Siguiente

Temat przeniesiony do archwium.
Siguiente los platos /czy/ Siguiente de los platos?
Której formy się używa? Bo mi się wydaje że w dopełniaczu, lecz to brzydko brzmi.
MNIE się wydaje. "Mi się wydaje" to dopiero brzmi brzydko.
Cytat: krzychu1988r
MNIE się wydaje. "Mi się wydaje" to dopiero brzmi brzydko.

Winszuję znajomości języka ojczystego, ale interesuje mnie hiszpański. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie udzielaj. Dziękuję
A oprócz reakcji nabzdyczonego indyczka, który nie umie podziękować za cenną uwagę, jakaś refleksja wtórna co do tych bezsensownych przykładów z pytania?
edytowany przez argazedon: 10 sty 2018
Oboje zgłoszeni, a teraz czekam na odpowiedź. Może ktoś jej kiedyś udzieli, jeszcze zanim umrę :/

/\up cenna uwaga raczej brzmi ""Mi się wydaje" jest niepoprawną formą, "mnie się wydaje" już tak". W powyższym kontekście pewien Pan postanowił mi bezczelnie wytknąć błąd. Stajesz w obronie chama, więc dla mnie również jesteś chamem, a ja chamów traktuję tak jak na to zasługują.
Bez odbioru, nie zwykłem rozmawiać nie na temat
edytowany przez Vtrg: 22 sty 2018
Użytkowniku Vtrg, bezczelnością z mojej strony byłoby gdybym cię obrzucił inwektywami, obraził w jakiś inny sposób czy coś w tym rodzaju. Jak widzisz, nic takiego nie miało miejsca. Szczerze mówiąc, dziwią mnie twoje zarzuty bo udzielam się na tym forum od lat i nikt nigdy nie miał do mnie pretensji.

Co do twojego pytania odnośnie do hiszpańskiego - nie wiem, więc nie odpowiedziałem. Jeśli nie potrafię komuś pomóc w konkretnej sprawie, wówczas czekamy na kogoś z większą wiedzą. O to nie możesz mieć pretensji.
Mimo bezczelności autora tematu (Tak- jego bezczelności bo jak widac nie wie co oznacza to słowo i zarzuca ją bez sensu komuś innemu) z obowiązku i poczucia misji a odnośnie gramatyki:
Przymiotnik w hiszpańskim stoi zawsze po rzeczowniku, chyba że podlega szykowi znaczącemu.
Los platos siguientes = Następne/Kolejne dania
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa