Dele B2 - ocenianie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Chcialam sie zapytac o to, jak oceniany jest egzamin B2. Na innych forum czytalam, ze z kazdej czesci nalezy miec minimum 70%, zas na stronie instytutu jesli dobrze zrozumialam, to 5 czesci egzaminu jest podzielone na 3 grupy i z kazdej z tych 3 grup (a nie 5 czesci) nalezy miec min. 70%, wiec jak to jest? Bede bardzo wdzieczna za pomoc.
P.S. Przepraszam za brak polskich liter, ale ich po prostu nie posiadam.
pozdrawiam :)
Z tego co ja też wyczytałam, to jest tak jak mówisz- musisz zaliczyć 3 części na min. 70%, czyli teoretycznie jeśli źle poszło Ci słuchanie, to możesz to nadrobić mówieniem.

Ja natomiast mam inne pytania i bylabym wdzięczna, gdyby ktoś mi na nie odpowiedział ;):
1. Czy w karcie formalnej na B2 mam sobie sama wymyśleć adresy czy nie trzeba ich wcale pisać
2. Czy mogę się w listach podpisywać własnym imieniem i nazwiskiem, czy mam sobie jakieś inne wymyśleć, czy napisać jak na maturze XYZ
3. Czy każda poprawna odpowiedź w część gramatycznej jest tak samo puntkowana
4.Czy są jakieś widełki co do liczby słów tzn. czy prócz ogólnego stwierdzenia 150-200 słów w przypadku np, 209 jeszcze uznają list (o ile je policzą ;)) czyli +/- np 10 słów
5. Za co w ogóle przyznawane są punkty w listach?
Uczę się sama i niestety nie mam się kogo spytać o powyższe zagadnienia. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc :).
Ja się uczyłam w Radomiu w szkole PLANETA i nasza lektorka mówiła tak:
1. adres trzeba podać - tak jak we wzorach listów formalnych
2. własnym imieniem
3. tego nie podają - nie wiadomo, nie ma jednak punktów ujemnych
5. treść, zgodność z tematem, forma, bogactwo językwoe, gramatyka

w razie czego - pisz - podpytam Panią Agnieszkę to cos może podpowie

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa