Stan wyjątkowy na terenie całego internetu

Temat przeniesiony do archwium.
Stan wyjątkowy na terenie całego internetu
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=znGAk1IFkYI
Czy dobrze rozumiem, że od 26 stycznia, przepisane zadania z podręcznika będą na forum kasowane, a na osoby przepisujące zadania będą nakładane kary?
Tak.
No nie wiem, jakoś ciężko mi sobie taką sytuację wyobrazić, ale kopiowanie zadań z podręcznika to jakby nie patrzeć piractwo i karać należy... Jeśli prawo będzie przestrzegane zniknie z internetu też wiele wartościowych rzeczy, jak choćby prawie wszystkie podręczniki do języków keczuańskich i innych drobnych języków, których nie da się ściągnąć płatnie, ani kupić w księgarni, a jedynie istnieją pirackie skany zamieszczone w sieci.
Dlatego, nawołuję do protestu.
No dobrze...

Filmik jest żenujący, jeśli ktoś chce kogoś tym czymś przekonać to... powodzenia. Bo poza porównaniem do Jaruzelskiego (a ja chyba jestem jedną z ostatnich osób na tym forum, która pamięta, kto zacz) to NIC z tego filmiku nie wynika. Większość tutaj pewnie nie zajarzy skojarzenia z ogłoszeniem stanu wojennego. Ble, ble, ble, ble, ble... zero informacji, zera faktów, zero argumentów... Cięzko wytrać do końca, nawet, jakby się chciało.

I tak, śledzę sprawę ZUPA i ACTA.

Pytanie:
Skończyłam prywatną szkołę wyższą, na której nauczono mnie języka hiszpańskiego. - zapłaciłam za przekazanie mi własności intelektualnej.
Urodziłam dziecko (huhu... to dopiero fikcja) i przemawiam doń po hiszpańsku i po polsku. "W pakiecie" dostaje jeden język gratis. Jedną szansę więcej na przyszłym rynku pracy, za, powiedzmy, 20 lat. Skorzysta z cudzej własności intelektualnej, zupełnie gratis.

Kogo ukarzemy?

OJ-CA! OJ-CA! OJ-CA - skandują feministki :D


Abslolutly serio pytam ;)
edytowany przez Agniecha110: 22 sty 2012
Aaaa, żeby nie było, jestem PRZECIW.
Ale chciałbym poznać argumenty ;) jakieś sensowne. Może wtedy się zrobię bardziej przeciw.
Chyba większość (jak nie wszyscy) wiedzą co się dzieje w ostatnich dniach, więc to ma na celu tylko uświadomienie, ze to dotyczy także tego portalu.
Posiadaczy konta na facebooku zapraszam: http://www.facebook.com/nieACTA
Jaka kara będzie groziła za przesłanie komuś pirackiego skanu podręcznika języka inga?

Jest w internecie taki, a w nim deklaracja:

Es propiedad
1981
Stephen H. Levisohn
Luis C. Galeano L.

Ninguna parte de esta publicación puede
ser reproducida total o parcialmente sin
autorización escrita de los autores.

Impreso en los talleres Multilith
Universidad de Nariño, Pasto
1981


Jako, że (wedle mojej wiedzy) wszystkie dostępne podręczniki do tego języka to pirackie kopie, ograniczenie dostępu do nich, to praktycznie wymazanie wiedzy o języku. Nawet jakby ktoś miał dobrą wolę i tak nie istnieje możliwość kupienia i zapłacenia za ten i podobne podręczniki. Takich języków jest znacznie więcej.
Cytat: dicharachero
Chyba większość (jak nie wszyscy) wiedzą co się dzieje w ostatnich dniach, więc to ma na celu tylko uświadomienie, ze to dotyczy także tego portalu.
Posiadaczy konta na facebooku zapraszam: http://www.facebook.com/nieACTA

Nie mam konta na fejsbuku - podobno ten portal inwigilują siły zła.

Czyli co? Uczyć tę moją urojoną ciążę hiszpańskiego? Czy lepiej nie?
edytowany przez Agniecha110: 22 sty 2012
Na twoim miejscu bym się poważnie zastanował. Podobno rekwirują narzedzie zbrodni ;)
Po jakim czasie wygasają prawa do własności intelektualnej ? Kilkadziesiąt lat temu tzw. babcia- sąsiadka nauczyła mnie rozróżniać i nazywać kolory, nauczyła mnie też kilku słów (baba, dom, auto itp.). Czy jej spadkobiercy wiedząc o tym mogą zażądać ode mnie pieniędzy ?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa