MATURA ROZSZERZONA 2009

Temat przeniesiony do archwium.
Wiecie gdzie można znaleźć poprawne odpowiedzi do matury '09? Na cke nie ma takich rzeczy.
oficjalnego klucza jeszcze nie ma i nie będzie, dopóki egzaminatorzy nie ustalą go między sobą. na razie pozostaje nam czekać na przykładowe odpowiedzi np. na onecie
a może sami powymieniamy się odpowiedziami? popoprawiamy się ^^
ja nei jestem pewien czy "esta sordo" czy "es sordo"
i co ma być przed "terminada" ? puso? dio?
miało być:

se ha quedado sordo
dió por (terminada ...)

:/
hmm, to az sie boje myśleć o innych zadaniach. A ostatnie zadanie w II cz? Ja mam a pesar quedarse le estaban i en
8. C B A D
7.1 B 2.D 3B 4C 5A
11 hubiera llovido
12 partiera
13 es
14 habia puesto
A pamiętacie przypadkiem odpowiedzi listening'u?
z listening'u*
z escuhanda chciałaś powiedzieć? ^^
ale zaraz, przecież się wymieniamy odpowiedziami a jak na razie to tylko ja napisałem, dawaj swoje
Ok. więc w 8 mam tak samo jak Ty, natomiast w 7.1c 7.2a reszta tak samo:)
Acha i w tym ostatnim zadaniu IIczęści mam zamiast "le" ,"la":)
Falso V V V Falso
F C D B A
6.1actit. racistas
atrayentes
preocupación
abierto
explicar su facinación
Niektóre dałem inaczej ale teraz po transcrypcji myśle że tak powinno być
Ja mam tak:
To zadanie na zasadzie prawda, fałsz mam tak jak Ty, kolejne mam F C E B A, 6.1 Tak jak Ty, następnie równiez atrayentes, preocupación, gracioso, i w ostatnim, że opowiada swoją podróź.. nie pamiętam, który to był podpunkt:)
Eh. To tyle;d
A przepraszam w 6.1 mam że objetivo:D
Trudna była matura?
moim zdaniem nie była łatwa... nie wiem co inni myślą ale moim zdaniem auditiva była kiepsko nagrana i tematy wypracowań z d**y wzięte.
A swoją drogą komisja chyba powinna znać odpowiedzi przed egzaminem a nie rozwiązywać test dopiero po wszystkim...
widze, ze tez dali wam trudna mature jak nam francuski ;/
pozdrawiam :)
też pisałam frencha:) Ale uważam, żę stosunkowo do poprzednich matur był absolutnie do zrobienia:):D
no jasne ze byl do zrobienia :) ale w stosunku do poprzednich matur bylo duzo trudniejszy ^^

pozdrawiam romanistow i przede wszystkim romanistki hihi ;d;d
na stronie CKE są już klucze odpowiedzi :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe