MATURA 2013

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich forumowiczów :)
Od jakiegoś czasu korzystam z tej strony ale dopiero teraz zdecydowałam się założyć konto. Widziałam, że istnieją tematy dotyczące matury z poprzednich lat więc mam nadzieję, że i w tym roku ten temat się sprawdzi.
Chciałam się przede wszystkim dowiedzieć jakie macie techniki uczenia się.
Czy rzeczywiście znajdujecie tak dużo czasu, żeby uczyć się hiszpańskiego.
Czego najbardziej się obawiacie.
Jak oceniacie swoje szanse.
I na jakie uczelnie się wybieracie :) Ja jestem z Warszawy i zastanawiam się nad Vistulą. Niestety na UW potrzebna jest matura z rozszerzenia, a ja obawiam się że nie podołam.
Ktoś jeszcze zastanawia się nad Vistulą? :)
Hej! Ja co prawda maturkę zdawałem dwa lata temu, ale na poziomie podstawowym z hiszpańskiego. Teraz żałuję, że nie zdecydowałem się na rozszerzoną od razu. Teraz będę zdawał polski rozszerzony i takowy hiszpański :) Dwa lata dostałem się do NKJO, ale zrezygnowałem z przczyn ode mnie niezależnych. Teraz będę składał dokumenty na UJ i UP, przy czym myślę, że na UP mam o wiele większe szanse heheh :) Ja się uczę z fiszek, dla mnie to najlepsza metoda. Oprócz tego czytam książki, słucham radia, oglądam telewizję po hiszpańsku. Napisanie fiszek wymaga trochę czasu, ale nauczyć możesz się dosłownie wszędzie. Ja kupiłem sobie etui na wizytowki, w ktorym noszę fiszki własnej roboty i uczę się z nich w autobusie, w przychodni lekarskiej, słowem - gdzie popadnie! Myślę, że z maturką poradzę sobie nienajgorzej. Bardziej obawiam się rozszerzenia z polskiego, bo wiadomo, że tu trzeba liczyć na łut szczęścia, który zależy od tematu wypracowania. W każdym razie życzę Ci powodzenia i wytrwałości! Saludos!:)
Hey. Mam nadzieję, że w tym roku się ten wątek rozkręci. ;) Ja uczę się sama hiszpańskiego i mam zamiar szukać uczelni w Lublinie, ale nie wiem czy tam trzeba rozszerzenie czy podstawę, ale i tak mam zamiar próbować zdać rozszerzenie, chociaż, mam na naukę hiszpańskiego mało czasu. Najczęściej tłumacze sobie słówka z książek z angielskiego i tego się uczę. Polecam także książki z wydawnictwa nowela. Może ktoś też szuka jakiejś uczelni w Lbn , to może coś podpowie. :)
Zarejestrowaliśmy profil naszej szkoły językowej z Radomia PLANETA na portalu hiszpanski.ang.pl więc służymy radą wszystkim maturzystom! Jeśli macie pytania odnośnie metdo nauczania, matury, lub podręcnzików z przyjemnością postaramy się pomóc :)

« 

Studia językowe

 »

Kultura i obyczaje