DELE Superior

Temat przeniesiony do archwium.
POMOCY! Czy ktoś zdawał egzamin DELE Superior? Jeśłi tak to proszę o napisani jakie były tematy na uustnym! POR Favor!!!! Gracias a todos!
ja zdawalam w maju, na ustnym mnie pytali ogolnie - co robie, gdzie sie uczylam hiszpana, i takie tam, potem pokazala mi babka 2 zdjecia - jedno strazaka i jedno business woman, no i pyta czy widze jakis zwiazek miedzy tymi zdjeciami, no i w sumie potem rozmowa byla na temat czy lepiej byc strazakiem czy business woman i takie tam. Potem przedstawila mi 3 snetencje, mialam wybrac sobie z tego jedna i powiedziec czy jestem za czy przeciw, i uzasadnic. Ja sobie wybralam "lepiej zeby mowiono o tobie zle, niz wcale". Tutaj chodzilo o umiejetnosc obrony swojego zdania, nie o twoje poglady, zeby umiec sie obronic. I to tyle. ;) Na pocieszenie moge ci powiedziec, ze wyszlam z ustnego kompletnie zalamana, szczegolnie ostatnie pytanie... ale mam wyniki i zdalam, a z ustnego dostalam 28/30 punktow. :))) Pozdrawiam.
a ile czasu sie uczylas hiszpanskiego zanim zdalas superiora? :>
najpierw 3 lata lektoratu na studiach, a potem wyjechalam z erasmusa na 10 miesiecy do Hiszpanii i potem jeszcze raz tez na 10 miesiecy do Hiszpanii na praktyke (leonardo)

Pozdrawiam i powodzenia!!
Ja też podchodzę do Superiora i mam pytanie:czy myślisz, że w tekście pisanym limit słów liczy się wraz z miejscem na Twój adres i adres osoby, do której piszesz?Czy na części ze słuchu jest czas na przeczytanie pytań przed słuchaniem?
z ciekawości pytałam.. :) mi życzcie na razie szczescia z intermedio :D
Czy ktoś wie gdzie można zdobyć testy do Superiora w necie??? Moje linki to:
http://diplomas.cervantes.es
http://www.cervantes.de/de/04_sprache/05_5_Superior.html
Pozdrawiam
Na superior ( zdawałam i ZDAŁAM na 90 procent) nie ma czasu na czytanie pytań przed częścią słuchową, a do limitu słów w częsci pisemnej liczą się wszystkie adresy podpisy i daty - tak samo zresztą jak w egzaminach Cambridge z angola.
Nie panikujcie, Superior jest do zdania.
z pytaniami prosze pisać na [email] - podzielę się wrażeniami.

acha - od sierpnia 2005 został zmieniony zestaw winietek i zdjęć na ustnym !!!!
Proszę niech ktoś mi powie, czy można zdawać ten egzamin dele superior nie chodza na żadne kusry, tylko samemu indywidualnie się przygotowywać???
Dziękuję Ci pięknie!!!!!
Pocieszyłaś mnie bardzo!
Pozdrawiam!
ja nie chodzila w polsce na kurs - jedź na kurs letni do madrytu, polecam International House Madrid.

saludos!
Hola. Mam prosbe, wspominalas cos o obozie letnim w madrycie aby szlifowac jezyk mozesz dac mi blizsze informacje, tak sie sklada ze akurat tutaj jestem i moze udaloby mi sie na cos takiego zalapac!
Ja tez mam superior.
Wątpię:)
Grażynka z klanu na pewno tego nie ma
Alez ja nigdy nie powiedzialam, ze go mam:)
Grażynka z klanu chodziło mi o tą drugą osobę
Ach... zmylił mnie brak przecinka:) Właśnie szczerze mówiąc zaskoczyło mnie Twoje poparcie dla użytkownika o świńskim nicku. No ale teraz już wszystko jasne:)
Dobranoc.
Witam. Aby zdac egzamin Superior, to przede wszystkim trzeba sie uczyc latami. A wiem co mowie bo jestem mgr iberystyki i pracuje jako nauczyciel j.hiszpanskiego. Najpierw ciezka praca, a dopiero pozniej efekty. Tylko dobry nauczyciel jest w stanie wytlumaczyc zagadnienia z tego egzamniu!
Moim zamiarem nie było nikogo dołować. Po prostu bądżmy realistami i oceniajmy własne szanse. Będą egzamninatorem maturalnym za dużo się już napatrzyłam na ludzi którzy nie znając języka lub znając go pobieżnie przystępują do egzamniu ( kompetna porażka i wielkie rozczarowanie). Superior to nie jest tzw"pryszcz". Wystarczy przejrzeć książkę i zauważyć jak rozbudowane jest słownictwo i gramatyka. Czy choć raz zaglądałeś/ zaglądałaś do tej książki?!
Do Isabel-podaj jakieś namiary na siebie.Szukam lektora, który pomógłby mi przygotować się do DELE intermedio.Możliwa nauka zdalna z użyciem skype.Chyba,że możesz mi polecić kogoś z Krakowa
Witam,
Moj mail to [email] wyslij mi swojego maila to pogadamy.Pozdrawiam
Czas na przygotowanie się do superiora to 3-4 lata od początku nauki języka jeśli się bardzo chce. No i trzeba w między czasie odwiedzić kilka razy Hiszpanię i najlepiej mieć kontakty z Hiszpanami tu w Polsce.
Zdawałam superiora jesienią 2007, nie było to tak dawno temu, i o ile pamięć mi jeszcze nie szwankuje, w carta formal adres (ten w nagłówku, nadawcy) się NIE liczy do limitu, podobnie jak data :) Liczy się wszystko od nagłówka w dół
Przede wszystkim liczą się te kontakty właśnie - zwłaszcza na ustnym procentuje, daje swobodę wypowiedzi i rozbudowuje słownictwo, a za to punktują najbardziej
ja mam pytanie, na jakim poziomie jest tak naprawdę superior? Jedni mówią że C1(cyli coś jak CAE) inni że C2(CPE) a jeszcze inni że to coś pomiedzy C1 a C2, więc jak to w końcu z tym superiorem jest?:) pytam się na razie z ciekawości bo póki co chcę podejśc do intermedio. pozdr.
programowo na C2. Jeśli ktoś mówi, ze c1 albo pomiędzy, to pewnie są jego osobiste odczucia, bo egzamin np byl prosty.
Właśnie zastanawiam się czy nie zdawać superiora i mam mówiąc szczerze ciężki orzech do zgryzienia. Języka ucze się od mniej więcej 3 lat, w czym mieszkałam jakiś czas w Katalonii no i teraz w Polsce mam kontakt z castellano 24/7. Nie chodziłam co prawda nigdy na żadne korepetycje do nikogo, ale w Katalonii jakoś dawałam sobie radę, normalnie funkcjonowałam, załatwiałam takie sprawy jak lekarz, problemy z tel. komórkowym etc. Starałam się jak najwięcej rozmawiać z ludźmi na różne tematy i w sumie czułam się w castellano naturalnie. Myślicie że to wystarczy?? Rok temu miałam zdawać Intermedio (z przyczyn losowych nie mogłam pojechac na egzamin), myślę, że po roku od poziomu intermedio mam szanse ten certyfikat zdac. Nie powiem, kusi mnie to bo to naprawde solidne poświadczenie kompetencji...

Wszystkim którzy zdają DELE superior teraz na jesień życzę powodzenia!!!!!
1saludo!!
Hej!

Myślę, że powinnaś po prostu rozwiązać jeden z testów dostępnych na stronach Cervantesa. Będziesz przynajmniej wiedzieć jak idzie Ci gramatyka, rozumienie tekstów i czytanie. Możesz też zobaczyć, np. El Cronometro do Dele Superior. Są tam przykłady tekstów do pisania. Nie wiem czy są też tam przykłady wypowiedzi w ustnych, ale w tej do Dele Intermedio było coś takiego.

Jeżeli poradzisz sobie z takim poziomem, to warto zdawać. Jeżeli nie, zawsze można się douczyć, albo zdawać Intermedio.

Mnie też się marzy Dele Superior, ale mnie to jeszcze daleko do tego poziomu i brakuje mi trochę obycia z językiem, bo teraz nie mam z nim praktycznie kontaktu. Na razie pokusiłam się o Dele Intermedio i czekam co z tego wyjdzie. Pozdrawiam. Życzę dobrych wyborów i powodzenia.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Szkoły językowe