jaki egzamin na UW(Warszawa) na Iberystyke??

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanko. moja Kobietka studiuje w Bydgoszczy hiszpanski ale z racji ze mieszkamy w Warszawie lepiej by bylo gdyby uczyla sie na miejscu wiec mam pytanie jak wygladaja egzaminy na UW i jak i skad sie przygotowywac i jaka jest zdawalnosc/ilosc osob na miejsce..

dziekuje za wszystkie odpowiedzi

pozdrawiam
czesc!
egzamin na ibertstyke na UW zalezy od tego, co chcesz zdawac: masz do wyboru angielski (egzamin ten sam co na anglistyke), albo hiszpanski, portugalski, francuski... + czesc predyspozycyjna po polsku (najczesciej w formie tekstu do czytania ze zrozumieniem z pytaniami do niego). Do tej pory na egzaminie byla czesc dotyczaca wiedzy o hiszpani - kultura, historia itp. ale w tym roku jej nie bedzie. zreszta, najlepiej sprawdzic samemu: http://www.iberystyka.uw.edu.pl/rekrutacja/.
A ile było osób na jedno miejsce w ubiegłym roku na iberystyke na UW?
jak czujecie się przed zbliżającym się egzaminem?bo ja się boje coraz bardziej...
jak czujecie się przed zbliżającym się egzaminem?bo ja się boje coraz bardziej...
Jest tu ktoś kto zdaje na iberystykę na Uniwersytet Warszawski?jak tak to jak widzicie swoje szanse?
hej! ja zdaje na iberystyke na UW, bo egzamin jest ten sam co na anglistyke, wiec wole podwoic swoje szanse i zlozyc papiery na oba kierunki. nie wiem czego sie spodziewac.. juz jest 10 osob na miejsce!
skad wiesz, ze jest az tyle?z tego inrformatora?on jest jakis lewy, bo wedlug niedo to wlasnie najwiecej osob jest w tym roku na iberystyke z tego co wychodzi, wiecej nawet niz na prawo i anglistyke, wiec chyba cos z nim jest nie tak, a wolisz isc na anglistyke czy na iberystyke?co myslisz o poziomie trudnosci tych egzaminow?
ten informator nie jest lewy, po prostu tylu jest kanydatow. swoją drogą to ciekwe, czy to ogólna liczba knadydatów, czy tylko tych internetowych, nie wliczając rejestracji stacjonarnych??
Trudno ocenić poziom tych egzaminów, na pewno łatwe nie są. Nie chodzi zresztą o poziom egzaminów, ale o to, jak dobrzy ludzie zdają w danym roku. tego egzaminu nie można zdać lub nie zdać - po prostu trzeba miec lepszy wynik niz konkurencja...
Ja sie bede upierala jednak przy tym, ze jest lewy, bo rekrutacja skonczyla sie tydzien temu, a ludzi ciagle przybywa, wiec chyba cos jest nie tak... Co do poziomu trudnosci, to zgadzam sie z tym, ze egzamin na UW jest dosyc trudny, ale w tym roku zdaje sie razem z anglistyka, wiec pytanie czy ludzie, ktorzy wybieraja sie na iberytyke sa na takim samym poziomie, co ci zdajacy na anglistyke.A wydaje mi sie, ze roznie to moze byc, bo jakby nie bylo to okazalo sie dopiero w styczniu, ze nie zdaje sie czesci kulturowej, osobiscie nie jestem z tego zadowolna, bo automatycznie robi sie wiecej kandydatow, spora czesc tych zdajacych na anglistyke zdaje pewnie tez na iberystyke, co tez mi sie nie podoba, bo przez to tez zwieksza sie liczba kandytatow.Ciekawe tylko, ile trzeba bedzie miec punktow zeby zostac przyjetym, bo na to, ze prog zostanie zmniejszony przez komisje nie ma co liczyc.Ehh, boje sie.
ja jestem na drugim roku iberystyki-wieczorowe i bede zdawac na dzienne juz po raz trzeci.do tej pory zdawalam angielski i za 1 razem byl cholernie trudny a za 2 razem cholernie latwy :] nie pytac sie czemu sie nie dostalam,sama sie zastanawiam...a w tym roku ja i moi znajomi zdajemy juz hiszpanski,duzo jest takich osob...sama sie boje bo rywalizuje ze znajomymi ktorzy sa na mniej wiecej tym samym poziomie z hiszpana co ja...ale nie zamienilabym tych studiow na zadne inne :] pozdrowionka
ale masz fajnie...szkoda, ze na uniwerku nie ma tego kier. na wieczorowych...ja zalamałam się, bo chciałam startować na iberystykę w tym roku...ale jak się dowiedziałam, ze na UWr jest 18 osób na 1 miejsce (limit przyjęć 20!) i zobaczyłam testy z ustnego polskiego, podziękowałam... może za rok???
Mam ten sam problem - straaaaasznie chciałam studiować iberystykę na UWroc, ale po tym jak się dowiedziałam ile jest osób na jedno miejsce i jak wygląda egz z polskiego to podziękowałam...:( Pozdrowienia i powodzenia dla odważnych, którzy tam jednak zdają i się dostaną:))
Temat przeniesiony do archwium.