Ser estar

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Czy ktoś mógłby sprawdzić poprawność konspektu Ser& estar? Jak myślicie czy dobre rozplanowanie na 45 minut lekcji?


KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Klasa: I GP
Temat lekcji: Znaczenie, zastosowanie i odmiana czasowników SER/ESTAR.
Wprowadzenie i ćwiczenia praktyczne.
Czas trwania lekcji: 45 minut
Ilość uczniów: 14
Poziom: A1

Cele ogólne:
. Pobudzanie motywacji do nauki języka;
. Rozwijanie sprawności językowych na poziomie podstawowym;
. próby konstruowania samodzielnych wypowiedzi w zakresie tematyki zajęć
. rozwijanie umiejętności poprawnego czytania i zapisywania wprowadzonych na lekcji nowych wyrazów.
. ćwiczenie rozumienia wypowiedzi w języku hiszpańskim bez dokładnej znajomości wszystkich słów.
. doskonalenie umiejętności posługiwania się poznanymi strukturami gramatycznymi i
wykorzystania ich w praktyce;
. doskonalenie umiejętności wypowiedzi w języku hiszpańskim;

Cel wychowawczy:
. wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowanie czynności intelektualnych potrzebnych im w codziennych sytuacjach i dalszej edukacji,
. wyćwiczenie umiejętności wypowiadania się publicznie,
. wykształcenie umiejętności zgodnej i twórczej pracy w grupie

Cele lekcji:
Po zakończeniu zajęć uczeń:
Potrafi
. rozwiązywać proste zadania związane z użyciem czasowników ser/estar

Zna
. znaczenie i odmianę czasownika ser
. znaczenie i odmianę czasownika estar

Metody pracy:
. wykład nauczyciela
. dyskusja
. praca indywidualna
. powtarzanie za nauczycielem
. praca w parach
. praca w domu na podstawie materiałów wykorzystanych podczas zajęć.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
. ćwiczenia praktyczne
. ilustracje
. materiały teoretyczne

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Przywitanie i czynności organizacyjne. (3min)
2. Zapis na tablicy i w zeszytach tematu lekcji: ,,Verbos Ser y Estar’’ (1 min)
3. Realizacja tematu lekcji: Omówienie przez nauczyciela znaczenia, odmiany i zastosowania czasowników ser i estar - część teoretyczna (14 min)
4. Zapis w zeszytach uczniów odmiany czasowników ser i estar. ( 5 min)
5. Ćwiczenia praktyczne - wykonanie z pomocą nauczyciela ćwiczeń 1/2 ( 6 przykładów) (15min)
6. Podsumowanie wiadomości z lekcji:
o dyskusja z zastosowaniem struktur poznanych na lekcji (6 min)
7. Ocena zachowania i pracy uczniów na lekcji.
Zadanie domowe – nauka odmiany czasowników ser/estar + ukończenie ćwiczeń 1/2 z lekcji. (3min)
8. Zakończenie zajęć, pożegnanie w języku hiszpańskim. (1min)

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa