Podręczniki do DELE Intermedio

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie Kochani:)
Postanowiłam zabrać się do pracy i zdać egzamin DELE Intermedio. Daje sobie półtora roku lub dwa przy 4-5 godzinnej codziennej samodzielnej nauce. Zobaczymy czy się uda: ) Ale potrzebuje Waszej pomocy co to doboru podręczników. Wiem, że było już kilka postów na ten temat, ale jak dla mnie mało z nich wynikało.
Obecnie posiadam dwie nowe książki Beaty Pawlikowskiej ‘’Blondynka na Językach’’ Hiszpański Europejski i Latynoski. Kupiłam je bo chciałam odświeżyć hiszpański którego uczyłam się kilka lat temu. Jak na razie jestem zadowolona bo miły głos Pani Beaty i tajemniczego Hiszpana towarzyszy mi od jakiegoś czasu: )
Nie uczyłam się nigdy hiszpańskiego z żadnych podręczników i trudno mi teraz coś sensownego do DELE wybrać . Z tego co wyczytałam na forum dobrze jest wybrać ‘’El Cronometro’’ i dołączyć do tego jeszcze testy intermedio z poprzednich lat. Do tego książka do gramatyki. Ale jaka?? ‘’Uso de la gramatica espanola’’ czy ‘’Aprende gramatica y vocabulario’’ a może jeszcze coś innego. Która książka Waszym zdaniem jest dobra? Nie chce niepotrzebnie wydawać pieniędzy na książki, które potem będą leżały w koncie.
Liczę na Wasze podpowiedzi i dziękuję z góry!
polecam książkę DELE intermedio b2 wyd. edelsa :)
Ja rowniez polecam testy z ksiazki przygotowujacej do egzaminu DELE B2 Intermedio. Ostatnio kupilem sobie ta pozycje na allegro i jestem bardzo zadowolny. Mam wrazenie, ze testy z ksiazki sa trudniejsze niz te na stronie cervantesa wiec mozna sie naprawde niezle przygotowac.
Aja na poczatek polacem profesor pedro-intensywny kurs.

« 

Sólo en español

 »

Pomoc językowa