Studia w barcelonie

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie do ludzi ktorzy studiują w Barcy lub bardzo studiowaniem tam się interesują. Mianowicie chcialabym się dowiedziec jak wygląda przeliczanie wyników z matury, czy to prawda ze przeliczane jest to na skale od 1 do 10 i że wlicają sie do tej skali tez oceny. Oprócz tego jeśli ktos dałby mi pare wskazówek odnośnie pracy, mieszkania i utrzyamania się tam byłabym bardzo wdzięczna. Aha, zapomniałam o koszcie studiów, chodzi mi o to jaki jest koszt samego uczęszczania na wykłady. Czytałam cos o tych kredytach ale do konca nie wiem jak to dziala.

Z góry dzięki,
Pozdrawiam!
Ja Ci mogę tylko powiedziec, że w HIszpanii skala ocen jest od 0 do 10;)
Witam. Ja też wybieram się do Barny(?), po polskim liceum.

1 krok - credencial UNEDu - na stronie internetowej uniwersytetów są odnośniki do strony UNEDu. Tam jest wypunktowane dokłądnie co i gdzie wysyłać. Po otrzymaniu tegoż credencialka pozostaje skłądanie papierów na konkretną uczelnię.

I tutaj w moim wypadku zaczynają się schody bo nie umiem połapać ich systemu. Nie wiem o co chodzi z kredytami.

Na stronie kierunku, który wybrałam podana jest cena za kredyt, która nie wiem za bardzo co oznacza, jakiś kod (domyślam się, że trzeba go gdzieś wpisać w dokumentach, tylko gdzie?) i liczba miejsc (których w wypadku Barny jest podejrzanie mało, bo zaledwie 10...?). Gdyby ktoś orientujący się w temacie mógł mi to jakoś w miarę logicznie wytłumaczyć to byłabym wdzięczna.

Pozdrawiam :)

« 

Pomoc językowa