Ile zarabiają Polacy w Europie?

Temat przeniesiony do archwium.
http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,67738,4941342.html?as=1&ias=8&startsz=x HISZPANIA

Opiekunka starszej osoby

Wykonuje prace domowe, dotrzymuje podopiecznej towarzystwa w codziennych czynnościach, robi zakupy. Pracuje cały tydzień. Soboty i niedziele wolne od południa. 50 lat, wykształcenie średnie, podstawowa znajomość hiszpańskiego. Zarabia 800 euro (2,9 tys. zł) miesięcznie. Mieszkanie i wyżywienie na koszt pracodawcy.

Sprzedawczyni w sklepie z pieczonymi kurczakami

Pracuje cztery dni w tygodniu po sześć godzin. Raz w tygodniu sprząta w sklepie przez dwie godziny. Ma 20 lat, wykształcenie średnie, język hiszpański zna w stopniu podstawowym. Zarabia 700 euro (2,5 tys. zł) miesięcznie.

Kelner w restauracji

Pracuje sześć dni w tygodniu po 8-9,5 godziny (od czwartku do niedzieli zazwyczaj dłużej o ok. dwie godziny). 30 lat, wykształcenie średnie, język hiszpański komunikatywny, angielski dobry, podstawy katalońskiego. Zarabia 990 euro (3,6 tys. zł) plus napiwki.

Spawacz na budowie

51 lat, wykształcenie zawodowe, podstawowa znajomość języka hiszpańskiego. Pracuje sześć dni w tygodniu po 10 godzin. Zarabia 1,8 tys. euro (6,5 tys. zł) miesięcznie. Zakwaterowanie opłaca pracodawca.

Brygadzista

Koordynuje pracę polskich robotników. Pracuje 50 godzin tygodniowo przez sześć dni. 47 lat, wykształcenie zawodowe, bardzo dobra znajomość hiszpańskiego. Zarabia 2 tys. euro (7,2 tys. zł) miesięcznie.

Kierowca

Pracuje dla hiszpańskiej firmy przewozowej. Kursuje po całej Europie. Czas pracy - nienormowany. Po czterech godzinach za kierownicą ma obowiązkową przerwę. 26 lat, bardzo dobry hiszpański, podstawy angielskiego i niemieckiego. Zarabia 2,3 tys. euro (8,3 tys. zł) miesięcznie.

Opiekunka 7-miesięcznego dziecka

Oprócz standardowych czynności związanych z opieką nad dzieckiem, prasuje, czasem robi porządki. Pracuje od 9 do 18.30 przez pięć dni w tygodniu. Ma 26 lat, wykształcenie średnie, hiszpański zna komunikatywnie, angielski na poziomie podstawowym. Zarabia 850 euro (3 tys. zł) miesięcznie. Pracuje na czarno.

Pielęgniarka w przychodni osiedlowej

Pracuje na zmiany, osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu. Ma 29 lat, wykształcenie pielęgniarskie, dwuletni hiszpański kurs nostryfikujący dyplom. Język hiszpański na poziomie bardzo dobrym. Zarabia 1,6 tys. euro (5,8 tys. zł) plus wynagrodzenie za dyżury w szpitalu (po 100 euro / 360 zł) oraz dodatkowe dwie pensje w roku.

Sekretarka

Wykonuje standardowe czynności biurowe. Pracuje pięć dni w tygodniu od 9 do 14 i od 17 do 20. Ma wyższe wykształcenie, bardzo dobrze zna język hiszpański i kataloński, angielski komunikatywnie. Zarabia 1 tys. euro (3,6 tys. zł).

Recepcjonistka w hotelu

Pracuje na zmiany, sześć dni w tygodniu po osiem godzin. Ma 25 lat, wykształcenie wyższe humanistyczne. Bardzo dobra znajomość hiszpańskiego, angielskiego, francuskiego oraz podstawy katalońskiego. Zarabia 1,2 tys. euro (4,3 tys. zł) miesięcznie.

Źródło: Praca i życie za granicą
To ma zachęcić? czy odstraszyć? I po co niby przelicznik na złotówki, skoro realia życia w Hiszpanii są "nieco" inne niż w Polsce? Z tych 2,9 tys zł po opłaceniu mieszkania w Hiszpanii starczy akurat na waciki...
to sa dane zebrane od Polakow na emigracji,nikt cie nie zamierza zachecac do pracy ani od niej odstraszac.Dzieki pracy oplacasz platnosci i masz "papu",dzieki pracy jestes niezalezna od nikogo.
taaa...
to sie Aga teraz zalamie jak to przeczyta
Przeciwnie Gustawie, właśnie zrozumiałam sens życia :)

Co do niezależności – załóż sobie rodzinę, zrób sobie dziecko, a nawet najlepsza, najlepiej opłacana praca nie sprawi, że będziesz „niezależna od nikogo” :)
ale ta zaleznosc nie jest zla, wierze w to mocno
W moim przypadku jedynie od dorosłej częście rodziny. Dzieci nie znoszę i unikam jak ognia.
inf. nie nuzy cie ciagle otwieranie nowych nickow??
zaczynam podejrzewac ze cierpisz na schizofrenie...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka