PoczÄ…tki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Postanowiłem uczyć się hiszpańskiego i na początek kupiłem książkę "Blondynka na językach". Czy taka nauka na pamieć zwrotów bez gramatyki jest dobra dla początkującego? Co polecacie w dalszej kolejności do nauki? Jaka była Wasza systematyka i metody nauki? Słyszałem, że dużo dają filmy hiszpańskie i w ogóle osłuchiwanie się z językiem, ale czy daje to jakieś korzyści dla osoby nie znającej języka?
Dzięki za pomoc:)
Nie korzystałam z tej książki, ale wydaje mi się, że uczenie się całych zwrotów na pamięć nie jest złe. Jak się już trochę oswoisz z językiem, dopiero wtedy fajnie się jest w niego zagłębić. Nawet jeśli nie znasz języka to dobrze jest słuchać piosenek, radia albo krótkich wywiadów. Wydaje mi się, że na tym etapie oglądanie filmów to za dużo, jak poznasz podstawy to tak :)
Ja zaczęłam od kupna małej prostej książki do gramatyki. Po jej przerobieniu (w trakcie nabyłam też słowniczek) kupiłam kolejny podręcznik, kulturowo gramatyczno leksykalny, że tak powiem, z kasetą, potem chyba kolejna gramatyczna, bardziej zaawansowana.
U mnie wygląda to tak, że na przemian gramatyka ze słownictwem na przemian, jak dla mnie skuteczna metoda, filmy czy seriale też oglądam, pomagają, ale na wyższym poziomie jak już się coś tam rozumie. powodzenia w nauce.
A ja polceam "De pe a pa", "No hay problema+" albo "Profesora Pedro", z których korzystałem. Podobnie jak Ty jestem samoukiem, z tym, że hiszpańskiego uczę się już od czterech lat :) Uważam, że najlepszą metodą nauki języka jest czytanie i słuchanie tekstów. Jeśłi opanujesz podstawy możesz wziąć się za jakąś prostszą lekturę, np. coś z uproszczonych ksiązek hiszpańskich autorów. Polecam także słuchanie audiobooków i jednoczesne śledzenie tekstu wzrokiem:) "No hay problema+" jest o tyle dobre, że uczy Cię nie tylko samych słów, ale także zwrotów. "Profesor Pedro" do słownictwa też jest bardzo dobry moim zdaniem, sam korzystałem z niego jakiś czas temu, ale zaprzestałem. Wolę wyszukiwać nieznane słówka czytając literaturę. Powodzenia w nauce! :)
Dzięki za informacje
mogę się podpiąć?
Dostałam bon do empiku i postanowiłam w końcu wziąć się za naukę hiszpańskiego. I tu zaczynają się schody, bo mieszkam w małym miasteczku, w którym nie ma porządnej księgarni i nie mogę sobie ich obejrzeć osobiście.

Z tego co się rozejrzałam moją uwagę przyciągnęły kursy:
- iNo hay Problema! Komplet Samouczków MP3 (http://www.empik.com/hiszpanski-ino-hay-problema-komplet-samouczkow-mp3-lekcja-z-lektorem-i-dostep-do-platformy-super-stawicka-pirecka-barbara-mionskowska-zaneta-lopez-ivan-medel,prod58340065,ksiazka-p)
- Espanol Para Ti (http://www.empik.com/espanol-para-ti-stawicka-barbara,p1[tel],ksiazka-p)
- Hiszpański Multipakiet (http://www.empik.com/hiszpanski-multipakiet-poziom-a1-b1-audio-kurs-kompletny-kurs-dla-poczatkujacych-opracowanie-zbiorowe,prod54370004,ksiazka-p#review)
- 20 minut każdego dnia (http://www.empik.com/20-minut-kazdego-dnia-jezyk-hiszpanski-opracowanie-zbiorowe,p1[tel],ksiazka-p)

Bardzo podobały mi się kursy z serii Easy Espaniol, ze względu na dość ciekawą formę lekcji, sporą ilość informacji o ciekawych miejscach i znanych ludziach z danego kraju. Mam kilkanaście nr do ang, moja mama uczy się z niego niemieckiego. Ale już dość trudno go spotkać.

Zastanawiam się nad zakupem któryś z powyższych, może być też coś innego z oferty empiku. Zależy mi przede wszystkim na dobrym podręczniku + sporej ilości nagrań, program na komp nie jest konieczny, ale mile widziany :)

Czy moglibyście pomóc mi w wyborze, lub napisać, co Wam się nie sprawdziło, co byście odradzali do samodzielnej nauki?

Pozdrawiam
Mnie się dobrze uczyło z "Hiszpański Gramatyka funkcjonalna z ćwiczeniami", polecam, choć pewnie nie mają jej w empiku.

Również "Gramatica de uso del espańol", bardzo dobra, ale po hiszpańsku, zatem nie wiem czy ci odpowiada, i na pewno nie kupisz jej w empiku czy innym sklepie w polsce, nie sądze, tylko internet, ale też bardzo dobra, nie ma tam nagrań ale gramatykę można świetnie się nauczyć i poćwiczyć.

Z Edgara jeśli dobrze pamiętam też coś było (i to w empiku), osobiście nie miałam podręcznika do hiszpańskiego z tego wydawnictwa ale miałam włoski, i nawet nawet ten podręcznik (choć tego włoskiego nie przerobiłam bo mi język nie podpasował ale to już inna sprawa ;-) ).

Ważne żeby gramatyka była obszernie i dokładnie opracowana, nie skrótowo i ogólnie, chyba że ci nie zależy na solidnej wiedzy.
na początku byłam na 99% nastawiona na publikację wydawnictwa Edgard, ale trochę poszukałam opinii uczących się osób i znalazłam, że gramatyka z tego zestawu jest mocno rozbudowana, że potrafi zniechęcić. Wiec sama już nie wiem... Udało mi się ściągnąć 20 min każdego dnia, żeby zobaczyć co sobą reprezentuje ta pozycja i nie bardzo mi się spodobało, z kolei mam nagrania z Edgarda i wydaje mi się, że wstęp jakoś lepiej jest przygotowany, choć może się mylę.
Ew myślę, że można zdecydować się na Edgarda, a gramatykę robić sobie na spokojnie, w miarę możliwości.
A co myślicie o nauce on-line na początek?
tak króciutko, bo nie mam teraz czasu a widzę, że nikt Ci jeszcze nie odpisał: raczej nie bardzo, ja preferuję raczej standardowe/ klasyczne - czyli wg. niektórych-nudne podejście, książka/podręcznik a do tego ćwiczenia, dla mnie on-line jest za bardzo rozpraszające, nigdy się nie skupisz tak jak nad książką, powodzenia
Todita USO dostanie się w Polsce bez problemu, wystarczy poszukać, np. w Krakowie w hiszpańskiej księgarni.
Ja zaczynałem naukę od kursu Easy Español. Kurs był bardzo fajny i napisany w sposób zachęcający do nauki. Później rozwijałem gramatykę książką Gramatyka języka hiszpańskiego z ćwiczeniami, Cybulska, Perlin. Nie polecam Uso gdyż gramatyka napisana jest w spobób szablonowy, bardzo ogólny, moim zdaniem.
Osobiście polecam naukę na kursach, gdyż nauka w ten sposób jest po prostu szybsza i można uniknąć błędów, które nie korygowane stają się dla nas normą.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa