idiomy, zwroty - z czego sie uczyc

Temat przeniesiony do archwium.
jak w temacie, napiszcie jakie macie doswiadczenia w tej kwesti. Jak mozecie to poleccie jakas ksiazke. Nie chodzi mi tu o poznanie jakis skomplikowanych wyrazen ale najbardziej popularnych, uzywanych w mowie potocznej (bo wiem ze hiszp jest cala masa idiomow)
Uczę się z samouczka wydawnictwa Assimil. Książka ta (+4 CD) składa sięz samych zwrotów i idiomów :) Całość to dialogi, ale tu nei jest tak że uczysz się czasów przyszłych czy przeszłych na 20 lekcji ale na 3- 6 :) no i zwroty uważam za b. przydatne dam jedno zdanko : lekcja 54 Cada pais regula sus costumbres.Lekcja 5 : Deberias trbajar menos. Lekcja 1 : Tienes mala cara
Napisz cos wiecej o tym samouczku...gdzie mozna to kupic i ile kosztuje?
Samouczek kosztowłą 2 lata temu 200 zł teraz 59. Na Zachodzie o wiele drożej więc kupiłem:) Podobno jest jedna z lepszych metod nauki. Jest to książka w małym formacie ale nabita informacjami. składa się ze 109 lekcji. W każdej lekcji jest dialog, krótkie zdanka , ćwiczenia (wypełnianki) i porcja gramatyki dotycząca lekcji. Każda lekcja jest udżwiękowiona (native speakers, bardzo przyjemne brzmienie głosów lektorów, inazej jest w Assimil American English :( Nauka polega na assimilacji języka ( czy jak to nazwać, aquisition etc). Po prosty słuchasz i zapamiętujesz. Z założenia nie chodzi o wykucie wszystkiego na blachę, ale i to czasem pomaga. Dziennie nauka trwa 30 minut ( ale na okładce!!) ja robię to w 1 godzinę i więcej. Po 50 lekcji następuje 2 fala - robimy 50 i 1 leccion, 51 i 2 and so on:) Tam jeszcze niestety nie doszełem (lekcja 12) ale wiem, że nie tylko ja na tym forum tego używam:) 1 poziom uczy 2[tel]słów ,( no i kupę idiomów, zwrotów). Pisże w zaokrągleniu bo taka jest średnia dla wszystkich języków(oferują kilkadziesiąt ale musisz znać ang. niem lub francuski- w szczególnosci). 2 poziom nie jest dostępny w Polsce( napisali mi że na ten czas nie jest w planach). Jesli znasz francuski możesz go kupić na assimil.com. 2 poziom uczy 2500 słów. Patrząc na 1 poziom uważam że nie jest to banalne słownictwo,a kurs wyglada b. obiecująco. Polecam !!!
Tak z ciekawości znałaś to "tienes mala cara" ? Jak dla mnie ciekawy idiom :)
Dzieki za informacje wyglada dosc ciekawie.Obejrerzalam stronke ale cena jest spora 69 euro ...to nie jest malo jak na nasze warunki.
Nie wiem czy sprawdzałąs hiszpański ale na stronie kosztuje 67,5 euro a pierwszy pziom po polsku 69 złotych ( w poście wyżej pomylisłem się).
no powiem Ci ze brzmi bardzo zachecajoco! tylko podaj pelna nazwe ksiazki. Szukalem po ksiegarniach internetowych ale nic z Assimil nie maja wiec jakby ktos mial info gdzie to kupic bede wdzieczny!
Nazwa brzmi "Hiszpański łatwo i przyjemnie" wydawnictwo Assimil. Nazwa angielska: Spanish with ease, francuska: Espagnol sans peine, włoska: ...sin enfuerzo, niemiecka : ...ohne muhne - to dla szabrowników internetowych - ale zapewniam was nie znajdziecie tego po sieci ! Kurs kupiłem w Omnibusie w Poznaniu. Będą jakieś pytania- służę pomocą!
Mogę wam dac jakieś przykładowe zdania( wg mnei co trudniejsze) będziecie wiedzieli czy to kurs dla Was. P.S. Nie pracuję dla wydawnictwa. I'm simply self-taught:)
tienes mala cara - wygladasz na zmeczonego ???? zgaduje ;)
znalazlem to w internecie:

http://9sekund.pl/a4/index.php?q=Hiszpa%F1ski+%B3atwo+i+przyjemnie&s=0&k=0


http://www.andy-ksiegarnia.com/product_info.php?products_id=1743&osCsid=e0cf25d6ef9293f56147307d483cbfc1
tienes mala cara - kiepsko wyglądasz:) - Leccion primera
Ale to jest sama książka- bez płyt CD nie polecam na całej linii.
a moze to ta ksiazka??
http://www.nowela.net/ksiegarnia/opt_showbook/idksiazki_42214/idkat_hpa
To dokładnie ta sama książka no i jest audio :)
:)
ale to jest tylko jedna czesc czy calosc???
"Hiszpański łatwo i przyjemnie" to pierwsza część kursu (tę mam). I tylko ta jest dostępna po polsku. Poszukałem więcej danych i część ".......łatwo i przyjemnie" uczy 3500 słów natomiast druga część kursu kolejne 2000. Drugą część jeśli zna sie ang, niem, albo francuski na bank można znależć na Amazonie.
Szkoda, że nikt nie odpowiedział gdzie tak naprawde można znależć te zwroty...
Ty kupowales na amazonie z usa czy z europy? jak jest z wysylka, bez problemu?
Nie kupowałem na Amazonie, wiem tylko że trzeba mieć kartę która wydają polskie banki (nie wiem czy wszystkie) i system w Amazonie widzi ja jako kartę kredytową. Spytaj sie na forum angielskim, tam na pewną będą wiedzieli :)
aha wiem chodzi o karte pko inteligo ktora umozliwia taka platnosc
Hmmm. Nie powinienem tego pisać ale w obliczu TAKICH cen. Ten kurs mozna ściągnąć z internetu :)
A gdzie, gdzie? :> I całość czy same płytki? :> Pozdrawiam. :)
polecam książkę "Idiomy hiszpańskie"
http://www.gandalf.com.pl/b/idiomy-hiszpanskie/
Korzystam z Assimila "hiszpański łatwo i przyjemnie" i musze przyznac ze kurs ten jest naprawde genialny ... Jestem zafascynowany i metodą nauki jak i samym jezykiem ... Gorąco polecam ...
Witam, czy ma ktoś płyty CD do kursu j. hiszpańskiego metodą Assimil? Mam kasety ale praca z płytami jest wygodniejsza. Chętnię zapłacę za kopię tych płyt gdyż samych kupić nie można a nie chcę płacić po raz kolejny za książkę. Mogę też w zamian zaoferować płyty CD do włoskiego Assimil. Jeśli możecie to pomóżcie. Pozdrawiam.
a moze ktos posiada skany tego podrecznika i moglby je zamiescic na stronce http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Zenek1234 z gory dziekuje
No i wątek upadł.
Temat przeniesiony do archwium.