Español para ti czy Profesor Pedro?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich!
Zaczęłam uczyć siÄ™ jÄ™zyka hiszpaÅ„skiego na kursie, ale mam zajÄ™cia tylko raz w tygodniu po 75min. W wakacje chciaÅ‚abym pojechać do Hiszpanii do pracy :) Dlatego mam ogromnÄ… proÅ›bÄ™ - chciaÅ‚abym kupić program multimedialny do nauki hiszpaÅ„skiego, ale nie mam pojÄ™cia który :) ZnalazÅ‚am w Internecie 3 pozycje które wydaÅ‚y mi siÄ™ interesujÄ…ce - 1.Español para ti 2.Profesor Pedro i 3.
HiszpaÅ„ski Mówisz i rozumiesz. PrzeczytaÅ‚am na tym forum wiele pochlebnych opinii dot. Español para ti, wiem że Profesor Pedro jest chyba nowym programem, ale nie byÅ‚o nic napisane o HiszpaÅ„ski Mówisz i rozumiesz. Czy ktoÅ› ma jakieÅ› rozeznanie? ByÅ‚abym bardzo wdziÄ™czna za pomoc :) Pozdrawiam !! :)
Espanol para ti jest kompleksowym kursem języka hiszpańskiego, uczy zarówno gramatyki jak i słownictwa - od zera.
Przerobiłam cały ten kurs i uważam, że jest godny polecenia, choć dobór słownictwo nie jest najwspanialszy.

Teraz Profesor Pedro - nie korzystam, ale mam zamiar kupić, przy czym korzystałam zarówno z Profesora Klausa jak i Henry'ego (Słownictwo i Konwersacje) i byłam pod wielkim wrażeniem. Na pierwszej płycie są dialogi i ćwiczenia ze słownictwa typu krzyżówki czy "znajdź słowo", a na drugiej same słownictwo. Jest mnóstwo gotowych ćwiczeń, ale jeśli się chce, można edytować własne. Ten program nie uczy gramatyki czy rozumienia ze słuchu, skupia się na słownictwie. Ale swoją rolę spełnia bez zarzutu.

A co do Hiszpański Mówisz i Rozumiesz - niestety nie mogę się wypowiedzieć. Jest to podobno niezbyt obszerny program uczący podstawowych struktur gramatycznych i użytecznych zwrotów. Ja osobiście wolę kupić coś, co obejmuje szerszy zakres materiału. Ale może wypowie się ktoś, kto korzystał z tego programu.
Czyli generalnie najlepiej byÅ‚oby zaopatrzyć siÄ™ zarówno w "Español para ti" jak i w "Profesor Pedro" ...:) Hm, jeÅ›li chodzi o gramatykÄ™, to mam książkÄ™ "Mówimy po hiszpaÅ„sku - kurs dla poczÄ…tkujÄ…cych" wyd. Wiedza Powszechna i tam gramatyki jest sporo, choć dodatkowe ćwiczenia przydaÅ‚yby siÄ™. A czy któryÅ› z nich ma analizator mowy? Bo chodzi też o to, żeby nauczyć siÄ™ poprawnie wymawiać poszczególne sÅ‚owa. Niby chodzÄ™ na kurs, gdzie mam okazjÄ™ posÅ‚uchać lektora, ale to za maÅ‚o...
Podnosze temat. Espanol para ti czy Profesor Pedro? Czytalam ze mase blędów jest w prgoramie Espanol para ti i zeby lepiej go nie kupowac? Czy to prawda?
Witam.

Odmianą (czyt. nowszą wersją) Espa?ol para tí jest SuperMEMO+ UX pod nazwą "No hay problema". Mam ten program i jestem bardzo zadowolony. Zrobiłem nawet własną baze do tego programu. Podstawową zaletą tego programu (to było opisywane na tym forum) jest to, że odpowiedź ocenia się samemu i na przykład głupia literówka nie musi skutkować powtarzaniem odpowiedzi. Mam 2 programy "Prefosor Pedro" ale jakoś nie potrafię się do nich przekonać. Podstawową wadą jest to, że muszę mieć płytę CD żeby odpalić program. A dodatkowo w programie SuperMEMO mogę przenosić "stan nauki" między komputerami i dzięki temu jak zmienie komputer to nie musze powtarzać zaległości.

Pozdrawiam,
mkgrajek
P.S. UWAGA! IstniejÄ… dwie wersje programu: SuperMEMO i SuperMEMO UX - ja mam tÄ™ drugÄ… wesje....
http://www.supermemo.pl/supermemo_ux
czesc

w profesorze pedro 6.0 bez problemu przegrasz nagrania na twardy dysk. jest do tego nawet specjalny programik.
pozdrawiam
Mariusz
Z każdej płyty możesz zrobić obraz i odpalać program z obraz, bez wkładania płyty (na przykład programem "alkohol 120%").
Ja zwykle tak robię, bo nie chcę napędu zajeżdżać :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Egzaminy

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia