Malaga vs. Granada

Temat przeniesiony do archwium.
Hola a todos,

mam pytanie do forumowiczow. Wybieram sie we wrzesniu na 2 tygodnie do Hiszpanii /szkola jezykowa/ i na celowniku mam 2 szkoly w Maladze (Instituto Picasso + Malaga Si) oraz 1 szkole w Granadzie (i.d.e.a.). Chcialbym polaczyc przyjemne z pozytecznym tj. nauka i odpoczynek. Granada jest cudn chocby ze wzgledu na arabska przeszlosc a o Maladze nie wiem nic, ale jest na morzem. Jesli ktos z was byl w tych miastach chcetnie uslysze wasze opinie. Nie potrafie sie zdecydowac i moze wasze opinie mi pomoga. Dziekuje za wszelka pomoc

Max
[email] lug GG #5014223
oo ja jade do instituto picasso;p ale w sierpniu;) malaga jest o tyle lepsza, ze z tego, co widzialam dojazd jest tanszy.. za docelowy lot z wawy do malagi zaplacilam 109 euro xd no i ludzie nie maja tam nader andaluzyjskiego akcentu;p
Dzieks za info, a ile placisz za ten kurs? ja mam opcej we wrzesniu ale ciagle nie wiem dokad. Gdzie szukac polaczenia do Malagi? Moze berlin ma ciekawsze? Jakies info? Dzieks
www.norwegian.no ;) az dziw, ze tak tanio;p hihi a za kurs 2-tygodniowy i mieszkanie u rdziny z halfboardem place 550€
hola,bylam w Maladze w zeszlym roku i bylam tam 5 miesiecy.W Granadzie tez bylam ale tylko jeden dzien.Chcesz polaczyc przyjemne z pozytecznym czyli rozumiem nauke ze zwiedzaniem,opalaniem,fiestami :) itp? wiec bede szczera.Granada ma spodo do zaoferowania jesli chodzi o zwiedzanie ale brak tam morza (Srodziemnego).Malaga nie jest zla ale ma mniej rzeczy do zobaczenia,glownie katedra,muzeum Picassa(urodzil sie w Maladze),ogrod botaniczny (troche sie jedzie tam autobusem),itp no i to morze cieplutkie i brzydki piasek!Jesli wybierzesz sie na plaze toradze nie zdejmowac butow(klapek) do chwili rozlozenia recznika bo piasek jest potwornie goracy!!!:) wiec decyzja nalezy do Ciebie gdzie pojedziesz.:) no i zycze udanego pobytu i super fiest, w ktorych w Maladze sporo!!Okoliczne miejscowosci jak Benalmadena (piekny port jachtowy-warto zobaczyc),Marbella(bardzo droga miejscowosc, i niby sporo w nej mafii,ale widac bogactwo) i inne miejscowosci bardzo polecam.
absolutnie lepsza Malaga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak tam jest upał (a jest, wierz mi - wiatry od Sahary..), to morze daje orzezwnienie, inaczej sie ta temperature odbiera.... w Granadzie jest natomiast nie do wytrzymania!!
Temat przeniesiony do archwium.