ile czasu przed DELEsuperior?

Temat przeniesiony do archwium.
czy dwa miesiące wystarczą aby przygotować się do DELEsuperior biorąc pod uwagę, że mam już dyplom DELEintermedio, ale przez ostatnio rok moja praca nad hiszpańskim nie była zbyt intensywna
roznica miedzy DELE intermedio i superior jest dosyc duza - zwlaszcza jesli chodzi o slownictwo, wiec prawde mowiac nie sadze, zeby dwa miesiace wystarczyly na przygotowanie sie do tego egzaminu...

DELE superior jest dosyc skomplikowany; pojawiaja sie tam tzw \"frases hechas\", ktorych jest oczywiscie cale mnostwo i przyswoic je mozna chyba tylko stopniowo poprzez obcowanie z jezykiem; jesli zdawales/as DELE intermedio rok temu i przez ten rok nie uczyles/as sie intensywnie to moim zdaniem nie warto probowac podchodzic do superiora
Gdzie można znaleźć przykładowe egzaminy z Intermedio?? Link podany na tej stronce niestety nie działa;/
moze maja jakies problemy techniczne.... w kazdym razie sprobuj wejsc na strone glowna instytutu: www.cervantes.es
DELE SUPERIOR ES BASTANTE COMPLICADO,SOBRE TODO HAY MUCHAS TRAMPAS EN EL TEST DE LA COMPRESIÓN LECTRA,CREEME, LO HICE HACE YA DOS AÑOS EN SEVILLA
to prawda, dele superior jest duzo trudniejsze niz intermedio... bez zaawansowanej znajomosci slownictwa ciezko go zdac; ja zdawalam superiora cztery lata po intermedio (wtedy basico), ale oczywiscie to zalezy od intensywnosci nauki
Jestem autorką pytania na początku. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i uwagi. Mimo wszystko zdecydowałam się na zdawanie egzaminu DELEsuperior rok po DELEintermedio, bez intensywnego przygotowania. Przez dwa miesiące starałam się poszerzyć znajomość hiszpańskiego, tak aby pomyślnie zdać egzamin, wbrew wszelkim informacjom z zewnątrz, że bez conajmniej dwuletniego solidnego kursu po Intermedio nie mam szans. Udało się. Kilka dni temu otrzymałam wyniki - APTO.
w takim razie moje szczere gratulacje!! naprawde wydaje mi sie niesamowite, ze udalo ci sie zdac ten egzamin; jestes albo geniuszem jezykowym albo twoj poziom przy zdawaniu dele intermedio byl juz dosyc wysoki - albo obie te rzeczy na raz

pzdr
AWrtsey
ja również zdalam DELE SUPERIOR, bez wczesniejszego zdawania Intermedio, po roku intensywnej nauki jez.hiszpańskiego w hiszpanii-wystarczylo:)
Ale nauka w Hiszpanii to co innego. Tam non-stop ma się kontakt z językiem, a tutaj to co innego... Mimo wszystko , moje gratulacje :)
!saludos!
Mam pytanie odnośnie DELE superior. Ja również zdawałam w tamtym roku DELE w Warszawie. Ale nie otrzymałam jeszcze wyników. Próbowałm zalogować się na stronie egzaminów www.diplomas.cervantes.es, ale nic się nie dzieje. W jaki sposób Tobie udało się uzyskać rezultaty juz prawie miesiąc temu. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Jeżeli dowiedziałaś się za pomocą internetu, podaj mi sposób, krok po kroku, jak to zrobiłaś. Nie wiem, o co chodzi, może to wina mojego komputera, ale wcale się nie loguje. W jaki sposób dokładnie powinnam wpisać swój código de inscripción i fecha de nacimiento: przykładowo urodziłam się 23 maja 1978roku, czy mam wpisać 23/05/78 czy może nieco inaczej. Jak wpisuję wszystkie ddane, i klikam na ENVIAR nie dzieje się nic.

Bardzo proszę o sugestie. Jakiekolwiek.
Salu2. Pati
23/05/1978

i caly kod 11 czy ilus tam cyfrowy :)

saludos
Wpisałam wszystko i kod i datę urodzenia, ale nie funkcjonuje. Czynność powtarzałam dziesiatki razy. Może ja nie potrafię użytkować mojego komputera, choć pracuję na nim codziennie po kilka godzin ;)

Pozdrowienia
Cześć! Przymierzam się do zdawania DELE SUperior. Czy mogłabyś mi napisać jakie były pytania na ustnym? Będę wdzięczna.
Pozdrawiam!
Ja też tak chcę!!!!! A bardziej realistycznie, to po pierwsze SERDECZNIE GRATULUJĘ, po drugie... Nie ukrywam, że natchnęłaś mnie optymizmem, bo wiekszość wpisów tutaj (bez obrazy), ale... Mniejsza o to.
Hiszpańskim zajmuję się tak naprawdę od sierpnia tego roku (ryję słówka :D) i jest to - póki co - bardzo systematycznie (aż mnie samego to zaskakuje). W październiku rozpoczynam kurs.
Założyłem sobie, że w maju 2006 zdam Basico (wiem, wiem, podobno nie ma to znaczenia... ale dla mnie ma, powiedziałbym osobiste). Listopad 2007 - Intermedio oraz listopad 2009 - Superior. Do tej pory wydawało mi się, ze jest to mało realne... ale po Twoim poście widzę, że wcale nie.
Dziekuje za podtrzymanie na duchu :D
¡Muchas gracias!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa