hiszpanski krakow

Temat przeniesiony do archwium.
31-46 z 46
| następna
A moze warto przestac sie reklamowac w tak nieuvczciwy sposob? Najlepsze jest to, ze w ten sposob robicie sobie antyreklame, ale aby to zrozumiec trzeba byc choc odrobine inteligentnym.
Witam! Mam jeszcze 15 lat ale chciałbym się zapisać na kurs hiszpańskiego... zastanawiam się między tymi szkołami: cervantes, el abanico, porto alegre i buena vista, ew. mały rynek. Czy w ogóle w moim wieku mogę zacząć w każdej z tych szkół naukę? Bo czasami nie ma nic napisane o granicy wieku. Na koniec jeszcze powiem że naukę rozpoczynałbym od całkowitego zera. Pozdrawiam!
Hej, myślę, że spokojnie możesz zapisać się na kurs. Z tego co się orientuję to w Porto jest nawet grupa młodzieżowa, a najlepiej to podzwonić po tych szkołach i się zorientować co i jak :-)
Ja właśnie też chcę zapisać się do szkoły na hiszpański. Zastanawiam się między Porto Alegre, El Abanico a Cervantesem.Jeśli ktoś mógłby mi poradzić którą z tych szkół wybrać będę wdzięczna.Pozdrawiam
ja z własnego doświadczenia polecam profi-lingua. Świetnie uczyło się mi z nimi języka przez dwa lata.
Hej! Myślałam o tym żeby zapisać się do Cervantesa. Był tam ktoś na teście kwalifikacyjnym i mógłby coś o tym opowiedzieć? Szczególnie ciekawa jestem jak wygląda część ustna. No bo powiedzmy przychodzi osoba, której wiedza oscyluje na poziomie A2 i czy to wygląda tak, że osoba egzaminująca zadaje jej trudne pytania żeby zobaczyć czy sobie radzi i jeśli nie to zejść nieco niżej z trudnością czy jest odwrotnie: najpierw standardowe, łatwe pytania a później trudne do momentu aż się wysypie. A może to wygląda zupełnie inaczej? Proszę, podzielcie się doświadczeniami.
Ja jestem zupełnie niezadowolony z Cervantesa. Przygotowywałem się tam do egzaminu Dele Superior i myślałem, że dowiem się czegoś nowego a okazało się, że to były wyrzucone pieniądze. Zajęcia prowadzone bardzo niekompetentnie np. robiliśmy rzeczy, które każdy spokojnie mógłby sobie zrobić w domu z kluczem (czytanie tekstów przez pół godziny po cichu i odpowiadanie na pytania) Po czym jak ktoś się zapytał dlaczego taka a nie inna odpowiedź to komentarz lektorki był mniej więcej "yhy" i czekała aż ktoś inny wytłumaczy. Zadania pisemne też nie były poprawiane tylko lektorka podkreślała na czerwono i kazała nam poprawiać. Nowego słownictwa zero, nic nowego z gramatyki się nie dowiedziałem a jak zapytałem o pewną konstrukcje to musiała wyjść i zapytać się lektorki innej jak to wytłumaczyć. Największym nonsensem była powtórka z czasowników ser i estar z książki A1 - B2 (mam tę książkę w domu) Kiedy my byliśmy już na c1/c2 czyli dowiedziałem się tego samego czego dowiadują się osoby początkujące. Myślałem, że ta szkoła jest renomowana ale niestety zawiodłem się i egzamin dodatkowo płatny. Jedyny plus to biblioteka która nie zaktualizowała sie odkąd pierwszy raz z niej skorzystałem.
chodzę do Buena Visty - jestem zadowolona, grupy są małe (w mojej 6osób), zajęcia są ciekawe - nie tylko książka, ale też często słuchamy piosenek czy oglądamy jakieś filmiki, dużo zadań domowych (jak ktoś lubi i chce na prawdę więcej się nauczyć) czy pisania tekstów/wypracowań, na koniec kursu jest test z całego semestru..
Moim zdaniem nie tylko chodzi o sam kurs, ale też trochę szczęścia czy trafi się na dobrą grupę i ludzi, którzy chcą się uczyć, bo nie wszyscy się przykładają a potem robią się różnice w grupie:)
NIE POLECAM Profi Lingua. Jedna pani lektor mówi z polskim akcentem (bardzo to "gryzie" w uszy) i w wiekszości prowadzi po polsku, druga- owszem akcent ma (o niebo lepszy miala lektorka z Buena Vista - długo myslałam że to hiszpanka), ale motywuje do nauki uzywając podniesionego głosu, przez co zajęcia są nie fajne. Nie jest tak ze caly czas krzyczy, można z nia porozmawiać i pożartować czy wyjsc po zajęciach, ale na tego rodzaju kursach wymagałabym inych, bardziej życzliwych metod aktywizacji i motywacji do nauki.
Ze swojej strony polecam Buena Vistę na Urzedniczej - bardzo przyjazna atmosfera, lektorzy sa przesympatyczni, nie podnosza głosu i nie maja problemu z utrzymaniem spokoju na zajeciach. Zajecia sa logicznie uporzadkowane, po każdej lekcji zadania domowe.
Hola Amigos! Jestem Abraham Torres z Meksyku! Szukam pracy jako Native Speaker. Może orientujecie się czy któraś ze szkół w Krakowie byłaby zainteresowana zatrudnieniem. To plus dla szkoły posiadającej nauczyciela z native akcentem hiszpańskim. Saludos!!!
Cześć;) Szukamy osób do grupy na intensywny kurs hiszpańskiego w Porto Alegre w lipcu, 400zł/mies, poziom A2, sprawdzona nauczycielka Pani Sylwia. Chętnych prosze o kontakt na kom 791587809 lub bezposrednio z porto alegre. Zaczynamy od jutra!
Ja chodze na Karmelicką 43a/2 w Krakowie na hiszpański. Kurs wakacyjny jest za niecałe 400 zł, zajęcia codziennie po około 2h, od pon to pt. Mam zajęcia rano ale są chyba też grupy wieczorne. Ogólnie to polecam, jak ktoś ma trochę czasu.
Polecam szkołę Yokatta na ul.Dunajewskiego :)
A czy może się wypowiedzieć ktoś, kto chodził na kurs do Sprint- Lang w Krakowie? Organizują kursy intensywne, które trwają cały rok i właśnie o coś takiego mi chodzi. W ciągu roku szkolnego mają więcej godzin (300!)niż na filologii angielskiej z nauki praktycznej języka. Czy to możliwe? czy może wliczają w to wszelkie inne zajęcia dodatkowe ze wszystkich języków?
Czy może się wypowiedziec ktoś, kto chodził so Sprint -Lang w Krakowie, Z ich strony wynika, że mają więcej godzin nauki języka (300 w roku) niż na filologii angielskiej. Czy to możliwe? Czy może wliczają w to zajęcia dodatkowe z wszystkich dostępnych u nich języków? Chętnie dowiem się wszystkiego na temat tej szkoły, bo zależy mi na kursie intensywnym, który by trwał przez cały rok. A może znacie inna szkołę, która prowadzi kursy w podobnym systemie?
Jeśli ktoś poszukuje kursu hiszpańskiego w Krakowie, to od 17 października ruszają nowe zajęcia w naszej Szkole Językowej Porto Alegre. Małe grupy, program nastawiony na komunikację i bardzo sympatyczna atmosfera na zajęciach przekłada się na efekty. Szczegóły wraz z cennikiem dostępne są na naszej stronie http://www.portoalegre.pl a zapisy nadal trwają. Teraz macie też możliwość wygrania kursu bądź rabatu, a szczegóły dostępne są na facebooku http://www.facebook.com/SzkolaPortoAlegre
Dla bardzo "zabieganych" osób, które chciałyby się uczyć mamy też specjalny program z nauka on line. Zapraszamy!
Cytat: lecco
Ja jestem zupełnie niezadowolony z Cervantesa. Przygotowywałem się tam do egzaminu Dele Superior i myślałem, że dowiem się czegoś nowego a okazało się, że to były wyrzucone pieniądze. Zajęcia prowadzone bardzo niekompetentnie np. robiliśmy rzeczy, które każdy spokojnie mógłby sobie zrobić w domu z kluczem (czytanie tekstów przez pół godziny po cichu i odpowiadanie na pytania) Po czym jak ktoś się zapytał dlaczego taka a nie inna odpowiedź to komentarz lektorki był mniej więcej "yhy" i czekała aż ktoś inny wytłumaczy. Zadania pisemne też nie były poprawiane tylko lektorka podkreślała na czerwono i kazała nam poprawiać. Nowego słownictwa zero, nic nowego z gramatyki się nie dowiedziałem a jak zapytałem o pewną konstrukcje to musiała wyjść i zapytać się lektorki innej jak to wytłumaczyć. Największym nonsensem była powtórka z czasowników ser i estar z książki A1 - B2 (mam tę książkę w domu) Kiedy my byliśmy już na c1/c2 czyli dowiedziałem się tego samego czego dowiadują się osoby początkujące. Myślałem, że ta szkoła jest renomowana ale niestety zawiodłem się i egzamin dodatkowo płatny. Jedyny plus to biblioteka która nie zaktualizowała sie odkąd pierwszy raz z niej skorzystałem.

Zgadzam sie w 100%, zapisujac sie tam bylam przekonana o tym ze na prawde moj hiszpanski pojdzie do przodu i czegos sie naucze jednak bardzo sie pogorszyl szczegolnie przez osoby 40-letnie + ktore na poziomie B1 ledwo co JAKIEKOLWIEK poprawne zdanie byly wstanie powiedziec. Mały nacisk na poprawe błedów pisemnych jak i ustnych. Osobiscie nie polecam. Jedynie egzaminy DELE przygotowane na wysokim poziomie, profesjonalnie. I oczywiscie tak jak wyzej wspomniana biblioteka - SUPER.
Temat przeniesiony do archwium.
31-46 z 46
| następna