busco un piso en Barcelona

Temat przeniesiony do archwium.
Hola todos,
me llamo Kasia y en Septiembre voy a estudiar en Barcelona (EAE Business School). Ahora vivo en Varsovia.
me gustaria conocer los espanoles de ahi, hacer amistades, etc.
Por ahora necesito encontrar un piso, me gustaria compartirlo con otros estudianes.
Alguien interesado?
Mi correo: [email]

Saludos

Kasia
1. pamietaj ze w barceloie nie sa hiszpanie tylko katalnczycy. uwazaj bo w wiekszosci beda Cie poprawiac ;)

2. mieszkane w bcn znajdziesz najlatwiej na www.loquo.com
No prosze,nowy pomysl na Hiszpanie ("pamietaj ze w barceloie nie sa hiszpanie tylko katalnczycy") Skad ten pomysl!!!!! to tak jak powiedziec ,ze w Warszawie nie ma Polakow ,bo to warszawiacy hahaha,oczywiscie ,ze Barcelona jest miastem hiszpanskim a co do poprawiania ...bzdury!!! oprocz catalan ,ktory nie jest jezykiem urzedowym ludzie posloguja sie castellano(jezyk urzedowy)
Paki2,
¿a que nunca has estado en Barcelona?
Oi que mai has estat en Barna?
raczej nie bylas w B, no nie?

...
a jeszcze tu kolezanka mnie poprawia.

no wlasnie poprzednia odpowiedz ci(tak, nadal mala litera) uzmyslawia: zeby tak mowic napewno nie byles w barcy. katalonie przylaczono pozno do hiszpanii. wiele osob spod barcelony w ogole nie mowi po hiszpansku.
en catalàn: *a* Barna
Hmmm no to mnie trochę wystarszyliście:) mówię troche po hiszpańsku i jestem bardzo optymistycznie nastawiona na nauke tego języka, catalonski to pewnie bedzie challlenge, ale jakoś sie dogadam:):) na chwile obecną musze znależć jakiś pokój do wynajęcia, najlepiej polecony przez kogoś:)
a może macie jakiegoś dobrego znajomego w Barcelonie, który pomógłby mi w szukaniu?:)
katalonski to jak francuski z hiszpanskim i wloskim :) dogadac sie dogadasz w barcelonie miescie wszyscy mowia w obydwoch - tylko czasem babcie Cie zjada ze mieszkac w katalonii i jak to nie mowisz w ich jezyku xD mi w pracy na poczatku tak sie zdarzalo hehe

mieszkanie nie jest trudno znalezdz w bcn. jest masa- patrz na loquo i pros o zdjecia i zeby Ci cos napisali o sobie.. :)jak przyjedziesz i bedzie zle to po miesiacu czy dwoch sie przeniesiesz. powodzenia!(ja jestem w maladze i zaraz jade na wakacje do PL wiec nie pomoge:))
CHiquita;) gwoli dokladnosci, w B. mieszkaja i Katalonczycy i Hiszpanie
(niektórzy czuja sie i K. i H.)
i inne narodowosci.


btw Barça to klub:
http://members.virtualtourist.com/m/42b95/430de/8/
paki2 widzę,że lubisz bardzo wszystkich poprawiac,nie zawsze dobrze i nie zawsze wtedy kiedy jest potrzeba;/ Jak nie byłeś/aś nigdy w Katalonii to sie nie odzywaj...Tutaj chodzi o sposób bycia ludzi z Katalonii i ich przynależności do swojego regionu.Jest bardzo dużo takich którzy nie uważają się za hiszpanów,a jedynie za katalończyków i bardzo niechętnie mowią po hiszpańsku,niektórzy właśnie przeważnie starsi ludzie de pueblo w ogóle nie mówią po hiszpańsku.I taka jest prawda więc nie atakuj chiquity.NIektórzy tu myślą,że wszystkie rozumy pozjadali...
A tak btw,kataloński jest językiem urzędowym w Katalonii.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka