Dodatkowe stypendium dla erasmusa

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Czy ktos jadac na Erasmusa do Hiszpanii dostal z jakiegokolwiek zrodla dodatkowe stypendim (pomijajac kase z UE)? A moze ktos slyszal ze ktos dostal ;)? Bede wdzieczny za infromacje! Szukam czegos bowiem moja ulubiona PW obnizyla grant na Hiszpanie do 197,5 euro (minus koszty przelewu na konto)
Dzieki za pomoc

Pozdrawiam
Kacper
nie sadze aby byly jakies dodatkowe stypendia oprocz tego z UE;
wyjezdzasz na erasmusa? a do jakiego miasta i na jaka uczelnie?
pozdrawiam.
nie slyszalem o dodatkowych stypendiach. stypendium ktore otrzymujesz jest TYLKO dodatkiem.

La situación del extranjero en régimen de estudiante será la de estancia y la duración de la autorización será igual a la del curso para el que esté matriculado.Tienen garantizados los medios económicos necesarios para sufragar el coste de sus estudios, así como los gastos de estancia y regreso a su país, y, en su caso, los de sus familiares.
rzeczywiscie istnieja pewne pomoce,ale skierowane sa one dla studentow z Ameryki pol. , ludzi ktorzy robia w hiszpanii specjalizacje(Doctores e Investigadores) lub hiszpanow pochodzacych z innych regioniow niz ten w ktorym studiuja(origen: islas baleares, estudios en santander o madrid;es un ejemplo).

w broszurce z UW jest napisane cytujê:" stypendium programu Erasmus jest przeznaczone na pokrycie ró¿nicy pomiedzy kosztami utrzymania i studiowania w kraju ojczystym a kosztami w kraju przyjmuj±cym"
"na pokrycie kosztów pobytu za granic± stypendysta programu powinien zatem przeznaczyæ ¶rodki, jakie normalnie przeznacza na utrzymanie w kraju, np.oszczêdno¶ci w³asne, dotacjê wyp³acan± przez rodziców, otrzymywane stypendium naukowe lub/i socjalne, stypendium z innych fundacji"

pozdrawiam z hiszpanii.
Wiem ze to ma wyrownac roznice miedzy Hiszpania a Polska... ale jak mi uczelnia daje 197,5 euro na miesiac (minus koszty przelewu) to to jest troche zalosne;) A na UW daja 296 euro wiec cos takiego to mzoe wyrownac te roznice...
Jadę do Walencji na Universidad Politecnica. Cale szczescie ze Walencja jest w miare tania... ale 197 euro to kpina i tak..
Witam, ja również wyjeżdżam do Walencji w ramach pogramu Socrates (psychologia). Być może wspólny cel podróży skłoni Kolegę K. do podzielenia się ze mną pewną informacją..- jak zorganizowałeś sobie mieszkanie? Nie będę ukrywać, że ja wciąż szukam, a wylatuję już 30 sierpnia;).Saludos.
Nie dostaniesz stypendium ani z Unii ani z innego programu stypendialnego.
Ja przy wyjezdzie na Socratesa podpisywalam umowe, w ktorej zaswiadczalam, ze nie moge pobierac innego stypendium.
Sam Socrates jest niziutki - ja dostalam 230 euro na miesiac, wiec lipa, ale zawsze mozna sobie popracowac ;>
Na niektorych uczelniach mozna uzyskac dodatkowe pieniadze na podroz lub jednorazowy dodatek dla studentow o niskich dochodach. Trzeba zapytac w dziale mlodziezowym / miedzynarodowym (na kazdej uczelni ten dzial nazywa sie inaczej...)-tam gdzie podpisujecie umowe i uzyskujecie informacje. A noz widelec....
Nie zrozumieliśmy się. Pieniądze na podróż jak najbardziej dostaniesz od uczelni (im dalej tym więcej - do Hiszpanii dostałam 600 zł) i oczywiście można się stara o dofinansowanie socjalne z racji niskich dochodów (max też koło 600 zł). Ale to nie są dodatkowe stypendia - tylko jednorazowa zapomoga. Dostajesz raz przed wyjazdem i tyle. Myśly tu mówili o stypendiach z trochę innego tytułu - np. unijne. Na te niestety nie ma szans, podobnie jak na stypendium w przypadku przedłyużenia Socratesa. Można zostac sobie jeszcze jeden semestr bez wiekszych problemów, niestety już na własny koszt.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa