internet w hiszpanii - happy movil

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Jadę na miesiąc do Hiszpanii i chciałbym utrzymać kontakt z Polską więc zamierzam kupić kartę w sieci Happy Movil żeby móc w miarę tanio dzwonić do kraju. Interesuje mnie też ich oferta internetu, bo chętnie z niego również bym korzystał.
Na www.happymovil.es piszą że internet kosztuje 0.09e/MB ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o konfiguracji internetu w telefonie. Tu w Polsce mam plusa i internet mam skonfigurowany tak żeby działał internet z plusa. Wydaje mi się że coś trzeba w telefonie zrobić żeby internet w ogóle mógł działać w innej sieci.
Czy ktoś bardziej obeznany w hiszpańskich sieciach mógłby mi pomóc? A może na tej stronie jest coś o konfiguracji telefonu ale ja nie mogę znaleźć? Hiszpański znam bardzo słabiutko niestety :)

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie :) na happymovil.es nie ma o tym mowy, ale w internecie w kilku miejscach pisali że ta sieć pobiera "opłatę za połączenie", czyli że przy każdym połączeniu poza stawką minutową doliczana jest stała opłata wynosząca ileś tam eurocentów. Czy ta informacja jest aktualna?

Z góry dziękuję za szybką pomoc, bo już za kilka dni wylatuję :)
o konfiguracji internetu nie wiem , może zapytaj tam gzdie będziesz kupował
(phoneHouse.ES ?)
Co do opłaty za zestawienie, ta występuje powszechnie w H.
jest rzędu 17 ce przy połączeniach wewnątrz H
i 4[tel]ce przy międzynarodowych.
Co wiecej, widzę że trzeba wybrać plan cenowy
między- lub -narodowy (w tym pierwszym net nie jest wspomniany ??)
http://www.happymovil.es/content.aspx?co=714&t=21&c=0
http://www.happymovil.es/tarifas_extended.aspx
Chyba masz rację, wygląda że w ogóle nie ma internetu w tym wypadku. A odpowiedź na swoje drugie pytanie znalazłem na tej stronie, którą podałeś:
Establecimiento de llamada internacional: 0.36 €
No cóż, trudno :) Dzięki za pomoc.
+ IVA VAT (0.417 € Im. Ind. Incl )

www.MASmovil.es ma chyba niezły kompromis między rozmowami i netem
(widziałem że można kupić starter na poczcie)
Rzeczywiście masmovil wygląda interesująco pod tym względem. Ceny połączeń do Polski są całkiem znośne i jest internet.
Tylko jak to jest z tym internetem? Wszedłem na http://www.masmovil.es/internet-movil ale nie mogę się tam do końca połapać. Jest coś że 300MB/5euro ale jest też że 3centy/MB. Tam się wykupuje jakiś pakiet czy jak to działa?
Przede wszystkim interesuje mnie czy po wykupieniu startera będę musiał coś dodatkowo aktywować czy po prostu zacząć używać internetu. Wolę to wszystko wiedzieć przed wyjazdem, bo tam na miejscu mogę już do tego nie dojść.

A samo kupowanie starterów działa tak jak w Polsce? Kupuje starter na poczcie czy gdzie tam, wkładam do telefonu i to wszystko?
Okazało się że wystarczy skorzystać z automatycznego tłumacza żeby dużą część z tego zrozumieć i już wiem że pakiet kosztuje 5euro miesięcznie za 300MB a 3centy za 1 MB po wyczerpaniu tych 300MB :)
Z tego co wyczytałem aktywuje się to dzwoniąc na 1473 ? Czy to wystarczy? Bo jak zacznie mi tam gadać coś po hiszpańsku to może być problem :P

A moje drugie pytanie wciąż aktualne, jak wygląda tam kupowanie i aktywowanie takiego startera?

Jeszcze raz dzięki za pomoc ;)
przy kupnie wymagane jest pokazanie dokumentu który skserują do zarejestrowania numeru, dzwonienie potem już chyba od razu
natomiast zwróciło moja uwagę ze te 300M/5eu czy 1M/3ce jest przy CONTRACT MasLibre czyli w formie abonamentu, do którego potrzebny jest nr konta w banku hiszp.
może spróbuj https://www.masmovil.es/online-helpdesk albo z witrualną Martą

pzdr.
uuu , widzę teraz że mowa o rachunku za np wodę , gaz ...
np Yoigo wymaga tego skrupulatnie...

pzdr
Wysłałem proste zapytanie o internet w karcie prepaid i może dostanę jakąś odpowiedź :) Chociaż w tej chwili zaczynam się zastanawiać czy uda mi się kupić starter chociażby do dzwonienia.
A łatwo tam dostać te startery? Gdzie to można kupić? Znajdę bez problemu jakiś punkt na lotnisku w Maladze?
do dzwonienia to taak , bez przesady
w Maladze nie byłem,
w Barcelonie w sklepach z telefonami itp, interlocutorios ...
FNAC , El Corte Ingles ...
jw correos - masmovil
Na lotnisku (BCN) ostatnio widziałem tylko Orange.es
niewątpliwie w mieście większy wybór.
No dobra, w takim razie dzięki za wszelką pomoc, zobaczymy jak to będzie na miejscu :) Generalnie w mieście nie za dużo czasu będę spędzał i dlatego nie wiem czy akurat wpadnę na jakiś taki sklep. Ale będę się rozglądał za tymi miejscami o których piszesz.
Dzięki ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe