Liceum w Lublinie z rozszerzonym hiszpańskim

Temat przeniesiony do archwium.
Hey. mam mały problem związany z wyborem LO w Lublinie. bo szukam profilu gdzie mogłabym kontynuować hiszp. (obecnie uczę się go w gim i jestem juz na poziomie średnio zaawansowanym) moze wiecie w jakiej szkole mogłabym kontunuować nauke tego języka na poziomie rozszerzonym ? myślałam nad VII i klasą śródziemomorską, ale niestety nic o niej nie wiem. pomóżcie. ;)
Ja też się wybieram do LO do Lublina. Jeśli chodzi o j. hiszpański to tylko w IX LO. Tam masz sekcję hiszpańską i część przedmiotów w tym języku, ale ze średnio zaawansowanym powinnaś sobie poradzić;) A tak to nie ma. Ewentualnie IV LO, tam jest klasa lingwistyczna i rozszerzony angielski i hiszpański, lecz hiszpański od podstaw, ale jest 5 razy w tygodniu to szybko by się wyrównał poziom z Twoim;) Jednak radzę IX LO. Wspaniała sprawa i na pewno znałabyć język w stopniu zaawansowanym i spokojnie dostałabyś się na zagraniczne studia w Hiszpanii ;)
chodze do 9. jestem na pierwszym roku. powiem Ci tak, jest to szkola o bardzo wysokim poziomie. bedziesz miec rozszerzony hiszpanski. dodatkowe przedmioty to literatura hiszpanii, geografia hiszpanii, historia hiszpanii. nauczyciele sa swietni w tej szkole, zarowno od hiszp, jak i od reszty przedmiotow. bedziesz miec swietna wychowawczynie, ktora uczy jezyka polskiego(mam z Nia lekcje). podobno to najlepsza nauczycielka polsiego w szkole, jest lagodna, zorganizowana i potrafi nauczyc, przekazac swoje umiejetnosci i doswiadczenie, a zarowno prowadzic w ciekawy sposob lekcje. nie wahaj sie. na poczatku bedzie ciezko, jak z reszta w kazdej szkole. ale pozniej wpadniesz w taki "trans", ze nawet sie nie obejrzysz jak minie rok. w dodatku szkola organizuje wymiany. ja bylam na takiej wymianie, wrocilam 3 dni temu. bylo swietnie. przekonasz sie jak przyjdziesz do tej szkoly. gwarantuje, ze nie pozalujesz. jak chcesz wiedziec cos wiecej to pisz.
Mam pytanie co do IX LO w Lublinie... Jestem po 19 (Gimanzjum po klasie dwujęzycznej z hiszpańskim) czy dostanę się na 100% jeżeli mam średnią 4,5 i ocenę z hiszpańskiego 4.
przyjmuja wszystkich bo jest ogolnie ostatnio malo chetnych. prog z 2008 i 2009 to 89pkt. to zalezy ile bedziesz miec pkt z egzaminu, jak napiszesz w poniedzialek test klasyfikujacy (chyba ze piszesz u siebie w szkole to nie wiem w jakim terminie on jest) i od zachowania. z tego co wiem z poprawnym mozna sie nie wybierac.
Jak już tak mówicie o 9 LO to i ja się coś spytam.. Tzn mi nie chodzi o klasę hiszpańską bo nie miałam jeszcze styku z tym językiem, ale chciałam pójść do tej z francuskim, angielskim i polskim.. I czy warto?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia