Jestem załamana - Selectividad

Temat przeniesiony do archwium.
Selectividad trzeba zdawac, mimo tego, ze jestesmy w Unii etc. na kazdej uczelni... wszystko byloby OK, wiedziałam o tym, ale jak przeczytałam ze na tym egzaminie oprocz j. hiszpańskiego i przedmiotow potrzebnych nam na studia jest jeszcze HISTORIA HISZPANII?! Jak to?! Gdzie mozna sie tego nauczyc?! Co jest na takim egzaminie?! Nie mialam pojecia, ze trzeba zdawac historie hiszpanii, czy ktos cos o tym wie?! Prosze pomozcie!!!! Moje plany juz sie spelniaja po malu, mam kupione bilety na samolot juz nawet a teraz sie przerazilam, nie wiem czy dam rade zdac ten caly Selectividad!

Pomozcie! Napiszcie co wiecie
ja mam wlasnie taki przedmiot z Hiszpanka( klasa dwujezyczna) mysle ze powinnas po prostu skombinowac jakies ksiazki i sama sie nauczyc :>
a kiedy planujesz zdawac?
zamiast historii hiszpanii mozna na szczescie filozofie zdawac:D
tjaa filozofia... piszcie prosze wiecej. J chce zdawac za rok dopiero
tak to bywa jak sie nie chce uwierzyc tym ktorzy mieszkaja na stale w hiszpanii...

trzeba zdac egzaminy z hiszpanskiego (literatura i gramatyka), historii hiszpanii i angielskiego(zaleznie od kierunku) +pozostale egzaminy(rowniez zaleznie od kierunku).

a GDZIE SIE UCZYC?? w szkole,to chyba jasne,tu sie kazdy uczy historii hiszpanii...
no tak ale fiorellita myslala chyba o nauce w do slectividad Polsce :) przynajmniej ja tak wywynioskowalam
++++++++++++++
Gdzie mozna sie tego nauczyc?! Co jest na takim egzaminie?! Nie mialam pojecia, ze trzeba zdawac historie hiszpanii, czy ktos cos o tym wie?! Prosze pomozcie!!!! Moje plany juz sie spelniaja po malu, mam kupione bilety na samolot juz nawet a teraz sie przerazilam, nie wiem czy dam rade zdac ten caly Selectividad!
++++++++++++++++

i do tego masz problemy z czytaniem... wyraznie odpisano ci Pon Sie 15 na jakiej zasadzie sie to odbywa a w moim poscie

jest dokladna odpowiedz...

nie gniewaj sie...ale jesli towje plany spelniaja sie bo juz masz bilet do hiszpanii... :) to tak,jakbys jechala do stanow i juz na lotnisku dowiedziala sie ze jest ci potrzebna wiza... :-)

un saludo.

Gniewać sie nie gniewam Icaro :P dla wyjasnienia - wiedziałam, ze jest Selectividad tylko... ta historia, chciałam sie dowiedzieć czy historia to taka ogólna bardziej czy szczegółowa itd.

No nic... zobaczymy, dzieki.

Pozdrawiam!
En la página http://www.educaguia.com/Zonas/Recursos/exameneselectividad_.htm
encontrarás modelos de exámenes de todas las asignaturas. Puedes bajártelos, aunque no todos los enlaces están activos.

Saludicos :)
A ja mam pytanie:
czy ktoś wie, w jakich miastach sa uniwerki, gdzie mozna studiować samą hispanistyke? chodzi mi o cos takiego jak polonistyka dla Polakow. oczywiście z literaturą i tymi innymi pierdołami. jakie selectividady trza zdac, gdzie i z jakich przedmiotów

saludos muy cordiales:)
ursmik
Ja się uczę na EOID i tam mam hiszpański ze sztuką, literaturą i historią hiszpani, ogólnie nie ma tam niewiadomo czego ale przygotowują tam właśnie do egzaminów wstępnych na uczelnie państwowe w hiszpanii.
Do tego przed wyjazdem kontaktowałem się z polskim konsulatem generalnym na diagonalu (bcn) i równierz podali mi informację iż takowe egzaminy oparte o znajomość historii hiszpani istnieją
inną sprawą są studia i uczelnie prywatne gdzie wykładasz pieniądze i nie interesuje ich nawet czy rozmawiasz po hiszpańsku czy nie :P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Szkoły językowe