Samodzielna nauka języka hiszpańskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie wszystkich aktywnych forumowiczów. Przed chwilą założyłem konto na stronie, chociaż korzystałem z pomocy dydaktycznych na stronie wielokrotnie:) Od pewnego czasu z większymi i mniejszymi przerwami uczę się języka hiszpańskiego samodzielnie. Od 2 tygodni zawziąłem się i jestem na etapie przypominania sobie zupełnych podstaw. Bardzo proszę forumowiczów o rady jak zacząć naukę, jaką przyjąć strategię, żeby najbardziej efektywnie uczyć się języka. Nadmienię, że korzystam z książek

1. Anna Wawrykowicz - Nuevo Espanol De pe a pa
2. Podręczników i aplikacji Supermemo: No hay problema, espanol extremo oraz gramatyka a1 i a2
3 repetytorium leksykalno-tematyczne a1 a2 od Edgarda
4. wydawnictwo edgard gramatyka a1 a2

Chciałbym do konca marca 2018 roku podejsć do egzaminu DELE a2 w Cervantesie.
Grunt to mieć jasno określony cel! :)
Polecam bo sama korzystam z ,,Blondynki na językach" Pawlikowskiej z płytą CD i ze strony duolingo opierającej się na tłumaczeniach (trzeba znać jakiś język obcy).
Życzę wytrwałości i radości z nauki! :D
Z Duolingo korzystałem kiedyś. Bardzo fajna przyjemna stronka :) Od czego Pani zaczynała naukę języka?
Życzę powodzenia i egzaminu z wynikiem pozytywnym. Ja dopiero zaczynam naukę języka hiszpańskiego, powoli oswajam podstawy. Podręczniki kojarzą mi się głównie ze szkołą, dlatego mnie zniechęcają, ale każdy ma swoje metody. Głównie uczę się z aplikacji na telefonie, sama robię kolorowe fiszki. Dla urozmaicenia nauki mogę polecić kanał na YouTubie Pod niebem Malagi. Ola w ciekawy sposób prowadzi lekcje języka hiszpańskiego, opowiada też o życiu w Hiszpanii, bo sama mieszka w Maladze. Fajnie byłoby opanować słownictwo przynajmniej w stopniu komunikatywnym, bo to piękny język.
edytowany przez Kinga_42: 21 gru 2017