SuperMemo

Temat przeniesiony do archwium.
Czy korzystał już ktoś z Was z tego programu? Jakie są Wasze opinie na ten temat? Bylbym wdzięczny za info :)
Ja mam Espaniol para ti i jestem zadowolona. Tylko ostrzegam: mam też angielski i mieszają mi się bazy danych.|;)|-| |=
W poście pt"który program?" z ostatnim wpisem z dnia 19.12.2004 znajdziesz odpowiedź na twoje pytanie.

Pozdrawiam :)
Dziekuję :) Najpierw kupię sobie SuperMemo do niemieckiego (zdaje w tym roku egzaminy na studia wiec nie mam czasu czekac ;) ) Hiszpański to hobby wiec moze troszke poczekać, jednak jesli mi sie program spodoba napewno kupię :] Pozdr.
Dziwne to, że mieszają Ci się bazy danych. Ja mam kilka baz firmowych, kilkanaście własnych i nigdy żadne dwie mi sie nie pomieszały.
Bazy do różnych języków są trudne do porównywania. W zasadzie każda kolejna (później wydawana) jest lepsza. Osobiście za najlepszą uważam najnowszą "First Steps in English". Hiszpańską "Espanol para ti" bardzo ceniłem. Najnowszej niemieckiej nie znam. SuperMemo "Deine Chancen ... " była nowością, pierwszą bazą naprawdę multimedialną. Obecna jest z pewnoscią lepsza, ale nie uczę się tego języka, więc moja opinia moze byc mało miarodajna.

Wydaje mi się jednak, że w Twojej sytuacji też wpierw kupiłbym bazę niemiecką.

Jeśli chodzi o język hiszpański, to obecnie mozna dostać na rynku bazy:

Espanol para ti;
Szybki kurs słownictwa hiszpańskiego;
Hiszpański w 3 miesiące początkujących.

Najlepszą z nich jest ta pierwsza.
No kupiłem w sobotę" Szybki kurs słownictwa niemieckiego", choć cześć słownictwa już znam, przyda sie powtórka i ugruntowanie wiedzy :] A co do hiszpąńskiego to właśnie zastanawiam sie pomiędzy "espańol para ti" i "Hiszpański w 3 miesiące + program SuperMemo: pozdr.
Hej, ucze sie hiszpana korzystając z zestawów na tej stronce, ale hace sobie kupić właśnie taki program żebym mógł ładować do niego mnóstwo słówek i uczyć się ich.

Nie potrzebuje zadnych prezentacji multimedialnych ani ciwczeń z głosem. Zależy mi tylko na słownictwie, bo podstawy gramatyki już mam a chce jechać do Anglii , Niemiec albo Hiszpanii zarobić troche kasy w wakacje, na studia.

Jakie programy tego typu są w tej chwili obecne na rynku? Czy np. jeśli kupie sobie sprzedawane wszędzie np. Rozmówki hioszpańskie w miesiąc to będze móg dodawac tam później własne bazy??

Zaznaczam ze chodzi mi o naprawde prosty program a nie jakieś multimedia ;)

Pozdrawaiam
tak, bazy rzeczywiscie sie mieszają :( Trzeba uważać i najlepiej jak się ma np 2 programy-instalować na innych partycjach dysku. Miałam przerobione 2tys słów zAdvanced English Speed Up no i wczoraj zainstalowałam sobie Espanol para ti.. Wczoraj działało, dzis po uruchomieniu Espanol.. odpaliła sie stronka ze Speed up'a i domagał sie płuyty własnie z angielskim... Postanowiłam odinstalować Espanol no bo dopiero co zaczełam si euczyc... No i odinstalowaly mi sie oba programy... :( :( :( Srednio mnie bawi uczenie sie ang od poczatku :( Ale chociaz jak na razie oba programy dzialaja-zainstalowane na innych partycjach....
Szkoda. Powinni byli zadbac o to tworcy programu. Teraz duzo ludzi uczy sie 2 jezykow na raz albo i wiecej. Mam zamiar kupic supermemo do angielskiego dla mnie i Espanol Para Ti dla kuzynki. Chcialam miec zainstalowane oba aby moc jej pomagac w nauce hiszpanskiego. Dzieki wiec za informacje bo nie wiedzialam ze maja taki problrm te programy.
bo to jest dokładnie ten sam program tylko ma 2 rózne bazy... Jak ktoś się na tym zna to sobie pewnie poradzi...
witam,
chciałbym odświeżyć pytanko leftwinger'a bo nie padła chyba na nie odpowiedź. CZy w Espanol para ti albo innym programie z Supermemo można tworzyć swoje bazy słówek? Jeśli tak to jak bo od niedawna uczę się hiszpaśkiego i chciałbym powiększyć bazę słówek.
Ja mam chyba 5 roznych baz z Super Memo i nigdy nie mialam zadnego problemu, bardzo mnie to zdziwilo, ze taki program sie pojawia.
Podobno w kazdej bazie jest mozliwosc dodawania wlasnych slowek , ja tego nie robilam ale na czesci angielskiej duzo o tym bylo pisane . Jak bedziesz miala jakies watpliwosci zadaj pytanie Bejotce ...to prawdziwy ekspert od tego programu:)
Jak chcesz to ci podesle pdf jak sie robi bazy. Podaj maila. A poza tym tak jak mowi Nellllaaa to wejdz na forum angielskie i wrzoc w wyszukiwarke "Supermemo" i tam jest pelno linkow i informacji jak to sie robi.

Pozdrowienia
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź: [email]
Temat przeniesiony do archwium.