klawiaturowe, instalując hiszpańską klawiaturę lub - sposób bez dodatkowych przygotowań :)) - używając skrótów prawy alt + ciąg cyfer na klawiaturze numerycznej, np. alt + 160 to á, 161 - í, 162 - ó, 163 - ú. é niestety nie mogę sobie przypomnieć :).
cierpliwosci, dorobie wstawianei hiszpanskich liter niedlugo...
ñ zadowolony??? jak mañana
Znajdź w panelu sterowania układ klawiatury czy ustawienia regionalne. Tam dodaj nowy układ: język hiszpański międzynarodowy, układ klawiatury amerykański międzynarodowy. Warto jeszcze zaznaczyć opcję przerzucania się między układami skrótem alt+lewy shift i pokazywania wskaźnika na pasku zadań z jakim układem pracujemy aktualnie.
Po tym litery z akcentami uzyskujemy tak samo jak polskie z ogonkami: lewy alt + litera a, e, i, o, u, n...
Moze ktos pamieta jaki jest skrot dla é i ñ ??? Bede bardzo wdzieczna ;)
Po pierwsze polskie literki uzyskujemy przez prawy alt + a, e, z, x, itp... A po drugie w hiszpańskim układzie klawiatury microsoft nie zadbał o znaki akcentowe :/ więc się nie da tak jak w polskim układzie ;/
Ustaw sobie układ klawiatury na jeden z kilku zestawów j. hiszpańskiego. Jak już to zrobisz, to gdy chcesz otrzymać powiedzmy í, naciśnij polski klawisz "{/[" raz a zaraz po nim "i". To samo się tyczy reszty. ñ jest dostępne pod polskim ":/;".

Pomocne jest również narzędzie on-screen keyboard: menu start>programs>accessories>accessibility>on-screen keyboard
Temat przeniesiony do archwium

 »

Szkoły językowe