Lektury - filologia hiszpańska

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Chciałbym zapytać o lektury obowiązkowe na filologii hiszpańskiej. Mógłby ktoś wypisać wszystkie (bądź część) tytułów?? Będę bardzo wdzięczny :) Pozdrawiam!
oto niektóre z tych które miałem w tym roku, reszty nie pamiętam (aha to tylko ze współczenej literatury, a co do klasyków to na pewno: Don Kichot, El Cid):
Ramón J. Sender: Requiem dla hiszpańskiego chłopa, PIW, Warszawa, 1969.
Camilo José Cela: Rodzina Pascuala Duarte, Czytelnik, Warszawa, 1963.
Makbara / Juan Goytisolo ;
Carlota Fainberg / Antonio Munoz Molina ;
Mężczyzna sentymentalny / Javier Marias ;
Miłość, ciekawość, prozac i wątpliwości / Lucía Etxebarría ;
Najgorsze ze wszystkiego / Ray Loriga ;
Żołnierze spod Salaminy / Javier Cercas
Miguel Delibes, Pięć godzin z Mariem
Dziękuję Ci bardzo! Delektuję się najdłuższymi wakacjami w życiu i chciałem przeczytać kilka pozycji (na razie po polsku hehe). Pozdrawiam!
Dobry pomysł Łukasz,do października sporo czasu,dzięki za podsunięcie pomysłu,bo chciałłam też sięgnąć po literaturę hiszpańską ale dotąd nie wpadłam na to,że najlepiej po prostu zapoznac sie z lekturami... ; )

Czy ktoś ma coś innego godnego polecenia z literatury hiszpanskiej? Chodzi mi o wersje polskie,bo dopiero zaczynam :)
tylko hiszpanskiej czy moze tez byc amerykanska? Gabriel Garcia Marquez, cala tworczosc tego pana ^^' moje ulubione opowiadania to 12 opowiadan tulaczych
Lektury obowiązkowe na filologii hiszpańskiej opracowuje się w jęz. polskim czy hiszpańskim ?
W którym języku na tych studiach się czyta....
Pytam w szczególności o UŁ, bo tam się teraz dostałam, do grupy zaawansowanej....Pozdr.
Z tego co się dowiedziałem, to ja literaturę będę miał dopiero wprowadzoną na drugim roku:) Wydaje mi się, że lektury omawiane są po hiszpańsku, ale ręki nie dam:)
Temat przeniesiony do archwium.