Iberystyka- CoZdawaćNaMaturze?? Pomocy!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Po maturze oczywiście wybieram sie na studia i moim marzeniem jest IBERYSTYKA. Przeglądalam różne informatory, ale nigdnie nie jest napisane co konkretnie trzeba zdawac na maturze. Za miesiąc muszę podjać decyzję, więc zależy mi na tym, aby ktoś mi pomógl: Proszę, BARDZO WAS PROSZĘ, powiedzcie jaki przedmioty trzeba zdawac na maturze i jakim poziomie (podst czy roz)...!!!!!:):):) Bo ja narazie wiem tylko tyle, że język zdaje się rozszerzony.... POMOCY!!!!

P.S. Czy jest wydzial IBERYSTYKI w Łodzi???
Przemyśl dokładnie czy chcesz iść na iberystykę . Jednak po tym kierunku jest malo pracy w Polsce. A nawet w Hiszpanii nie za bardzo pracodawcy patrzą na osoby po tym kierunku. Najlepiej wybrać cos rynkowego i zgodnego z Twoimi talentami. A Iberystykę studiować eksternistycznie.
A jeśli posiada właśnie talent do hiszpańskiego? ;))
Jeśli interesują Cię uczelnie państwowe to nie.
Na UŁ nie ma wydziału iberystyki... ani takiego kierunku.
Na Wydziale Filologicznym przy Katedrze Filologii Romańskiej działa Zakład Języków Iberomańskich...
Oczywiście najważniejszym językiem jest francuski. W bodajże II semestrze wybiera się drugi język romański - hiszpański lub włoski, który będzie stanowić dodatkową specjalizację.
A jakie przedmioty maturalne są brane pod uwagę to radzę poszukać na stronach konkretnych uczelni ;)
uwazam ze musisz sie zastanowic czy warto wybrac sie na iberystyke. jesli kochasz hiszpanski i wiesz ze to jest wlasnie to musisz sie liczyc ze bedziesz rozbierac ten cudowny jezyk na czesci piersze i straci on swoja pieknosc. pozniej zaczniesz widziec rozne sprzecznosci no i rzeczywiscie z praca ciezej. Polecam filologie hiszpanska bo przy okzaji wybierzesz inny jezyk z rodziny romanskiej i bedzie lepiej a pomysl katalonski baskijski franskuski wloski same piekne jezyki powodzenia:)
paulyna_s okazuje sie często ze osoby lubiące hiszpański mają predyspozycje do czegoś innego. Przez przypadek odkrywają że sa powołane do czegoś innego
LaFresita_P_cenie kieruj sie młodzieńczym impulsem z tym trzeba uważać zwłaszcza jak wybierasz studia
http://kobieta.wp.pl/kat,26321,wid,8491615,wiadomosc.html?P%5Bpage%5D=1&rfbawp=1157800790.286&ticaid=124b5
ocenie przepraszam za bląd
Nie kieruję się żandym impulsem.... to nie jest jakiś mój kaprys czy chwilowe hobby.....Ja KOCHAM ten język od dawna i wszystko co z nim związane!!!! Dlatego moim największym marzeniem jest to, aby moja praca byla związana z językiem hiszpańskim. Rozumiem, że w Hiszpanii wszyscy mówią po hiszpąńsku i sama znajomość tego języka nie konieczie zagwarantuje mi pracę... ale ja tak kocham ten język!!!!!!!!!!! Najbardziej na świecie! Ja wogóle powinnam była się urodzić HISZPANKĄ :D
Ja też kocham hiszpański! moja życiowa pasja, i tez mam mature w tym roku! będę zdawać rozszerzony angielski i hiszpański, zobaczymy co mi lepiej pójdzie. i sie wybieram na iberystykę!
Jak miło :)
Ty tez jesteś z Łodzi? Z jakiej szkoły?
Zdajesz angielski i hiszpański? Slyszalam, że na iberystyce biorą uwagę tylko punktację z jednego języka.. no ale nie wiem.... Jakie jeszcze zdajesz przedmioty i na jakim poziomie? Mam pytanko... CZY TRZEBA ZDAWAĆ HISTORIĘ???? Bardzo mi zalezy na odpowiedzi.
no właśnie biorą pod uwage tylko jeden język, więc jak zdam 2 to mam tak jakby podwójną szansę, zależy z czego mi lepiej pójdzie, no i muszę polski rozszerzony zdawać, nie wszedzie biorą pod uwagę, ale raczej tak, aha jako przedmiot zdaję wos. nie jestem z łodzi, no niestety nie :) ale z białegostoku!
LaFresita_P-ce to dobrze że masz takie podejście do zycia
Nie można zdawać WOS'u jako trzeci przedmiot, bo można tylko jako dodatkowy. Też mam zamiar go zdawać.
A na jaką uczelnię się wybieracie? Bo np. na Jagiellonce biorę też pod uwagę zamiast sumy punktów z języka nowożytnego (kilka do wyboru) na poziomie rozszerzonym - język klasyczny (łacina, greka) na poziomie podstawowym.
Czy taka kombinacja będzie OK??
Polski - R
Angielski - R
Historia - P
Geografia - R (jako przedmiot dodatkowy)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia