Muzyka hiszpańska

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 74
poprzednia |
Mam pytanie...
Znacie jakąś znośną muzykę hiszpańskojęzyczną?
(znaczy się nie jakieś Natalie Oreiro i melodie z telenowel...)
Byłabym wdzięczna za jakieś wskazanie, bo z doświadczenia wiem,
że w angielskim pomaga mi znajomość piosenek ;-)
pzdr.
i ja sie chetnie podpisze pod tym apelem... jestem jeszcze calkowicie zielona jesli idzie o muze hiszpanska :)
polecam dwie wokalistki: pierwsza (to moje świeże odkrycie) Lhasa de Sela, wydała niedawno trójjęzyczny album 'The living road', nie nagrywa co prawda w Hiszpanii, ale jest z pochodzenia Hiszpanką; drugi głos to Christina Rosenvinge, ha, w jej żyłach nie płynie znowuż hiszpańska krew, ale mieszka w Hiszpanii i gra muzykę rockową, niezbyt ciężką, ale nie bez pazura, coś jak kasia kowalska w latach świetności
Polecam Bebe i Amaral , aczkolwiek Bebe jest z Argentyny , wiec są małe anomalia w niektórych wyrazach jak np. w piosence Moriria por vos , vos oznacza Ciebie. Pzdr.
oczywiscie alejandro sanz y david bispal. no i shakira! :))saludos
Polecam el canto del loco i Bebe , jesli chodzi o mocniejszą muzę dobrego punka gra Panda
Witam polecam wszytskim piosenki w sumie argentynskiego wokalisty nazywa sie Coti(dokladnie Coti Sorokin) Alejandro Sanz czy Laury Pausini, noi oczywiscie Shakire, Efecto Mariposa, El Sueno de Morfeo.Polecam!
polecam HARD ROCK BLACK HEAVY GOTIC VERY GREAT METAL: czyli oczywiście KRWIOŻERCZO-OKRUTNE BESTIE Z ZIMNEJ PÓŁNOCNY! czyli LORDI! :PPP
Witam!
w ogóle nie orientuje się w muzyce hiszpańskojęzycznej, czy mógłby ktoś polecić mi jakieś zespoły, tytuły, byłabym wdzięczna jakby ktoś przesłał mi jakąś muzyczkę... słucham generalnie rocka ale spodoba mi się wszystko z gitarą w tle!
z góry dzięki!
pozdrawiam
A Manu Chao?Polecam!! Mam ogromny sentyment, bo m inn. od niego zaczela sie moja przygoda z hiszpanskim (np.:"Clandestino") i gitara i klimat... :) chyba zwlaszcza to.Mam prawie cala dyskografie, sluchajac jej pierwszy raz bylam zdumiona ,elastycznoscia w gatunkach.
hej, zalezy o jaka muzyke ci chodzi.. wolną o milości :D:D czy do potańczenia czy moze jakies jeszcze rapy hiszpańskie :).... ja mam tego wszystkiego od ciula, no oprocz tego rapu :D... a tak w ogole to ostanio w kolko slucham lucero - mi destino eres tu .. chociaz to z telenoweli ... ale genialne jest . wpada w ucho polecam... thalia ma tez niektore dobre piosenki :)... zalezy kto co lubi pozdrawiam .. jak cos to pisz na [email] to w miare mozliwosci ci poprzesylam co sie da pozdrawiam
Ja znam chyba tylko jeden hiszpanski zespol - Ska-P, jak sama nazwa mowi, muzyka SKA. Bardzo fajna leciutka muzyka i nie sa to zadne natalie ani nic tego typu ;)
dzięki!! poszukałam i znalazłam 2 piosenki które są naprawdę fajne, jakość tylko gorsza, ale podoba mi się!!
Ja tam lubie Pauline Rubio. Muzyczka fajna i do tanczenia i sluchania. Co prawda Paulina jest z Meksyku, ale naprawde fajnie śpiewa. Kto chce może posłuchać na tej stronie www.paulinarubio.com
czesć posłuchaj
ska-p - como me pongo
juanes- volverte a ver
juanes- mala gente
juanes- a dios le piodo
christina aquilera- falsas esperanzas
son by four- cuando seas mia
alexandre pires- ama me
Jeśli Ci sie spodobają to daj znać pozdro!
polecasz jakies jej utwory?
HOLA POLECAM DAVID BISBAL I JEGO PIOSENKE -BULERIA I AMOR DEL SUR, CHENOA ,BEBE -MALO, MALO -PIOSENKA BIORĄCA UDZIAŁ W AKCJI PRZECIW PRZEMOCY W RODZINIE
Hola a słyszalaś piosenkę Dawida CAMINA Y VEN. warto.ciekawa jest tez EL Arebato Una noche con arte.melodyjna i bardzo lubie .pozdrawiam
hola!! gorąco polecam zespół MANA (Meksyk)oraz Antonio Orozco - warty uwagi hiszpanskojezyczny rock, nadto La Hungara - ciekawe aranzacje hitów flamenco ... i wiele wiele innych - polecam poszukiwania na hiszpańskich wyszukiwarkach...salu2!!!
A mi sie podoba ;) Juanesa i Christine znalam juz wczesniej, a reszte posluchalam po twojej rekomendacji. Amame i cuando seas mia podoba mi sie najbardziej.
Pozdrawiam.
hola! Zdecydowanie polecam Ci hiszpanskiego piosenkarza- Melendi. Tworzy mieszanke rocka, popu z typowymi brzmieniami hiszpanskimi, gl. flamenco. Do tej pory wydal dwie plyty; Sin noticias de Holanda i Que el cielo espere sentao. Polecam. Besitos
Tez uwielbiam Manu chao! Bedziesz na Heineken Opener Festival?Ja bym bardzo chciala ale w tym samym czasie bede w Madrycie i nie bede mogla sie zjawic. Jesli sie wybierasz to napisz jak bylo... Besitos
MELENDI!!!!
Ktoś tam się chyba mnie pytał o utwory Pauliny Rubio... No to tak... Dużo ich jest i fajnych. Najbardziej lubie 'Baila Casanova' albo 'Si tu te vas' również 'Dame otro tequila' i bardzo lubie jeszcze 'Tan Sola' i 'Te quise tanto'. Dużo ich jest. Można posłuchać na www.paulinarubio.com
Sérgio Santos Mendes -pochodzi z brazylii. Grał z Antônio Carlosem Jobimem, którego uważał za swojego mentora. Latin jazz połączony z tanecznym hip hopem i zmysłowym R&B to mieszanka, przy której nikt nie usiedzi na miejscu!
A co z Nekiem po hiszpańsku? świetny równiez w tym wydaniu :)
Może już trochę za późno, ale dla mnie każdy dzień bez Heroes del Silencio to dzień zupełnie stracony ;). Panowie pochodzą z Zaragozy, w 1996 roku się rozpadli, a w październiku 2007 r. ponownie zeszli, by odbyć trasę po obu Amerykach i Hiszpanii. Ich muzyka to nieco cięższy rock. Są 2 powody, dla których nie mogę bez nich żyć: to wokalista Enrique Bunbury i gitarzysta Juan Valdivia...Kto posłucha, ten mam nadzieję zrozumie :D
ja moge polecic Bustamante jesli ktos lubi romantyczne nucie polecam
ciekawe co kto jeszcze poleci,a autorka postu juz tu wiecej nie zajrzala...
ja polecam te zespoly: Kudai,Jesse y Joy,RBD,Camila, a oprocz zespolow: Diego Gonzales, i piosenka Kat Deluny-run the show w wersji hiszpanskiej,oraz piosenka Tokyo-Danny w wersji hiszpanskiej;]]]
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 74
poprzednia |

 »

Pomoc językowa