a jutro probna..

Temat przeniesiony do archwium.
jak tam;P? ja najbardziej sie balam polskiego, ale na szczescie juz po:)
nie wiem jak dla reszty, ale mi rozszerozny polski wydal sie nawer prosty, prostszy od podstawowego :/
a pisales podstawe, czy rozszerzenie? bo jakos tak dziwnie tylko ci, co pisali podstawe twierdza, ze rozszerzenie bylo latwiejsze:] skoro rozszerzenie prostsze, to zapraszam nan w maju..
el culete, rozszerzony pisalem, a w lawce obok mnie siedziala panna co podstawowy pisala i jej matura wydawal mi sie trudniejsz,a nie mowiac juz o wypracowaniu, nie mysl ze czytalem lalke albo wertera, a w podstawowej kazali nawiazac do redszty utworu. na rozszerzonej musiales tlyko umiec myslec nic wiedziec, ani poptopu ani pamietnika z powstania nie musiales czytac (jasne ze nie czytalem) i wszystko jakos lekko sie pisalo. Ci co pisali rozszerzona to szybciej wychodzili z sali niz podstawowi........:D
wiecie co wam powiem. Warto pisać rozszerzony polski. Mnie moja maturka zaskoczyła. Pisałam w tym roku oba i podstawowy i rozszerzony. Jestem bardzo dobra z polskiego i doznałam totalnej zaskoczki kiedy okazało się że rozszerzony (czego tak się obawiałam) poszedł mi o wiele lepiej niż podstawowy. Na rozszerzonym faktycznie nie trzeba czytać lektur. Wystarczy tylko odrobinkę pojęcia mieć, a reszta pisze się sama - wystarczy właśnie pomyśleć.
mnie zalamaly pierwsze zadania leksykalno-gramatyczne :/ a moja pani od hiszpanskiego stwierdzila, ze powinnam wiedziec jak jest llueve a cantaro, bo to pol roku temu w jakim zadaniu bylo
temat wybralam o sportowcach i mysle ze dorbze napisalam, a roszerzony angielski mial takie same tematy :D

no i powalil mnie ostatni tekst z drugiej czesci; / masakra, polowe slowek zgadywalam.
a listeningi byly banalne:D szczegolnie ten o uniwerkach, a bilbao un poco peor :P
Hola jak wam poszlo ???Mam prosbe napiszcie w maturze podstawowej jak napisaliscie ten list do szkoly hiszpanskiej prosze:):)Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia