IBERYSTYKA 2013/2014 UW

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 44
poprzednia |
Szukałam podobnego tematu i nie znalazłam ;) No wiec, czy ktoś z tegorocznych maturzystów szykuje się na ten kierunek??
Ja planuję składać na iberystykę, ale wiadomo wysokie progi i wszystko zależy od tego jak pójdzie mi matura, więc coś tam nnego też mam, jednak od czasów gimnazjum marzy mi się ten kierunek.
I apropo pytanie dla tych co już sie dostali.. Jakie wyniki mieliście z matury rozszeżonej z języka ??
To moje największe marzenie się dostać, ale słyszałam, że właśnie strasznie trudno :(
Spróbuję też w innych miastach chyba.
Kto studiuje Iberystykę na UW niech się wypowie na jakim poziomie są studia, czy jest grupa zaawansowana i na co się kładzie największy nacisk? (kultura czy język)
Na UW licencjat oprócz intensywnej nauki języka jest bardziej kulturoznawczy ale magisterka to już typowa filologia ze specjalizacją m.in.: tłumaczeniową.
a ja zapytam tych którzy tam składają papiery: czym się kierujecie? Macie na siebie jakiś pomysł? :)
i jak?! ktoś się z Was dostał?

najświeższe statystyki dla 2013/14 sekcja hiszpańska: limit: 60, zapisy: 721.

Ja bym chciała na portgalski, ale na razie jest lista rezerwowa. :(
hej, ja dostałam się na hiszpański i na portugalski także z góry mówię, że z portugalskiego rezygnuję - więc jedno wolne miejsce na pewno będzie. ;) kto się z Was dostał? jak wrażenia? :D
Gratuluję serdecznie! :)

ile miałaś pkt i która byłaś na liście?

ja dostałam się na wieczorowe (24. na liście), ale wieczrowe to sekcja hiszpańska, więc mi się to nie uśmiecha. czekam na kolejne tury :(
edytowany przez alekzinha: 13 lip 2013
miałam 97,16 punktów - w sekcji hiszpańskiej jestem 1, a w portugalskiej 4. :D
Szczęka mi opadła... 3 x 100% ? :D Nie no w takim razie jeszcze raz gratuluję. Podziwiam. :)

A uczyłaś się wcześniej hiszpańskiego?
z angielskiego i polskiego miałam po 100%, z mojej najukochańszej matematyki 72%. :D
powiem tak - nie uczyłam się wcześniej hiszpańskiego, ale jestem dosyć dobrze "osłuchana i oczytana" ze względu na moją pasję (piłka nożna, hehe :D) - naoglądałam się wywiadów, mecze staram się oglądać z hiszpańskim komentarzem itp. z moimi hipszańskojęzycznymi znajomymi też staram się komunikować po hiszpańsku. :) według mnie język jest naprawdę cudowny - łatwo jest się go nauczyć, trzeba tylko chcieć! :)
Masz rację, wystarczy chcieć. :D Mam tak z portugalskim, uczyłam się go 3 lata w LO. :D Dlatego bardzo mi zależy, aby się dostać na sekcję portugalską. To moja ogromna pasja.

No ale na razie ciężko to widzę, będąc 40. na liście rezerwowej. :(
hmmm, w sekcji portugalskiej jest 40 wolnych miejsc, tak?
Tak, w portugalskiej jest 40, w hiszpańskiej 60, a na wieczorowych 70.
popatrz na to z tej strony - jesteś 40. na liście rezerwowej a kandydatów jest zapewne ponad 500 czy coś koło tego. ;)
Zawsze jakieś pocieszenie. :)
Mam nadzieję, że dużo osób z hiszpańskiego też wybrało portugalski i zwolni się trochę miejsc. :D
Najgorsze to te czekanie. :(
jak dla mnie, to możesz moje miejsce brać. ;)
ja to bardzo chętnie, ale to chyba nie ode mnie zależy xD niestety...

Ale ogólnie coś tu cicho, inni iberyści się nie przyznają, że się dostali, no :D

no właśnie, a dobrze by było kogoś poznać, nawet na forum :<
może z każdą kolejna turą będzie wpadał tu ktoś nowy :)
jeśli dobrze pamiętam 216 na portugalski, ale jakie progi wysokie. :(
progi po I turze:

hiszpański - 86,23
portugalski - 83,48
i jak, dalej nikt się nie odezwie tutaj? :)
Hej wszystkim, ja się dostałam na j. hiszpański na wieczorowe :).
witaj mmss444 :)
Dzisiaj dołączyłam do iberyjskich, dziennych, szczęśliwców :) Byłam 51 na rezerwie, także niech nikt nie traci wiary !!!!
Ja też juz jestem z Wami. :D

na portugalskim <3
I co bedziesz robic po ukonczeniu?
Portugalski ma malo wspólnego z brazylijskim. I potem?
Zly wybór.
ooo, sekcja hiszpańska? jesteście zapisane na fb grupie?
Zapisane. Glupia babo. Po co ten wpis? ¿Aporta algo?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 44
poprzednia |