FILM "PRZEPIÓRKI W PŁATKACH RÓŻY"

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Szukam filmu "PRZEPIÓRKI W PŁATKACH RÓŻY". Jest to film meksykański, w reżyserii Alfonso Arau nakręcony na podstawie książki Laury Esquivel o tym samym tytule. Jestem studentką filologii hiszpanskiej i potrzebuje ORYGINALNEJ wersji tego filmu tzn: albo na oryginalnej VHS, bądź kopii nagranej z telewizji polskiej gdzie był wyswietlany w 1994 roku, a także w ale kino! w 2000 roku. Nie interesują mnie wersje, które są dostępne w internecie, gdyz tamte napisy są tłumaczone z języka angielskiego (przez Gapciulek), a nie z hiszpańskiego. Może ma ktoś taki film? Bardzo mi potrzebny, gdyż na jego podstawie chcę pisać pracę licencjacką, a bardzo trudno go znaleźć w polskiej wersji oryginalnej - lektor lub napisy. Film wydany w Polsce na VHS w 1994 roku przez dystrybutora EUROPOL. Odkupię lub pożyczę. PROSZĘ O POMOC! PILNE!
edytowany przez ngosiek: 17 lis 2011
Ach, czyli chodzi o " Como agua para chocolate", piekny film i ksiazka, sprobuj poszulac na aresie, tam znalazlam ten film, ale nie wiem co zrobilam z nim:(
A w oryginale i bez napisów albo lektora?
Masz jakieś pomieszanie z poplątaniem - "polska wersja oryginalna" - co to ma niby znaczyć ?
Potrzebujesz HISZPAŃSKIEJ wersji oryginalnej - JEST. Potrzebujesz napisów hiszpańskich - SĄ.
Czego jeszcze chcesz ? Polskich ? To sama sobie przetłumacz. Po 3 latach studiów to chyba żaden problem ?
A lektor ? Co ty chcesz wiedzieć z filmu zagadanego przez lektora ?
edytowany przez argazedon: 18 lis 2011
Tak, potrzebuje POLSKIEJ WERSJI ORYGINALNEJ tzn polskiej wersji napisów, z którymi ten film został w Polsce wydany w kinie, w telewizji i na vhs. Pisząc pracę o tlumaczeniu nie mogę sama sobie tego przetłumaczyć, to nie wystarczy, gdyż muszę ją porównać właśnie z polskimi napisami oryginalnymi tworzonymi przez dystrybutora filmu w Polsce.
Czyli szukasz polskich napisów KINOWYCH. No i bedzie cięzko bo ten film nie był chyba wydany na DVD a tylko z płyty można by wyciągnąc napisy Subripem lub Vobsubem.
Spisywania tekstu z kasety video nie wyobrażam sobie raczej.
Zadzwoń i zapytaj - prosta sprawa, w każdym mieście pełno wypozyczalni.
Zacznij choćby od tej sieci : http://www.bhv.pl/r/
edytowany przez argazedon: 28 lis 2011
Wydawałoby się, że sprawa prosta. Jednak nie aż tak. Dzwoniłam już do wszelkich możliwych wypożyczalni ale nie mają tego filmu lub już wysprzedali. Pisalam też do telewizji polskiej, do ale kino itd. ale nikt nie jest w stanie mi pomóc - dlatego liczę na pomoc tych, którzy gdzieś w swoich domowych wideotekach mają ten film i byliby mi w stanie go odsprzedać bądź przegrać czy pożyczyć..
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Studia językowe