Najlepsza szkoła języka hiszpańskiego w Szczecinie

Temat przeniesiony do archwium.
Która zaszkoł jest najlpeszą szkołą językową w Szczecinie? Chciałabym się zacząć uczyć hiszpańskiego, ale nie wiem gdzie mają sprawdzoną jakość. Proszę o pomoc!
Witam, szczerze mowiac, to nie mam pojecia. Jestem ze Szczecina i rowniez chcialam rozpoczac nauke jezyka hiszpanskiego. Skuszona przez czyhajace na kazdym rogu naszego miasta ulotki skzoly Profi-Lingua, zapisalam sie wlasnie tam. Wybralam platnosc na raty, aby, jesli cos by mi nie odpawiadalo, moc szybciej zrezygnowac. Profi Lingua oferuje chyba najmniejsza cene za kurs hiszpanskiego - tj. 557 zl za semestr (jest rabat 50zl na hiszpanski) - szkola dr Albana ma cene wyzsze o okolo 150 zl za semestr. Takze, jesli zalezy Ci na kasie, to wybierz Profi-Lingua, natomiast jesli cena sie nie liczy, to ja bym wybrala Academia Salamanca - z tego wzgledu, ze szkola ta uczy TYLKO jezyka hiszpanskiego - zatem jakosc na pewno jest wysoka.

Zreszta, to tylko moja opinia. Sama jestem ciekawa opinii osob, ktore ucza sie w ktorejs z tych szkol.

Pozdrawiam serdecznie.
Szkoły Profi Lingua naprawde nie polecam. Cena niby mniejsza, ale tylko pozornie. Zajęcia są krótsze i jest ich mniej w semestrze, a nauczyciele przypadkowi. Tak było w Poznaniu. Poszukajcie pytań o te szkołe w innych postach na tej stronie, a zrezygnujecie dowiedziawszy się co się tam dzieje.
Witam!

Tak się składa, że tematem jestem bardzo zainteresowany - w te wakacji uczestniczyłem w kursie, chciałem teraz kontynuować.

Moich słów kilka:
W wakacje bylem w Perseverantii, na intensywnym kursie wakacyjnym. Trzydzieści sześć godzin - nauczyłem się mnóstwo! Wszystko, absolutnie wszystko, za sprawą genialnego lektora - pana Piotra Wahla. To człowiek wspaniały, z ogromną wiedzą (nie tylko o językach), z bogatym bagażem doświadczenia podróżniczego (w Hiszpanii był wiele razy, teraz specjalnie zrobiliśmy szybciej kurs, by mógł ponownie wjechać). Uczy świetnie, choć BARDZO intensywnie. Zajęcia były bardzo ciekawe, czy to wtedy gdy gramatykę tłumaczył, czy kiedy opowiadał o Hiszpani =) Jestem zachwycony, co pewnie widać i chciałem kontynuować naukę w tej szkole.

I tu problem - na moim kursie było około 10 osób, z tego 4 deklarowały chęć kontynuacji. Była też grupa z poprzedniego roku, która miała już semestr jeden za sobą, która tez miała kontynuować. Okazało się wczoraj, że jestem jedynym zapisanym :/ Perseverantia planowała dwie grupy hiszpańskiego, teraz wygląda na to, że nie ruszą w ogóle z tym językiem... Dlatego jeśli ktoś się wacha, nie wie co wybrać - ja bardzo polecam Perseverantię, jeśli będzie tylko jedna grupa (nei wiem ile nas trzeba, pewnie około 5.) to prawdopodobnie weźmie nas pan Wahl (jest też druga lektorka, której jednak nie znam, nie mogę się wypowiedzieć).

Szukam też innej szkoły, "w razie jakby co", podejrzewam, że Salamanca jest niezła, ale dla mnie za droga. Inne szkoły mnie odstraszają - ma ktoś jakieś doświadczenia?
z braku zainteresowania:
czy ktokolwiek uczy się teraz hiszpańskiego w Szcecicnie, w szkole innej niż Salamanca? Szukam grupy :D
Prosiłbym o podanie jakiś informacji.
Witam. Ja również szukam grupy. Mój hiszpański jest na poziomie prawie zerowym - jedyne co umiem, to jest to, co liznąłem będąc w tym pięknym kraju, ale to naprawdę niewiele. Aktualnie Presto zbierało grupę na wtorki/czwartki godzina 17 wzwyż. Potrzebnych jest minimum 6 osób,aktualnie jest nas piątka, ale 3 osoby niestety nie potwierdziły swojej chęci przystąpienia do kursu... Koszt to 11,5 PLn za godzinę, taniej jeśli płaci się z góry za dłuższy okres. Stawka zależy też od godziny (11.5 to stawka za kursy najpóźniejsze - 19:00). Szukamy zatem chętnych osób. Tworzona grupa byłaby grupą początkującą. Proszę o kontakt jeśli ktokolwiek ze Szczecina byłby zainteresowany.

A może tworzy się już jakaś grupa w innej szkole? Może Salamanca (swoją drogą gdzie to jest?). Wszystkie inne językowe, w tym Profi-Lingua aktualnie już prowadzą grupy i do tego zaawansowane, natomiast grupy początkujące nie wystartowały (próbowaliśmy w około 8-miu różnych szkołach językowych).

Kontakt ze mną:
5[tel](Łukasz).
mail: [email]
I jeszcze [gg]
Hola!
tak się akurat składa, że przez 3,5 roku uczyłam się w Academia Salamnca w Szczecinie i gorąco polecam ta szkołę!!! atmosfera jest świetna, pan Jose Alban Juarez i jego żona Izabela Dojlidko-Alban są cudownymi nauczycielami (niestety o pozostałych dwóch czy trzech nauczycielach nie mogę się wypowiedzieć bo gdy odchodziłam z tej szkoły jeszcze ich tam nie było). Ceny niestety nie są zbyt niskie, ale naprawdę warto zapłacić. Właściciele tej szkoły hołduja zasadzie, że stałym uczniom (którzy kontynuują u nich naukę) przyznają kilkuprocentowy rabat przy kolejnych wpłatach :)

Godne wspomnienia sa też ich pikniki organizowane dla studentów w czasie majówki lub na koniec semestru letniego z ich słynna paellą i filmem (oczywiście po hiszpańsku :)))

Szczerze mówiąc nigdy za bardzo sie do nauki nie przykładałam i dopiero na studiach okazało się jak wiele wyniosłam z tych zajęć. A jestem w grupie hiszpańskiego biznesowego zaawansowanego i wiele rzeczy nagle mi sie przyponiało lub okazuje się że gdzieś tam w pamięci sichowa, tylko trzeba to wydobyć :)

Gorąco polecam szkołę ACADEMIA SALAMANCA DE ESPAÑOL w Szczecinie. Zdaje się że teraz ich siedziba znajduje się prz ul. 5 lipca 1, a oto stronka : www.academia-salamanca.info

P.S. Pozdrowienia dla pani Izy i pana Jose Albana
Ja od roku mam indywidualne zajęcia z języka hiszpańskiego w Szczecinie i dojeżdżam ze Stargardu. Jako że nie jestem na bieżąco w informacjach dotyczących Szczecina to mam pytanie. Otóż ostatnio słyszałem że otworzone zostało gimnazjum hiszpańsko-polskie, a czy są może jakieś informacje co do liceum hiszpańsko-polskiego i czy w ogóle planowane jest jego powstanie?

Z góry dziękuje za odpowiedź
sama się uczę w Salamance już drugi rok i naprawdę polecam. Na zajęcia się chodzi z przyjemnością, cały czas czuję jak język się we mnie rozwija co jest niesamowite i bardzo satysfakcjonujące :) Duży plus za native speakerów bo to co innego jak nie można się porozumieć z lektorem po polsku i trzeba sobie po prostu radzić - czyli uczymy się jak sobie poradzić kiedy nie mamy doboru słownictwa jak trzeba. Cena moim zdaniem jest odpowiednia za tyle godzin. Do tego zajęcia dodatkowe typu wigilia, paellada czy pokazy filmów, pomocni ludzie i to chyba wszystko na ten temat. Aha, w mojej grupie pare osób uczyło się w innych szkołach, ale ponoć żadna nie była na takim poziomie.
ha! Salamanca la mejor :)
Ja się uczyłam hiszpańskiego w Szkole Językowej Omnia. Było to 8 lat temu i, z tego co pamiętam, atmosfera była dość nieciekawa. Zaczynaliśmy w 30 osób, a skończyliśmy wynajmując salę w innej szkole, bo Omni nie opłacało się dalej utrzymywać 10-osobowej grupki, która się ostała.
ucze sie w salamance juz niebawem 3 semestr, faktycznie szkoła nie należy do najtańszych, ale jest zdecydowanie najlepsza, nazwalabym ją małą hiszpańską kolonią :) tam się poprostu czuje ducha , jezyka uczysz sie bo tego z calegi serca pragniesz, swietni są native speakerzy, polecam carlosa :D heheh świetny gość (argentyńczyk), takze moim zdaniem nie ma co sie wahac ta szkola jest zdecydowanie najlepsza
a w Warszawie jaką byście szkołe polecili?
Witajcie!
W tym roku na prawobrzeżu na Słonecznym w Szczecinie, otwarto nową szkołę językową! Jest hiszpański, japoński, angielski, niemiecki, włoski francuski, a nawet poslki dla obcokrajowców:)
Z miasta na Słoneczne można dojechać w 20 minut. Mają naprawdę konkurencyjne ceny. Świetnych lektorów. Sama sie zapisałam:) Moja koleżanka uczyła się u nich w zeszłym roku ang, a w tym roku otworzyli w nowym miejscu!:) Szkoła nazywa sie Akcent. www.akcent.szczecin.pl
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa