Filologia hiszpańska a drugi język

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem tegoroczną maturzystką i chciałam się zapytać czy zawsze musi być wybierany jeden dodatkowy język,ten drugi znaczy ?? Trochę mnie to zniechęca do pójścia na filologie hiszpanską,bo nie jestem dobra z angielskiego... :( A innych języków to nawet nie mam zamiaru wybrac..
Więc jak to jest ?
Najbardziej chciałabym iść na UŁ (zaocznie)
Ja w tym roku rozpoczynam studia na UJ i tak, drugi język jest obowiązkowy. Nie wiem, jak na UŁ, ale na UJ wybierać można tylko spośród języków romańskich, czyli zdaje się spośród francuskiego, włoskiego, portugalskiego, katalońskiego i rumuńskiego. Ponadto obowiązkowa jest też łacina.
Właściwie dlaczego nie masz zamiaru wybierać innego języka? Z tego, co się orientuję, to portugalski czy kataloński są na tyle podobne do hiszpańskiego, że nauka nie powinna Ci sprawiać większych kłopotów.
ja jestem na UŁ, znaczy filologię hiszp. zaczynam od października. wcześniej studiowałam turystykę i rekreację.
Niestety nie ma możliwości wyboru filologii hiszpańskiej bez drugiego języka. Istnieje tylko kierunek z hiszpańskim i angielskim.

« 

Życie, praca, nauka