Jak ćwiczyć akcent?

Temat przeniesiony do archwium.
Jak ćwiczyć akcent? Jak wiemy położenie akcentu może całkowicie zmienić sens zdania szczególnie w pretérito indefinito i właśnie stąd moje pytanie.
dobrym ćwiczeniem na nauczenie się poprawnego wstawiania akcentów jest po prostu wstawianie ich do tekstu, poproś kogoś żeby Ci przepisał jakiś tekst na komputerze typu artykuł z gazety czy coś bez nich, wydrukuj wstaw i sprawdź czy jest dobrze :) moja nauczycielka tak mi robiła :)
By dobrze wymawiać, trzeba dobrze osłuchać się z językiem, natomiast nawet jeśli niewłaściwie położysz akcent zazwyczaj i tak domyślą się co mówisz z kontekstu. Raczej ciężko jest nie zrozumieć nieprawidłowo zaakcentowanego zdania Ella me hablo ayer, w miejscu Ella me habló ayer.
Osłuchany jestem chyba dobrze, oglądałem wiele filmów, serialów zarówno hiszpańskich jak i latynowskich, ale i tak mam problem z akcentem.
inesita - nie mam problemu z wstawianiem, ale w poprawną wymową.
oki no wstawianie do podstawa do dobrej wymowy,nasunął mi się taki pomyśł ściągnij sobie trochę dobrej muzyki i śpiewaj! Chociażby pod prysznicem :D
haha:D Ściągłem sobie audiobook harry'ego Pottera po hiszpańsku, wole to od śpiewania:D
Smakowy155, osłuchuj się codziennie i z miesiąca na miesiąc powinno być coraz lepiej :). Poza tym naśladuj native speakerów gdy mówisz, staraj się brzmieć jak oni.
Jeśli przez "ćwiczenie akcentu" masz na myśli prawidłowe akcentowanie sylab w wyrazach , a nie melodie zdania, odpowiednia intonacje, to nie za bardzo wiem, na czym polega Twoj problem. Skoro wiesz, gdzie pada akcent w czasie indefinido, np. w wyrazie compré, to masz problem, aby wymowic comPRÉ i mowisz COMpré?
no po prostu trudno to wymówić to prostu mam polski akcent na przedostatnią sylabą i nigdy tak naprawdę nie będę wiedział czy dobrze to wymówiłem, czy źle czy jak.
jak próbuje mówić compré to mówię COMpreee. Akcent poda nadal na 1, a 'e' mi się przeciąga:D
trochę nie rozumiem jak w ogóle udaje Ci sie to zrobić:) nie przedłużaj tego "e" na końcu ani nic szczególnego nie rób tylko po prostu krótko wymów to słowo akcentując ostatnią sylabę.
edytowany przez Gosiakkk: 03 wrz 2011
Temat przeniesiony do archwium.