Oczekiwanie na certyfikat

Temat przeniesiony do archwium.
Ile czasu od zdania egzaminu trzeba czekać na certyfikat? Np. zdając egzamin w maju albo w listopadzie, kiedy mogłabym dostać papierek do rąk własnych? Tak się zastanawiam, czy opłaca mi się przystępować do DELE, żeby bez egzaminu językowego na uniwerku móc pojechać na Erasmusa. Rekrutacja na Erasmusa kończy się pod koniec lutego.
Podobno czeka się rok :/ Tak czy owak ja zdałam w maju i certyfikat jeszce do mnie nie dotarł :P
tzn powiem jak bylo w moim przypadku: zdajac egzamin w maju wyniki mozna bylo sprawdzic przez internet na poczatku sierpnia, oficjalny papier z wynikami dostalam pod koniec sierpnia a sam certyfikat - wlasnie wczoraj otrzymalam list z instytutu cervantesa w krakowie ze moge przyjechac i odebrac
tak długo??? ja myslalam, że 3 miesiace maximum...łeeeeeee, to lipnie
Do wszystkich którzy już, otrzymali dyplom:

Proszę powiedżcie mi, jak wygląda wasz dyplom. Czy również jest formatu A3 (taki wieki plakat ze znakiem wodnym). Ja zdałam dele intermedio w 2003 roku i właśnie otrzymałam,taki dziwny dyplom, który bardzo mnie zniechęcił do zdawania kolejnego pozimu DELE.

Niech ktoś mi odpowie,jak wygląda teraz taki dyplom DELE, please!!!
wyglada jak jakis kartor formatu a3, ktorym ozesz sobie w pokoju powiesic ale do teczki z certyfikatami i CV nie wlozysz go....
WIELKIE DZIĘKI GUIBON,

Czyli z Dele superior, jest to samo?

W czym tkwi mój problem - ten dyplom można oczywiście pomniejszyć i zrobić ksero, ale jako ksero to wygląda jak zwykła podróba i jest to mało wiarygodne.

Uważam, że takie dyplomy to jest po prostu kpina Hiszpanów!!!

A kartka z punktacją otrzymaną na egaminie...no cóż,owszem też jest i nawet kolorowa, ale ta pieczątka na niej to chyba została zrobiona z zakrętki od butelki.

Nie podoba mi się to. Dyplom powinnien mieć wygląd i przynajmnIej zdjęcie.

A co wy o tym sądzicie?

Un saludo cordial
Estamos de acuerdo contigo :)
zgadzam sie, ale przyznam że dopóki nie przeczytałam tych postów nie zwracałam na to większej uwagi :)
No cóż ja na to uwagę zwróciłam, kiedy się chciałam tym dyplomem pochwalić :)

Do plecaka za duży aby go schować, a ksero dyplomu wygląda jakbym go sobie sama napisała :(

Podobno kilkanaście lat temu, te dyplomy były bardzo ładne i miały swój wygląd, a teraz...chyba nas nie lubią, ci Hiszpanie,że nam taki szajs wręczają.

Un saludo
kurcze ja pisalam w listopadzie DELe intermedio to znaczy ze mam 3 lub wiecej miechow czekac na wyniki?? jak sie wyniki sprawdza na icgh stronie???
ja mialam wyniki po niecalych 3 miesiącach, mozna je sprawdzic tutaj http://diplomas.cervantes.es/candidatos/consulta3.jsp a generalnie warto sledzic informacje na http://diplomas.cervantes.es bo wszystko pisza na bieżąco :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia