Egzamin, listopad 2014

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie. Nie wiem, czy takie pytanie jest zasadne, ale zapytam. 2 lata temu zacząłem uczyć się hiszpańskiego. Miałem straszną obsesję, przez jakiś czas chodziłem jak w transie, bo nic prócz hiszpańskiego się nie liczyło. Od roku koresponduję z hiszpańskojęzyczną dziewczyną, słucham piosenek, piszę teksty, wiersze, rozmawiam sam ze sobą w wolnym czasie. Znam b. dobrze gramatykę, używam ok. 600 słów. Mam jednak trochę problemów z rozumieniem ze słuchu i np. artykuły w "El país¨ są trochę zbyt trudne jeśli chodzi o słownictwo.

Czy jesteście w stanie stwierdzić - na podstawie mojego opisu - czy mam szansę zdać egzamin DELE w przyszłym roku na poziomie B2? Może ktoś z Was już go zdał i może coś doradzić? Nigdy nie zdawałem egzaminów w szkole językowej, nawet do takowej nie chodziłem, gdyż jestem samoukiem.
Żaden problem samemu się sprawdzić, przynajmniej gramatycznie:
http://diplomas.cervantes.es/en/general-information/level-b2.html
Tak na odległość i na podstawie tylko Twojego opisu to nikt Ci nie będzie w stanie udzielić takiej odpowiedzi. Tak jak sugeruje argazedon, pobierz sobie przykładowy egzamin i zobacz jak Ci pójdzie. Wtedy będziesz wiedzieć czy wystarczy trochę doszlifować swoje umiejętności i można startować, czy może jednak jeszcze trochę będzie trzeba poobcować z językiem.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia