Poziom A1, A2, po ilu semestrach?

Temat przeniesiony do archwium
Przeglądając oferty szkół językowych w Krakowie w poszukiwaniu kursu dla początkujących dokonałem ciekawego spostrzeżenia. Wiele szkół przedstawiając dostępne poziomy nauki używa jako punktu odniesienia skali CEF (A1-C2), ale liczba lekcji potrzebna wg nich do osiągnięcia danego poziomu (powiedzmy A1, A2) potrafi się znacząco różnić. I tak na przykład w Instytucie Cervantesa poziom A1 można (teoretycznie oczywiście) uzyskać po dwóch semestrach, poziom A2 po trzecim. W Buena Vista na każdy z tych dwóch poziomów przypada tylko jeden semestr. Na drugim końcu jest SJO Empik gdzie A1 to trzy (!) semestry, A2 - kolejne dwa.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów potrafi mi wyjaśnić te różnice? Czyżby Empik prowadził kursy w tak wolnym (porównując z innymi) tempie równocześnie zarabiając na większej ilości sprzedanych semestrów? Czyżby Buena Vista potrafiła nauczyć tego samego (choćby w przybliżeniu) w trzy razy krótszym czasie? Jak to jest w innych szkołach (nie znalazłem stosownych informacji na stronach www)?

Dodam, że szukam kursu letniego, i niepokoi mnie tak duża różnica w tym, czego mogę się spodziewać po miesiącu nauki w zależności od dokonanego wyboru.

Pozdrawiam
Poziom A1 to bardzo malo materialu, takze nie ma sensu zapisywac sie do szkoly, ktora przerabia w ciagu dwoch semestrow 2 czasy. Najlepiej jakbys zadzwonila i sie dokladnie dowiedziala, bo to troche nieprawdopodobne, aby poziom A1 zajmowal 3(!!!) az 3 semestry.
Oczywiście, sprawdziłEM tę informację w sekretariacie SJO Empik.
Cześć! Uczę się w Instytucie Cervantesa juz trzy lata. Kazdy poziom odpowiada tam jednemu semestrowi, czyli A1 to jeden semestr. Poziom A3 uzyskuje się po trzech semestrach. Jest to poziom podstawowy. Następny poziom to B1 - średniozaawansowany (czwarty semestr)itd. Jeżeli się zastanawiasz nad wyborem szkoły to polecam Instytut Cervantesa. Saludos :)
no ja sie ucze gdzie indziej bo w poznianiu w Buenos Aires ale faktycznie poziom A1 to 1 semestr! nie daj sie naciagnac na 3!! chca z ciebie wycisnac kase.a jak nauczyciel nie potrafi przekazac tej wiedzy w normalnym czasie znaczy, ze jest do bani :)
wg kursu, ktory sam przerabiam, w 3-4 miesiace zrobilem poziom A2, ale to byl dosc intensywny samouczek :)
cześć, mam pytanko uczę się hiszpańskiego sama, gdyż w LO to jest nie możliwe w moim przypadku i chciałam się spytać czy to repetytorium będzie mniej więcej na poziom maturalny? i czy znacie jakieś książki, repetytoria na najwyższy poziom C2 chyba (takie żeby nauczyły mnie coś do certyfikatu bo chicałabym go zdawać po maturze - DELE Diploma Intermedio, Diploma Superior)z góry dzięki*
upps....zapomniałam o repetytorium: Hiszpański. Repetytorium leksykalno-tematyczne edgard
Też bardzo chętnie się tego dowiem:)
ale jesteście zabawni. Najważniejsze nie jest to jak długo się chodzi na kurs, tylko to ile godzin lekcyjnych jest realizowanych w semestrze czyli od intensywności kursu. Na przykład jeżeli zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 1,5 h jest to oczywiste że materiału z poziomu A1 nie da się przerobić w semestr, ani nawet w dwa (no, może przy zdolnej grupie). Ale za to na kursie intensywnym, np. sześć godzin lekcyjnych w tygodniu, jeden semestr może być wystarczający. Wszystko oczywiście będzie zależało także od ilości osób w grupie.
nie chcę Cię martwić, ale nie ma takiego poziomu jak A3. to taki wynalazek niektórych szkół żeby ich kursanci czuli się lepiej z tym że przechodzą szybko kolejne poziomy.
nauka języków to nie wyścigi, dla niektórych zdobywabie kolejnych poziomów to chyba jedyna zachęta do nauki :/
Dele Intermedio to poziom B2
DELE Superior to poziom C1/C2

matura jest mniej więcej na poziomie B2
Matura podstawowa - B1, rozszerzona - B2. Ale pytanie było o materiały do nauki na C1-C2... Ja widziałem jakieś podręczniczki, które się nazywały "dla zaawansowanych", ale dla zaawansowanych bynajmniej nie były tłumacząc czym jest subjuntivo...
Ja chodziłam na kurs A1 do szkoły językowej w Kielcach. Kurs A1 trwał 2 semestry.Później chodziłam do Buena Visty na poziom A2, który trwał 1 semestr. Jak dla mnie była to porażka. Niby poziom A2 a ludzie nawet podstawowego zdania nie umieli sklecić po hiszpańsku. Nauka szła w grupie baaardzo opornie. Teraz jestem w Instytucie Cervantesa na poziomie B1.1 i jestem zadowolona. Lekcje są ciekawe i ludziom chce się uczyć:) Polecam.
cześć, może to nie jest najlepsze forum , ale nigdzie nie mogę znaleźć. ucze sie sama języka hiszpańskiego od niedawna i chciałabym kupić repetytorium leksykalne i gramatyczne z edgarda na poziomnie a2-b2, gdyż mam tylko 3 lata i chciałabym zdać dele intermedio, i tu moje pytanie , czy warto kupować repetytoria na poziom a1, czy nie? o i czy znacie jakiejś dobre książki do nauki hiszpańskiego na poziomie dele intermedio, zastanawiałam sie jeszcze nad uso, jak myślicie które lepsze uso czy edgarda. z góry dzięki
najlepiej jedno i drugie. Nie oszczędzaj na takich rzeczach, a jak Ci szkoda kasy to ściągnij sobie. Wszystko jest w sieci :)
wielkie dzięki oso, raczej kupie
Temat przeniesiony do archwium

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Sólo en español