Imiona hiszpańskie

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 116
oooo dzięęęęki. z nieba mi spadłeś. A jak myślisz można to imię wziąć na bierzmowanie ? a masz macie może jest życiorys bo nie mogę znaleźć...
http://adonai.pl/sakramenty/eucharystia/?id=24
Sorki, to chyba nie ta :D Ta jest jeno błogosławiona :)
Najlepiej o życiorys spytać się w Kolegiacie :
Św. Kandyda jest męczennicą rzymską. Patronuje miastu od XVII wieku. W 1641 roku papież Urban VIII ofiarował ordynatowi głogoweckiemu relikwie świętej.
http://glogowek-online.pl/component/content/article/13-zabytki/128-kolegiata-pw-bartsomieja-apostosa-przewodnik-po-kopciele.html
oooo dzięki wam
A jak jest po hiszpańsku Malwina?
a jaki jest hiszpański odpowiednik imienia Łukasz??
Pytać się wujka Google i nowego wujka wolframalpha
http://www.wolframalpha.com/
Wujek wolframalpha podał odpowiedzi .P
http://www.conmishijos.com/nombres/MALVINA
http://www.conmishijos.com/nombres/LUCAS
nikt chyba jeszcze nie napisał-Jorge :*
sittsam, muchas gracias :)
Kilku moich znajomych Javier, Jaime, Alvaro, Alberto, Fernando,Baldomero, Samuel, Eneko, Sergio, Daniel, Eliseo, Guillermo, Rosa, Antonio, Aitor, Salva, Juan, Anders...hmm..i duzo duzo innych...ale reszta imion juz raczej zostala wymieniona..jak sobie przypomne to dam znac :)
a Joanna jak jest po Hiszpańsku?? :D
Joanna to po hiszpańsku Giovanna :) Pozdrawiam
Sorrki Giovanna to po włosku. Po hiszpańsku Joanna to Juana :)
Jak male pojecie macie o Hiszpanii.

Mala próbka hiszpanskich imion (jest ich 20 razy wiecej):

Agosti Agoztar
Ainara Aimar
Aingeru Aintza
Aitana Aire
Aitor Ainhoa
Aketza Alaon
Alain Alatz
Albi Altziba
Allande Ambe
Ametz Anakoz
Anartz Anaut
Ander Andima
Andoitz Andolin
Andoni Aner
Anixi Anter
Antton Apal
Apat Arano
Aratz Argi
Argider Argina
Argoitz Arnalt
Arnaitz Arnas
Arotza Arrats
Arrosko Artizar
Artzai Artzeiz
Asentzio Asier
Astigar Aurken
Auxkin Azeari
Azibar Aztore
Azubeli

Bakar Baladi
Balendin Baleren
Balesio Baraxil
Bardol Batista
Bazil Bazkoare
Belasko Beñat
Berart Berbiz
Berdaitz Beremundo
Bernat Bertol
Betiri Bidari
Bikendi Bingent
Birila Birjaio
Bittor Bixintxo
Bizi Bladi
Bordat Begoña

Danel Dei
Denis Deunoro
Dioni Diegotxe
Dorleta Domeka
Domiku Dominix
Dulantzi Dunixi

itd ............
Kokinko, to baskijskie imiona są (po co ja Ci to piszę, przecież Ty dobrze o tym wiesz...)
Pani nalezy do Euskal Abertzale? Niech popatrzy najpierw na mape Hiszpanii.
Tiaaa. Do Batasuny....
Dobrze. I co powie Pani jesli dziennik w TVE1 czyta Ainhoa, korespondentem w Rzymie jest Ander, ministrem w rzadzie hiszpanskim jest Eneko y prezydentem klubu pilkarkiego w Katalunii jest Aitor (Txiki) i do tego Twoja córka nazywa sie Itxaso.

Masz racje. To NIE jest Hiszpania. Moze Górny Slask?
Reasumujac. Uczcie sie dzieci Hiszpanii i nie zeby zdac jakis tam Dele. Ah ... i jak bedzie Juan Gonzalez w Polsce na jakijs konferencji, zwracajcie sie do niego "Panie Janku". DPM.

To jest Hiszpania prawdziwa:


'Yo me llamo como me llamo aquí y en la China'
Ta Ander czy Ainhoa po prostu pochodzą z Baskonii. Są to imiona baskijskie, a post jest o imionach hiszpańskich (występujących w języku hiszpńskim). To tak samo, gdybyś wypisała imiona katalońskie czy galicyjskie. Nie zapominajmy też, że w Ameryce Łacińskiej żyją Indianie. Gdy do Polski przyjedzie jakiś John, to nie mówimy, że to imię jest polskie.
Equivocado Sr. Baskonia, catalunya, Galicia, País Valenciano to gdzies z Oceanii czy Zatoki Perskiej. POPATRZ NA MAPE HISZPANII.

Gdyby w Polsce bylo jakies imie slaskie (np. Pierun) powiedzialbys, ze to nie jast imie polskie. To slaskie. Prosze o troche (chocby) logiki.
W polskiej telewizji programy prowadzi Omenaa Mensah. Przez dwa A.
Polskie imie... moze nie?
I - a jakze - Omenaa jest Polką. Po kądzieli.
Nie ucz mnie geografii Hiszpanii ;]. Chodzi o to, że to imioma baskijskie, który jest zupełnie innym językiem. W Hiszpanii te imiona funkcjonują, ale nie są hiszpańskie/kastylijskie. DOTARŁO??
"Nie ucz mnie geografii Hiszpanii"

Nie mam takiego zamiaru (bodaj bys cudze dzieci uczyl). Chce, zebys sie SAM nauczyl i spojrzal na rzeczywistosc hiszpanska z punktu widzenia rzeczywistosci i nie stereotypów które przekazuje sie mlodym adeptom Hiszpanii.

Sigues la política del Caudillo. España=toros, flamenco, canción española, moilinos de Castilla la Mancha, vino y jamón.

Por favor, contestame a la siguiente pregunt: ¿Si algún turista va a Vigo de vacaciones, va a Galicia o España? Serás ... Ya no hablo de Sitges, Torremolinos, Ibiza u otros.

Tomate una copa y luego hablaremos. Dirás la verdad (lo que realmente piensas). Así me lo dicen y por ello ... te lo digo a tí.

C.
Te repito por enesima vez. Estos nombres son vascos, aunque son usados por los espańoles. No son castellanos. Por lo visto, eres algo corta, pero bueno. En cuanto a la geografia, tu no debes desbaratar mis conocimientos en este campo. Lo puede hacer mi profe, pero no tu. Aunque, con tu actitud, no me parece que puedas enseńar a nadie. Sólo sabes vanagloriante perturbando.
Sol Angelica 19 Mar 2005, 01:00 odpowiedz
Podajcie jakie są imiona hiszpańskie. Dziękuję

Mira tío cabeza dura al tema. Una tal Angelica pregunta por los nombres HISZPANSKIE y no como dices "CASTELLANOS".

Claro. Eres de letras y la lógica es tu asignatura PENDIENTE. Y muy mucho.
Estaba claro que se trababa de nombres en espańol/castellano. Mi cabeza pura y dura no puede abarcar tus sandeces. Aguarda un poco, serénate, es que veo que te gusta beber. Si tienes problemas con el alcohol, apúntate a una Asociación de Alcohólicos Anónimos. Allí saben cómo ayudarte. No te preocupes, no estás sóla con tus problemas, hay gente que te puede ayudar.
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 116