18.04 -maturka ustna!!!kto zdaje?

Temat przeniesiony do archwium.
Hola,jestem z Elblaga.Zdaje maturke z espańola i przyszlo do mojej szkoly pisemko,ze musze na ustna jechac do Olsztyna 18 kwietnia.Czy ktos moze z mojego wojewodztwa zdaje tez hiszpanski?odezwijcie sie!razem bedzie razniej !Saludos!
tez zdaje hiszpanski ale w przyszlym roku:)

powodzenia i trzymam za Was mocno kciuki :)

un beso :*
hej, ja tez bede zdawac maturke z hiszpana, u siebie w olsztynie:) tez sie boje,ale mysle ze bedzie ok..18 kwietnia juz niedlugo,.. moj nr gg to 6275088,jak cos to odezwij sie,pogadamy..:) buziaki-chica
Nie- dziękuje slicznie:)mam nadzieje,ze komisja będzie wyrozumiala...Chica:odezwe sie na pewno!
czy ktoś jeszcze zdaje w olsztynie??????odzywajcie sie:)
hej catalinka- komisje jako tako znam,(;ale nie w calosci) przypuszczam ze beda moje nauczycycielki z hiszpana, no bo kto inny :) a one sa swietne i raczej wszystko bedzie ok. to odezwij sie jeszcze, pozdrowka papa
zostawilam Ci wiadomosc na gg.
to mowisz,ze nie ma sie czego bać?to super.
mozesz mi powiedziec jak bedziesz przez te ostatnie tygodnie przygotowywac?ja nie ucze sie w szkole hiszpana wiec musze wszystko sama robic.moze jakies rady?:) saludos
Ja mam takie pytanko odnosnie ustnej matury. Jak wymawiacie np. "Yo" - jo czy dzio, bo ja wole uzywac tej drugiej formy no i czy komisja odejmuje za to punkty albo cos w tym stylu???
Też zdajesz maturkę z nami?:)
wiesz co,wymowa zależy od danego kraju .Ja uczę sie hiszpana z Meksykaninem wiec moj akcent pewnie się troche rozni,ale nawet nie przyjmuje do wiadomosci,ze mi odejmą punkty za to:/
a Ty uczysz sie z Hiszpanem czy Polakiem czy moze sama?
Holasssssssss
ya wymawiam jak "jo" to brzmi trochę jak nasze toruńskie jo, hehehe, ale nie tak z niemwiecka tylko bardziej miękko. Miałam dwie nauczycielki od hiszpana jedna mówi dzio, druga jo. Mój kumpel z peru mówi bardzioej pod dzio, ale z Hiszpanii bardziej jak jo. Wiesz co to zależy. Bo nawet z samej Hiszpanii różnie to wymawiają. O czywiście, że za to nie odejmują punktów ;)

No a może znajdzie się ktos, kto zdaje HISZPAŃSKI W GDYNII?
a to dobrze ze jest taka dowolnosc bo sie balam ze wszyscy mowia tak jak Hiszpanie. Niestety, nie naleze do waszego klubu zdajacych w tym roku, mi jeszcze zostalo troche czasu do maturki. A hiszpana jak narazie ucze sie sama :(
masz szczęście, nie czeka Cię taki stres jak nasz. No ale za parę lat.... kto wie. To już wiesz, że będziesz go zdawać (hehe)? No, ja też zaczynałam jako samouk. Wiem jak to jest, chociaż teraz jest o wiele więcej wszystkich książek, programów etc. Można wybierać. No to życzę powodzenia w nauce i nie zrażania się ;)
Salu2
Nie dziękuje - zeby nie zapeszac :P A z tym zdawaniem to w sumie nie wiem :] tzn. doszlam do wniosku ze nic nie trace zdajac hiszp jako przedmiot dodatkowy wiec jest bardzo prawdopodobne ze sie zdecyduje :)
hej catalinka- ja jakos specjalnie sie nie przygotywywuje, tz chodz ena lekcje u mnie w szkole i dodatkowe (ale lektorzy to polacy...) no i pisze soebie troszke prac,czytam,slucham kaset i jakos idzie..powidzenia Tobie rozniez zycze,beso (p.s ja wymawiam yo a nie dzio-choc te drugie tez ladnie brzmi hihihi)
hola,to heszcze raz ja-sluchaj nie doszla do mnie zadna wiadomosc na gg:(
nie wiem czemu,mozesz sprobowac wyslac ja jeszcze raz?? pa
Chica, ciagle nie moge z Toba nawiazac kontaktu:(( moze masz wlaczoną opcje zeby nie dostawac wiadomosci od nieznajomych?sprawdz to,vale?

Ludzie,odzywajcie sie!!!Kto zdaje ustna 18.04 w Olsztynie????

dla wszystkich besitos:*
Ja zdaję w Poznaniu, 28 kwietnia. Będę trzymać za Was kciuki:) Powodzenia!
Powodzenia również:)))
Hola,ja 30.04-Szczecin ..brr..i to rozszerzona bo parszywy Wroclaw sobie tego zyczy ;)
hej catalinka-patrzylam na moje g i jest ok, podam Ci mojego maila,moze tak sie jakos skontaktujemy:) [email] pozdrawiam ,beso
hehe, ja zdaje:) w Olsztynie:) chyba cos o Tobie slyszalam..;) chodze na hiszpanski i ostatnio moja nauczycielka cos wspominala o KIMS z Elblaga kto tez bedzie w olsztynie zdawala mature z hiszpana. Zwrocialam uwage bo ja tez nie mam hiszpana w szkole i ucze sei sama ( no i jeszcze chodze na te dodatkowe zajecia) . Skoro nie masz hiszpana w szkole to rozumiem ze tez zdajesz rozszerzony?? ojaaa, bo ja tak i juz sie boje...
ja rozmawiam z Hiszpanami i dzieki temu ucze sei tez tego całego cecear czyli ich powszechnego seplenienia;) hehe, najlepiej mi to wychodzi spiewajac piosenke davida de marii "precisamente ahora" ( princesa no llores masss.. etc etc;) albo ogladajac program "corazon corazon" jednoczesnie wymawaijac ten tytł;) jeje, takimi oto sposobami mozna sie nauczyc wymowy:)
jak masz czas i chec to sie odezwij np na moje gg (mam nadzieje, ze na mohe dojda Twoje wiadomosci..) ;) moj nr 2509545
en cuento a matura-no te preocupes. tenemos que esperar que todo vaya bien:) bo pojdzie dobrze:)
Chica ma racje, z tego co i ja slyszlam babki z komisji sa naprawde niezłe:) moge reczyc za to ktora mnie uczy:)
papapatki, besitosss
A ja mam nadzieję, że "moja" komisja też będzie niezła. Pozdro dla wszystkich, którzy zdają w tym roku hiszpana. No i może sie znajdzie ktoś kto zdaje ustny w Gdyni??????
wow,nie wiedzialam,ze taka slawna jestem, nawet w olsztynie o mnie mówią hehe. Odezwe sie do Ciebie Kamila,papa
Hej
już w poniedziałek maturka,wyobrazacie sobie????
Trzymajcie kciuki !!!!
besitos:*
trzymam kciuki, ja w poniedziałek zdaję angielski. Napisz w poniedziałek jak ci poszło. saludos:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa