Nauka języka samemu

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich.

Szukając informacji o samodzielnej nauce hiszpańskiego natrafiłem na to właśnie forum.

Chciałbym sam w domu nauczyć się języka hiszpańskiego, by swobodnie się nim posługiwać.

Póki co praktycznie nie umiem nic. Generalnie wstyd się przyznać, ale miałem w gimnazjum i liceum język hiszpański, ale sposób nauczania był dość lekceważący, co zniechęciło większość osób w klasie do nauki tego języka. Także nie umiem praktycznie nic. Niby miałem w gim i liceum ocenę 4, ale to raczej było kucie się słówek i gramatyki. Może coś tam z czasem by mi się kojarzyło, ale nic więcej.

Chciałbym żebyście doradzili mi podręczniki do samodzielnej nauki.
Wiem że tematów takich było kilka, ale większa część która podaje konkretne tytuły ma ponad 2-3 lata.

DLATEGO BĘDĘ OGROMNIE WDZIĘCZNY ZA POMOC.

To co posiadam:
- "Naucz się sam" Gramatyka języka hiszpańskiego z ćwiczeniami PONS
- słownik polsko-hiszpański, hiszpańsko-polski OXFORD
- "Nuevo ELE" (Inicial 1, Inicial 2)
- "ECO Libro del Alumno A1+A2" plus ćwiczenia

Niestety 2 ostatnie pozycje sa całkowicie po hiszpańsku :(

Pozdrawiam
Dobre podręczniki sa wydawane wielokrotnie od lat więc nie jest istotne kiedy były wymieniane w tematach na forum. Te najlepsze są drukowane już nawet ponad 20 lat z małymi zmianami tylko. Ja generalnie mogę polecić bez wahania każdy gdzie wśród autorów pojawia się ktoś z rodziny Perlinów.
Masz wszystko na forum i mnóstwo róznych opinii, tylko czytać.
Dużą część już przeczytałem. No cóż, poczytam jeszcze.
Chodziło mi też o ocenę tych materiałów co posiadam...
czy te podręczniki się przydadzą czy raczej nie?
Przepraszam, że piszę jedno pod drugim, ale nie widzę opcji edycji.

Poczytałem trochę.

Czyli np. bardzo dobrym podręcznikiem do nauki od początku, gdzie jest wszystko wytłumaczone, jest:

Oskar Perlin "Język Hiszpański dla początkujących" (tam jest po polsku wszystko wytłumaczone tak?)

I do tego mam jeszcze słownik OXFORD i gramatykę z ćwiczeniami PONS.

Czy to wystarczy na początek, by nabyc solidne podstawy??
Wystarczy. Jesli dodasz systematyczność ze swej strony, rezultat pewny.
Najtaniej to tę książkę dostanę w empiku (43 zł) , czy można gdzieś z przesyłką odstać taniej??

W ogóle są 2 wersje (wydania). Jedna z 2002 roku niebieska i pomarańczowa z sierpnia tego roku. Czy one różnią czymś oprócz okładki i roku wydania?

Powtórzę pytanie: ta książka jest 2 języczna (polecenia po polsku, treść po hiszpańsku, tak)??

Czy jest jakaś lepsza KSIĄŻKA do samodzielnej nauki? Chciałbym poznać wasze zdanie przed samym zakupem.
Kursy komputerowe póki co nie wchodzą w grę bo wolę uczyć się klasycznie (oczy odpoczną od ekranu).

Nadmienię że czytałem multum tematów, więc proszę nie wysyłajcie mnie do nich, bo chciałbym już niedługo zamówić i się uczyć.

Systematyczny oczywiście będę, ale oczywiście na tyle ile mi czas pozwoli (studia). Czy powiedzmy 1 godzina dziennie wystarczy??

Bardzo prosiłbym was o odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. Jak się powtarzam, to przepraszam, ale zrozumcie mnie. Jak zacznie się październik, to znów studia i nie będę miał czas szukać niczego.


Serdecznie pozdrawiam.
"Najtaniej to tę książkę dostanę w empiku (43 zł) , czy można gdzieś z przesyłką odstać taniej??"
Na allegro albo jakiejkolwiek innej aukcji internetowej.

"W ogóle są 2 wersje (wydania). Jedna z 2002 roku niebieska i pomarańczowa z sierpnia tego roku. Czy one różnią czymś oprócz okładki i roku wydania?"
Podejrzewam, że niewiele się różnią. Ja miałam wydanie z lat siedemdziesiątych, historyjki były trochę "niedzisiejsze", ale opis zagadnień gramatycznych uniwersalny.

"Powtórzę pytanie: ta książka jest 2 języczna (polecenia po polsku, treść po hiszpańsku, tak)??"
Tak. Najpierw "czytanka" po hiszpańsku, potem słowniczek do czytanki, wyjaśnienie gramatyki po polsku, na koniec kilka ćwiczeń, i oczywiście klucz odpowiedzi.

"Czy jest jakaś lepsza KSIĄŻKA do samodzielnej nauki? Chciałbym poznać wasze zdanie przed samym zakupem."
To zależy jaka książka będzie najlepsza dla Ciebie. Wiem, że ludzie chwalą "De Pa a Pa", ale ja na przykład wolę coś bez obrazków. Dla mnie ta była najlepsza.

"Systematyczny oczywiście będę, ale oczywiście na tyle ile mi czas pozwoli (studia). Czy powiedzmy 1 godzina dziennie wystarczy??"
Moim zdaniem tak, ale pewnie sam wiesz, że jednego dnia nauka wchodzi lepiej a innego gorzej. Dlatego ja ucząc się czegoś wyznaczam sobie minimum na każdy dzień i tego nie omijam, a jak mam ochotę i dobrze mi idzie to czasem nawet uczę się dwa razy dłużej.
A jak do tego zrobisz sobie ściągę ze słówkami i będziesz wkuwał na nudnym wykładzie... ;)

Powodzenia!
aj... uczyłam się z Perlina przez jakiś czas, ale jakoś nie wydał mi się zbyt przejrzysty. Osobiście nie polecam.

Aktualnie korzystam z ELE, USO. Skończyłam Espanol de pe a pa 1 i 2.

Jesli chodzi o słowniki - posiadam Wielki Słownik Polsko-Hiszpański (2 tomy + suplement) i Hiszpańsko-Polski, to akurat są pozycje dosć poważne jak dla początkujących, ale jeśli myślisz o hiszpańskim 'en serio' - polecam. Mniejsze słowniki zaczeły mieć dla mnie w pewnym momencie duuuże braki :) Denerwowałam się, że nie ma jakiegoś słówka.

Saludos :*
też polecam DE PE A PA 1..
Podręcznik+CD+ćwiczenia
koszt takiej przyjemności to ok 89zł
ale WARTO :)

ćwiczenia USO elemental .. tam co prawda ani słowa po polsku, ale tłumaczenie nie jest skomplikowane, do tego MP3 i VOILA :)

do tego jeszcze..

Espanol. Repetytoriumte tematyczno-leksykalne- wyd. "WAGROS", i Gramatyka Języka Hiszpanskiego z ćwiczeniami A.Wawrykowicz-jest wszystko pięknie ładnie wyjaśnione, przetłumaczone :)

USO i repetytorium mam w PDF jakbyś chciał :)

Saludos :)
hejka Wam ;))
Mam prośbe .. moglibyście mi podać stronke na której znajde więcej odmian czasowników ??
Bo tu jest bardzo mało ..
Espanol De Pe A Pa cz.1 i 2 są dostępne na chomiku, razem z mp3 do sluchania. Koszt wydrukowania takiej ksiazki z 20zł a nie 90 ;)
tutaj masz:

http://www.logosconjugator.org/vlist.php?vl=ES&ul=EN&vn=6864
mówiłam o kupnie NOWEGO ;]

w czarnobiałej wersji - tak ok 20zł
ale DE PE A PA drukować na cz-b nie polecam..
pracuję w drukrarni i książka w kolorze 4+4 wyniosłaby 153zł ;].. cz-b 18zł

więc lepiej kupić ją w ksiegarni bądź od kogoś kto już ją przerobił i może odsprzedać.

a chomik to http://chomikuj.pl/Zenek1234
Ja polecam "De pe a pa". Jako że uczę się hiszpańskiego dopiero rok, kupiłem również "No hay problema+" i jestem zadowolony. :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie