Porto Alegre-szkoła językowa

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc chętnie posłucham opinii na temat szkoly jez. iberyj. Porto Alegre w Katowicach lub w Krakowie. Sama dopiero zaczelam chodzic do tej szkoly jestem super zadowolona ale chetnie przeczytam opinie innych.
uczę się w Porto Alegre ale portugalskiego. I muszę powiedzieć, że jestem całkiem zadowolna, fajna atmosfera i przede wszystkim widzę, że robię postępy. Może jak znajdę więcej czasu to zapiszę sie na hiszpański :)
Ja juz kończę semestr w porto jestem na hiszpańskim. I jest super, przyjemna atmosfera, interesujące imprezy kulturalne. Pozdrawiam
a tak z ciekawosci ile kosztuje semestr w tej szkole jezykowej? czy w polowei semestru mozna zdawac jakis test i "dopisac"?
Wiesz co nie wiem musiałbyś zapytać. Semestr kosztuje 600 zł ale jest to cena warta. Bo płacisz za jakość.
W Krakowie cena za semestr wynosi 650 PLN. Nie wiem czy można dopisac sie w trakcie semestru, ale na pewno będą zapisy na nowy semestr, czyli juz teraz można się pytać. Nowy semestr zaczyna się jakoś w połowie lutego i po napisaniu test można dołączyć do grup już istniejących.
Pozdrawiam
A ile semestrów ma ta szkoła (bo np. profi-lingua uczy angielskiego przez 10 lat) ?
Porto Alegre w Krakowie ma chyba okolo 10 lat natomiast filia w Katowicach działą od września 2004
Polecam goraco szkołe Porto Alegre wszystkim tym ktorzy chca nauczyc sie nie tylko jezyka ale rowniez poznac kulture danego kraju. Obecnie juz 3 rok chodze na portugalski w Krakowie i jestem bardzo zadowolona, przede wszystkim zajecia nie sa nudne, nacisk na konwersacje, ale nie zapomina sie tu o gramatyce, ktora poznaje sie w sposob bardziej praktyczny.
chcę zapisać się na hiszpański do Porto alegre i mialam dylemat czy tą szkołę wybrać czy Centro Espanol ale dzięki wam przekonałam się do tej pierwszej!!! serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy się wypowiadali na temat tych szkól na całym forum....
pozdrowionka!!
nie ma za co, przyjemnej nauki w Porto
Jeśli ktos jeszcze ma wątpliowści gdzie uczyć się hiszpańskiego w Krakowie to ja równiez potwierdzam, że warto się uczyć w Porto Alegre. W poprzednim semestrze zajęcia miałam z polską lektorką a teraz uczy mnie nativo. Podoba mi się sposób prowadzenia zajęć i atmosfera. Może czasami wolałabym mniej zadań do domu i mniej testów. Z drugiej strony to mnie mobilizuje do nauki. Do zobaczenia w Porto :-)
czesc!obecnie jestem w 3 klasie gim. i interesuje sie jezykiem hiszpanskim. chcialabym dowiedziec sie na jakiej ul jest ta szkola?
w Katowicach na ul. Stawowej obok KFC
www.portoalegre.com
www.portoalegre.com.pl
dzieki za odpowiedż:] A czy wiesz cos na temat szkoly hiszpanskiej w krakowie- chodzi mi o liceum.
como podeis recomendar a Porto Alegre? yo fui 3 semestros y no aprendia nada, luego fui a otro escuela i me gusta. Tambien la directora, Magda???, es mucho estupida i zarozumiala. dice comentarios racistos y esta elitista. La escuela es depende del lektor, pero yo tenia lecciones con Magda y no conoce la gramatika y tambien no deja hablar a la gente. La verdad, no se como le puede ir bien a esa laska siendo tan zorra.
es la opinión tuya. La mía es muy buena. Yo estudiaba 2 semestros en esta escuela pero en Katowice y a mi me parece estupenda. En Porto aprendí muchas cosas, la gramatica y hablar con fluidez. Esta claro que mucho depende del profesor. Tenía clases con Olga y con Jaume. Los dos son muy muy buenos profesores y estoy convencida que os puedo recomendarles facilmente.
Chyba dawno się Pan uczył u nas w szkole. W swojej wypowiedzi mija się Pan z prawdą. Może pomylił Pan prowadzących albo szkoły. Pani Magda nie prowadzi zajęć dla grup początkujących. Poza tym szkoła jest otwarta na konstruktywną krytykę, ale prawdziwą. W szkole panuje miła atmosfera i z większością studentów mamy bliski kontakt. Dzięki temu też znamy ich opinie i wiemy na bieżąco czy dzieje się coś złego i czy nalezy wprowadzić jakieś zmiany. Jeśli uważa Pan swoje uwagi za uzasadnione to proszę o ujawnienie się i podanie z kim, na którym poziomie i kiedy miał Pan zajęcia. Jeśli rzeczywiście któryś z naszych lektorów zachował się nieodpowiednio chcielibyśmy to wiedzieć, żeby móc wyciągnąć odpowiednie konsekwencje. Jeśli nie chce Pan odpowiadać na forum prosimy o mail bezpośrednio do sekretariatu szkoły [email]
ha! zastanawiajace ze adam pisze tak fatalnie po hiszpansku wtracajac slowa, ktorych polacy poczatkujacy w nauce jezyka praktycznie nie maja szans znac, a miesza to wszystko z frases cultas ktore bardziej pasuja do czlowieka po 30 i w dodatku uzywane sa raczej am. poludniowej niz w hiszpanii. zaskakujace! doprawdy! widac nowa szkola przynis ogromne efekty. a tak na marginesie Porto to jedyne miejsce jakie znam, w ktorym ucznia nie traktuje sie jak polidioty a nauczyciele nie nudza i nie pieprza glupot, tylko UCZA. palabra! dzieki tej szkole zainteresowalem sie kultura latino i studiuje obecnie w krakowie Latynoamerykanistyke. y me va muy bien. gracias PA!
Moim zdaniem Adam15 udaje, że hiszpański nie jest jego językiem ojczystym. Pewnie miał jakiś zatarg z dyrekcją szkoły i teraz anonimowo wyzywa właścicielkę od najgorszych. Ja parę lat temu chodziłam z koleżankami z roku na kurs do Porto i miałyśmy zajęcia z Magdą. Dzięki niej zaczęłyśmy mówić po hiszpańsku (a miałyśmy z tym problemy studiując iberystykę). Ogólnie to jakaś ściema. Nie dajcie się sprowokować- Porto Alegre jest w porzo :)
bla, bla, bla
entonces por que cambian los lektores con tanta frecuencia????? Sera por la atmosfera tan mila en la escuela... Bzdura!
uczyłam sie w porto alegre w zeszłym roku i rzeczywiście dużo się nauczyłam. Ale myśle że lektorzy w tej szkole starają się na siłę stworzyć "rodzinną atmoswerę w szkole" w efekcie wygląda to sztucznie i słuchajcze czują się oszukiwani (lektor misi umieć wytykać błędy a nie tylko ciągle słodzić)
hej, mam pytanie do osób uczących się portugalskiego w Portoalegre w Katowicach: czy uczą tam brazylijskiego akcentu? Bo mnie właśnie ta odmiana interesuje
Cześć Kora

Tak, akurat w Katowicach zajęcia z portugalskiego prowadzone są przez lektora, który ma doskonały akcent i wymowę brazylijską , pochodzi z Brazylii. Sedecznie polecam.Zajęcia odbywają się w fajnej atmosferze i muszę przyznać, że tempo nauki jest dość szybkie. Rezultaty nauki zobaczysz bardzo szybko.
dziękuję Ci Portugalko za wyczerpującą odpowiedź, na pewno skorzystam, ale myślę, że dopiero we wrześniu (na razie zbieram pieniądze na kurs). A właśnie ile kosztuje kurs? Pozdrawiam :)
ja chodzę tam na hiszpański i płacę 600 zl za semestr z portugalskim pewnie jest tak samo
wielkie dzięki :)
Temat przeniesiony do archwium.