Przeprowadzka całą rodziną do Barcelony

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie, jestem nowa na forum i to mój pierwszy wpis wiec prosze o wyrozumiałość jesli taki temat sie juz pojawił wcześniej :)

Sytuacja wygląda nastepujaco: mąż dostal propozycje pracy w Barcelonie i juz podpisał wstepny kontrakt, a prace zacznie od stycznia 2019 roku. Mamy dwoje dzieci 1 i 4 lata. Mąż oczywiście najpierw pojedzie sam, zalatwi wszystko pod nasz przyjazd (mieszkanie itd.), a my dojedziemy do niego później (oczywiscie chcemy zeby to poszlo szybko i sprawnie i nie bylo dlugiej rozłąki, ale z głową). Mąż jest programistą, więc przebojeje poczatkowy brak znajomości hiszpanskiego i pojdzie na kurs zaoferowany mu przez firmę. Ja znam tylko kilka słów i zwrotów hiszpańskich, a dzieci kompletnie nic. Prosze o opinie i rady czy damy rade sie tam zaklimaryzowac (zwlaszcza dzieci) jak wyglada sprawa z przedszkolami ( za jakis czas bede chciała poslac ich i pojsc do pracy). Czy powinnam cos wiedziec, zwrocic na cos szczególną uwagę ogarniając nasza przeprowadzke?
z góry dziękuję za wszelkie rady:)
Nie wiem ile lat tam planujecie być ale dzieci będą miały najtrudniej bo w szkolnictwie obowiazuje kataloński. Choć sa na tyle małe, że przyswoją sobie dwa języki w sposób naturalny. No w sumie trzy bo oczywiście później dojdzie angielski. Ale na pewno taka czterojęzyczność im się kiedyś w życiu przyda.
edytowany przez argazedon: 26 paź 2018

« 

Pomoc językowa

 »

Pierwsza praca w Hiszpani