Bydgoszcz filologia hiszpańska 2016

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Chciałabym spytać czy ktoś z Was planuje zapisać się na studia licencjackie filologii hiszpańskiej do Bydgoszczy na rok akademicki 2016/2017 ?
Witam, ja planuje się zapisać na ten rok na studia licencjackie na filologie hiszpańską. Jednak waham się pomiędzy Toruniem, a Bydgoszczą. :)
Witam, ja chcę zapisać się na filologię hiszpańską w trybie dziennym. Trochę szkoda, że to prywatna uczelnia, ale przyznam, że oferta w Toruniu nie do końca mi odpowiada, nie ma hiszpańskiego samego w sobie, z tego co wiem, to lingwistyka, francuski/włoski (nie pamiętam) z hiszpańskim ;) A mnie interesuje tylko hiszpański i potem na własną rękę portugalski. Cena wygórowana nie jest, 320 złotych także... pytanie dla upewnienia- nauka języka od podstaw, prawda?
Ja owszem zapisałam się, ale na zaoczne. Nauka od podstaw. Tylko jeszcze nic nie wiadomo. Od dwóch lat nie utwarzają się grupy, bo za mało chętnych. Mam nadzieję że w tym roku ruszy. Bo w najgorszym wypadku zostaje mi Poznań WSJO a o nich krążą opinie, które dają dużo do myślenia a i tam czesne to 470 zł. W Bydgoszczy jest rzeczywiście tanio bo ok 330 zł.
Ale mówisz, że zaocznie hiszpański nie jest otwierany? Czy dziennie też nie? Bo ja przyznam, że się nie orientowałam... Wyszłam z założenia, że skoro jest tak dużo chętnych na publiczne uczelnie i z tego powodu, połowa odpada, to na prywatnej też pewnie jest zainteresowanie.
Napisałam do Ciebie prywatną wiadomość, Caroline :)
2 lata temu i rok temu filologia hiszpańska zaocznie na KPSW nie ruszyła. Brakowało ponoć tylko kilku osób. Orientowałam się tylko w tematyce zaocznych. Natomiast jak z dziennymi to nie wiem. To prawda, że dużo osób odpada podczas rekrutacji na publicznych uczelniach, ale na prywatnych jak widać nie ma już takich rygorystycznych limitów, egzaminów wstępnych. Natomiast jeśli chodzi o języki to hiszpański jest mniej popularny wśród studentów tak jak np angielski. Dlatego tez na uczelniach prywatnych tworzy się przeważnie jedna grupa bądź dwie.
Mi natomiast zależy na specjalności nauczycielskiej, a jej np nie ma na kpsw. Owszem można zrobić u nich podyplomówkę później jako 'przygotowanie pedagogiczne' ale to dodatkowy rok nauki.
Aczkolwiek ogólnie podsumowując, długo przymierzałam się do studiowania hiszpańskiego, szukałam uczelni, czytałam opinie i przeróżne komentarze. O KPSW naprawdę bardzo dobre są opinie. Dlatego pokusiłam się sama złożyć tam dokumenty między innymi.
Życzę powodzenia w procesie rekrutacji:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków

 »

Pomoc językowa