W 3 lata do matury rozszerzonej

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich ;)
Jestem obecnie w 3 gimnazjum, ale od wakacji chcę się zacząć uczyć języka hiszpańskiego. SAMODZIELNIE, ponieważ w moim mieście nie ma szkół z językiem hiszpańskim, a na korepetycje mnie nie stać.
Czy mam szanse przygotować się w 3 lata do matury rozszerzonej, zaczynając od zera?
Jak uważacie?
Z języków jestem zdolna, zawsze dążę do celu, ale czy to wystarczy?
Bez nauczyciela?
Myślę, że tak. Ja zaczęłam naukę w czerwcu 2016 i teraz jestem na B1/B2. Nigdzie mi się nie spieszyło, po prostu uczyłam się gdy miałam czas i ochotę, więc wydaje mi się, że gdybym się bardziej postarała, mogłabym być już na B2.
Ale wszystko to też kwestia motywacji, ja uczyłam się cały czas dla siebie, więc nie jestem pewna czy taka nauka pod maturę będzie równie efektywna.
Lubię języki obce
Myślę nad studiami w tym kierunku
A do tego chciałabym umieć więcej niż jeden język
Tak też dla siebie ;)
Więc wydaje mi się, że jest to możliwe. Ale mimo wszystko radziłabym też oprócz samodzielnej nauki rozpocząć jakiś kurs czy coś takiego. Mi się wydawało, że łapię o co chodzi w wymowie, ale jak już przyszło do samego mówienia, to wyszło, że nie do końca. Na rozszerzonej maturze nie ma egzaminu ustnego (chyba że coś pozmieniali od moich czasów), ale mimo wszystko będąc na B2 wypadałoby mówić jako tako.

« 

Pomoc językowa