Co dalej?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Hiszpańskiego uczę się na własną rękę. Aktualnie kończę przerabiać "Język hiszpański dla początkujących" autorstwa Oskara Perlina. Nie mam pojęcia czego złapać się po tym. Spędziłem masę przeglądając podobne tematy.

Może trafi się ktoś doświadczony kto wskaże mi za co wziąć się następnie po tym?

Nie wydaje mi się że typowy podręcznik szkolny się nada, bo uczę się samemu i taką drogę nauki preferuję.
Może coś typu assimil? Zamierzam zakupić Uso do gramatyki, bo ponoć wymiata.
Hej. Ja mam "Gramatyka języka hiszpańskiego" Astrid Böhringer z wydawnictwa Buchmann, mam też "Hiszpański de pe a pe" 1 i 2. Mnie te książki odpowiadają, chociaż i tak głównie uczę się z netu. Też uczę się samemu już trzeci rok. Mam również słownik Langenscheidt z przykładami.
Jak uczysz się z internetu?
Przecież są różne strony internetowe z gramatyką hiszpańską. Właśnie jesteś na jednej z nich.
Do (samodzielnej) nauki gramatyki (z tych, które przerabiałem) mogę Ci polecić :

-Competencia gramatical en Uso B2
-Gramatica de uso del espanol A1 - B2 Teoria y practica lub C1-C2
-Uso de la gramática española - 3 poziomy
-Para practicar el Indicativo y Subjuntivo - obowiązkowa pozycja :)
-Akademicka gramatyka języka hiszpańskiego z ćwiczeniami - pojawiają się błędy(nie wiem jak w nowszych wydaniach), ale wszystko jest wytłumaczone po polsku, przykłady i dużo ćwiczeń
- Seria Aprende

Słownictwo :

-uso interactivo del vocabulario y sus combinaciones mas frecuentes A1-B2 lub B2-C2
-prasa
-książki
-Practica tu espańol. Las expresiones coloquiales
- http://www.wordreference.com/definicion/
- http://www.smdiccionarios.com/
Wielkie dzięki, naprawdę. Możesz mi jeszcze tylko wskazać od czego zacząć? Wszystkie pozycje wyglądają interesująco, ale ja niestety mam lekko ograniczone możlkwości finansowe na tę chwilę:D
To zależy. Musisz mniej więcej okreslić swój poziom :) Ja zaczynałem naukę gramatyki od "Competencia gramatical en Uso B2" - z tej serii masz wszystkie poziomy od A1 do B2.

Generalnie gramatyka we wszystkich taka sama ;)

Jeżeli jesteś na poziomie A1-A2 (tak zakładam), to radzę zacząć od jednego z tych dwóch podręczników:

Gramatica de uso del espanol A1 - B2 Teoria y practica
Z tą ksiązką uczysz się na zasadzie : jedna strona teorii, jedna strona ćwiczeń. Rodziały obejmują pojedyńcze zagadnienia bądź małe partie materiału, które ułatwiają naukę.

Uso de la gramática española nivel elemental
Tutaj masz już bardziej obszerne rozdziały. Bardzo dobry podręcznik, często się z niego korzysta :)

Możesz mieć problem ze zrozumieniem treści w podręcznikach hiszpańskich. (ale zazwyczaj na tych niższych poziomach piszą bardzo prostym i zrozumiałym językiem)

Z "Akademickiej gramatyki...." możesz korzystać wyrywkowo, zaglądając do poszczególnych zagadnień, które sprawiają Ci trudności, bądź których nie rozumiesz w jezyku hiszpańskim. Tu masz wytłumaczone wszystko po polsku. Jednak Twój priorytet to jeden z dwóch powyższych podręczników, ten może być dodatkiem.

Para practicar el Indicativo y Subjuntivo - jest to podręcznik przede wszystkim do nauki Subjuntivo, czyli dla poziomu A1-A2 raczej się nie nadaje.

Zainwestuj w jakiś słownik, najlepiej na płycie CD. Jeśli nie chcesz wydawać kasy (bo to koszt 1[tel]zł) to masz np. pons.eu. Tłumacz sobie wszystkie słówka z tych ćwiczeń gramatycznych, przy okazji uczysz się słownictwa w kontekście. Do nauki słówek najlepiej korzystać z oprogramowania komputerowego typu Anki bądź Supermemo.

Napisz jeszcze co dokładnie zrobiłeś do tej pory i na jakim jesteś poziomie.
edytowany przez Bystry1916: 04 mar 2014
Dzięki za odpowiedź. Mój poziom trudno raczej ściśle określić. Przerobiłem prawie do końca "Język hiszpański dla początkujących" Perlina. Ponadto, przerabiam słówka z Profesora Pedra, słucham zdań itp, czasami coś czytam w internecie, zdarza się pogadać z kimś na skype. Nie mam raczej problemu z przeprowadzeniem krótkiej, codziennej pogawędki. Co do subjuntivo, to trochę go już umiem. Jedyne co mi potrzeba to właśnie ćwiczenia.
Temat przeniesiony do archwium.