iberystyka od podstaw

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, czy na któryms uniwerku mozna studiowac iberystyke od podstaw?
Jak wowczas wygladaja wstepne?
Z tego co wiem, iberystyka w Warszawie jest od podstaw, a egzamin jest z angielskiego, francuskiego lub hiszpanskiego (chyba). Jezeli chodzi o angielski - to jest on taki sam jak ten do Instytutu Anglistyki UW, tak przynajmniej bylo w tym roku. Pozdrawiam i zycze powodzenia!
hej, czy mogłby mi ktos jeszcze pomoc? ;(
z tego co wiem to iberystyka w wiekszosci miejsc (jesli nie we wszystkich) jest od podstaw; na wstepnym mozna zdawac inny jezyk, np angielski; bo nawet jesli sie zdaje na wstepnym hiszpanski (a kraza plotki, ze wtedy jest nawet trudniej sie dostac), to i tak potem ma sie go na zajeciach od podstaw; w kazdym razie nie polecam UJ, bo chociaz tam nie studiuje, nasluchalam sie wielu niepochlebnych opinii na temat calego wydzialu: brakuje kadry (np na filologii wloskiej przez pol roku nie bylo w ogole wloskiego), ludzie sa niezadowoleni...
studiuję iberystykę na uw, jesli masz jakies pytania to pisz na [gg] .
w warszawie na iberystyce hiszpańskiego uczy się od podstaw, chyba że ktoś uczył się wczesniej to może szybciej zaliczyć semestr czy rok. a jesli chodzi o inne przedmioty... to są od podstaw:) ale żeby się dostać trzeba się wykazać pewną wiedzą na temat płw. iberyjskiego i am. płd.
Hm..to chyba coś zle słyszałaś bo z tego co wiem to akurat na jagiellonce w instytucie językow romańskich zarówno iberystyka i italnianistyka są na baardzo wysokim poziomie - a kadra jest po prostu super.
Wiem bo tam studiuje...i twoja wypowiedz jest pierwsza negatywna jaką kiedykolwiem usłyszałam.
Ciekawe bardzo czy kadra na italianistyce jest taka fajna , jak bylem na egzaminie wstepnym to wszyscy zdajacy odniesli te samo wrazenie : kadra tam jest wyjatkowo podla i watpie zeby w czasie studiow byla jakas cudowna a na egzaminach takie chamstwo.Pewnie ze sa lepsi i gorsi wykladowcy . A co do poziomu to na pewno jest spoko ale na wymienionych przez Ciebie filologiach jezyk (włoski lub hiszpanski) sa od podstaw , nawet jesli ktos zdawal na wstepnym dany jezyk i tak potem idzie od podstaw. O wiele lepiej rozwiazali to na UW (gr.poczatkujaca i zaawansowana) , dlatego wolalem wybrac uw .
alguien puede decirme donde se puede aprender bien castellano en Wroclaw
chciałem zaznaczyc jedna rzecz. studiujac fil. hiszp. na UJ nie musisz isc od podstaw. Mozesz chodzic na zajecia z 2 rokiem od poczatku.

pzdr
a na UAM? tez jest od podstaw?
ssss
Cześć.Bardzo się cieszę,że trafiłam na Ciebie,bo widzę,że mogę się czegoś dowiedzoeć na temat iberystyki.Mam kilka pytań,a mianowicie jak to jest z tymi językami na tym kierunku?Czy wybierasz między portugalskim a hiszpańskim czy uczysz się i jednego i drugiego???czy może jeden jest dodatkowy?Bardzo Cię proszę o odpowiedź...!
czesc, ja wlasnie szczesliwie koncze iberystyke na UW!w koncu! jesli chodzi o hiszpanski i portugalski, to bez wzgledu na to w jakiej jestes sekcji, uczysz sie obu jezykow.jesli jestes w hiszp. to ( do tej pory bylo tak) na 3 i 4 roku masz portugalski 2 razy w tygodniu lub analogicznie na odwrot jesli jestes w port.pozdrawiam
Aga
Mam pytanie:czy portugalski bardzo różni sie od hiszpańskiego?Jest trudny do nauczenia?Ile godzin portugalskiego jest na iberystyce?Ja znam hiszpański.
portugalski jest ponoc trudniejszy w wymowie dla Polaków;]
bardzo to sie nie rozni,jedyne z czym mozesz miec problem to wymowa. jesli jestes w sekcji hiszp. to masz 4 godziny port. w tyg. tzn. w efekcie 2 razy po poltorej godziny przez 2 lata.napewno Ci sie spodoba
Filologia hiszpańska wszędzie jest od podstaw tzn.
UAM w Poznaniu,UJ w Krakowei,UW,UWrocławski,UŚ,Uni.Łódzki,UMCS.
Tylko w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy nie ma grupy zerowej,wymagany jest poziom średniozaawansowany na starcie...!
Pzdr
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa