Próbna Matura 2008 :)

Temat przeniesiony do archwium.
Hejcia! Już po próbnej maturze. Jakie są wasze odczucia? Jak wam poszło? Moim zdaniem 1 część była łatwa, w drugiej słuchanki w miarę ok, chociaż w tej 3 było zbyt ogólnie powiedziane. Czytanki też fáciles, jedynie ostatni tekst z uzupełnianiem słów był bardzo trudny...chyba cały zawaliłam... łeee...nienawidze takich zadań! ;) Jednak ogólnie próbna maturę oceniam pozytywnie :)
a jaki poziom pisalas?
mowisz ze latwa?
co bylo? jakie tematy?
Cześć :) Ja też jestem po próbnej, pisałam poziom rozszerzony. Nie był taki trudny, poszłam na ten egzamin bez specjalnego przygotowania bo pisałam w jeden dzień i hiszp i angielski. Pamiętam, że była rozprawka, ja ją właśnie pisałam, temat był o tym, że każdy z nas marzy o życiu bez ograniczeń i o tym jaki wpływ na nasze życie może mieć pomoc robotów / wady i zalety/. Temat trochę dziwny ale cóż hehe, można było jeszcze napisać artykuł do szkolnej gazetki coś z Unią Europejską :) A to zadanie z wstawianiem czasowników tez mnie na początku zaskoczyło , ale później łatwo przyszło :) Oby było z tego ładne procenty :) Takie motywujące:P
Pisałam poziom rozszerzony, temat rozprawki był, tak jak koleżanka wspomniała o robototach :) Reszty tematów (opowiadanie i artykuł) przyznam się, że nie pamiętam jakie były ;) Podobno rozwiązania mają być 10. Mam nadzieje, że udostępnią je w sieci... Tak w ogóle to ile osób z forum zdaje w tym roku maturę z hiszpańskiego?? Przyznać się! ;)
ha ! a super uczniowie z mojej szkoły nie chcieli próbnych matur ! :D co za debilizm :P ja tez pisze mature z hiszpana rozszerzoną :D czytaliście wymagania do matury rozszerzonej ? hahaha toż to tego jest 11 stron haha xD
Te zestawy wymagań to przesadzone są :P Zostało jeszcze 2 miesiące do matury więc można się jeszcze super przygotować, nadrobić i powtórzyć więc nie ma co się bać :) A tak właściwie to czemu zdajecie rozszerzony hiszpański? Bedą z was przyszli iberyści? :P
Pewnie, że przez dwa miechy można wiele nadrobić. Ja zdaje hiszpański, bo to moja pasja, czuję się pewniej niż z anglika, a poza tym marzą mi się studia w Hiszpanii :) A jak nie to zostaje Iberystyka w Polsce... A Ty Satinne na co się wybierasz??
Hmmm ja na Traducción e Interpretación albo filologia inglesa, ale tylko w Hiszpanii :)
No proszę, widzę, że nie tylko ja będę próbowała zaczepić się w Hiszpanii. A w jakim mieście planujesz studia? Ja myślałam o Periodismo-Derecho w Madrycie :)
Myślałam o Autonoma de Madrid albo Universidad de Granada :) A Ty jaką uczelnie bierzesz w Madrycie pod uwagę? Complutense czy też Autonome? Pozdrawiam:*
Myślę o Complutense lub Rey Juan Carlos (tam jest kierunek marzenie dziennikarstwo z prawem). Tak w ogóle to chciałabym studiować w Sevilli(wiadomo cieplej), ale tam podobno trzeba zdawać selectividad, więc sobie odpuszczę... A do Granady nie trzeba dodatkowych egzaminów? Jak dzwoniłam do ambasady to mi powiedzieli, że w Andaluzji mają właśnie inne wymagania i trzeba zdawać ten egzamin...
Z tego co wiem, z dokumentów jakie mi przysłano z tego uniwersytetu to tak, trzeba zdać te egzaminy językowe. Odbywają się w czerwcu, dla obcokrajowców w celu określenia ich znajomości języka i tego czy są w stanie wydajnie uczestniczyć w zajęciach czy też powinni mieć taki bardzo intensywny kurs. To jest bardziej taki egzamin na określenie do jakiej grupy się nadajesz. Nie jest trudny, jest niżej niż matura rozszerzona na pewno. Dostałam dwa przykładowe ezgaminy i to jest głównie czytanie tekstu, który później masz streścić własnymi słowami lub wytłumaczyć jakieś podkreślone wyrażenia no i wypracowanie, więc to nie jest nic nowego ani strasznie trudnego. Malwina, skoro chcesz do Sevilli to w czym problem? Próbuj próbuj, nie ma się co poddawać i odpuszczać tylko z racji tych egzaminów :)
Tylko, że też właśnie, już w czerwcu trzeba tam jechać na egzamin, później znowu do Polski po maturę, trochę kosztowne, zresztą ja to jestem niezdecydowana, bo z jednej strony wiadomo słońce i plaża, ale zaś z drugiej Madryt, stolica, no i przede wszystkim jest profil który mi odpowiada. A mogłabyś mi przesłać któryś z tych przykładowych egzaminów?? Dziękuję za podbudowanie, masz rację trzeba walczyc o marzenia!! :)
Ja zaraz po maturze wyjeżdzam, końcem maja do Hiszpanii i będę to załatwiać na miejscu. Wiesz, wszystko ma swoje plusy i minusy. Madryt to stolica a co za tym idzie, mnóstwo emigrantów, wszystko jest droższe, za dużo naraz w jednym miejscu,ja się tam czułam troche przytłoczona hehe :P Oczywiście, mogę Ci to wysłać, napisz mi swoje gg i się odezwę . :)
Okey już piszę numer 3552707. Jak cos to pisz, bo mogę być na niewidocznym. Do usłyszenia!!
Hola, ja też wybieram się na studia do Madrytu i wybrałam Complutense ze względu na kierunek (Comunicación Audiovisual). Najbardziej się boję, że ominę jakiś ważny termin lub inny kruczek i z takiego błahego powodu się nie dostanę. Czy wysłałaś już "cokolwiek" do ambasady lub do Hiszpanii? Na stronach podają tak późne terminy,że wynika z tego,że dopiero po maturze należy zająć się rekrutacją.Jestem jednak niespokojna,więc gdybyś mogła rozwiać moje wątpliwości, byłabym bardzo wdzięczna! Saludos :)
Proces rekrutacji zaczyna się w kwietniu, najpierw trzeba zalogować się na stronie UNEDu w celach weryfikacji, a później jakoś na początku lipca donieść resztę dokumentów (oczywiście przetłumaczonych). Co do rekrutacji na ten rok jeszcze niewiele wiadomo, ciągle nie ma rozporządzenia w związku ze studentami zagranicznymi, dlatego na razie pozostaje nam jedynie czekać... :/ Tak w ogóle wszystko odbywa się na stronie www.uned.es w zakładce selectividad wszystko znajdziesz.
Pozdrawiam!:*
Hej,ten termin kwietniowy nie dotyczy czasem jednak tylko egzaminu selectividad? Wydaje mi się,że to są zapisy na ten egzamin,a my go nie potrzebujemy w Madrycie.Jeśli jednak chodzi też o ogólny zapis, chociażby żeby otrzymać "credencial" to w takim razie do 22maja trzeba wysłać świadectwa szkolne,a do 31 lipca przetłumaczone i zatwierdzone świadectwo maturalne (z wynikami)? Ja orientowałam się na stronie http://portal.uned.es/portal/page?_pageid=93,944219&_dad=portal&_schema=PORTAL tam terminy są inne, a chodzi generalnie o pozwolenie na studiowanie w Madrycie. Jak Ci sie wydaje?
Ta strona co podałaś to jest rekrutacja 2007, w tym roku jeszcze nie ma podanych dat dla UE.
"Acceso Unión Europea (En estos momentos el plazo para solicitar la Credencial de la UE está cerrado. Se está a la espera de la publicación de una nueva Resolución Ministerial que defina el procedimiento para este año 2008)"
Co do terminu to fakt, nie w kwietniu, ale gdzieś tak w maju trzeba się zapisać, tzn zobaczymy jak się cokolwiek ukaże na ten temat. Na razie trzeba śledzić stronkę, by nie przegapić jakiegoś ważnego terminu... A jeśli chodzi o ten termin maturalny to też jest dla Hiszpanów tylko tych zdających Bachillerato.
PatrycjaZet, skoro też zamierzasz iść na Complutense to (jeśli masz oczywiście ochotę) odezwij się do mnie na gg. Razem będzie łatwiej przebrnąć przez te wszystkie formalności... :) Pozdrawiam!!!
DZIEWCZYNY!!!!!
Mam świetną wiadomość: PODALI informacje o rekrutacji dla uczniów UE 2008/2009 :):):)

http://portal.uned.es/portal/page?_pageid=93,932663&_dad=portal&_schema=PORTAL

Pozdrawiam!!! :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Kultura i obyczaje