Hiszpański

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, chciałbym poprosić o pomoc, potrzebuję przetłumaczyć tekst z języka hiszpańskiego, ponieważ dostałem go do czytania, ale nie wiem co on znaczy w całości. Potrzebuje znać jego tłumaczenie by potem przeczytać go po polsku, a nie mam hiszpańskiego w szkole, tylko dodatkowe zajęcia. Jak zrobię to sam, to na 100% będzie w nim masa błędów. Bardzo proszę o pomoc, będę wdzięczny.

Na 2 stronie potrzebny mi tylko ten wycinek podpisany "Filip"
http://imgur.com/xTKYw,W0yVR
Z góry dziękuję : ).
Ewangelia według świętego Mateusza opowiada o Magach, którzy przybyli ze wschodu, szukając nowego króla, który miał się narodzić. W pismach niewiele można znaleźć czegoś o ich pochodzeniu, osobowościach, korzeniach, ani o ich imionach.

Zakłada się, że byli "mędrcami" bądź astronomami, zwanymi w tamtej epoce jako "magowie", ponieważ podążali za gwiazdą, która zwiastowała przybycie nowego króla.

Ponieważ przybywali z prezentami dla króla, który miał się narodzić, tradycja opisuje ich jako dobrodusznych królów z prezentami dla wszystkich, przydzielając każdemu z nich imię i specyficzne cechy.

- Melchior: Siwy starzec z białą brodą. Jego prezent dla Jezusa to złoto, reprezentujący jego prawdziwą naturę.

- Kacper: Młody brunet. Jego prezent to kadzidło, które prezentuje boską naturę Jezusa.

- Baltazar: Czarnoskóry. Prezent dla Jezusa to mirra, która reprezentuje Jego cierpienie i przyszłą śmierć.


- Przed Bożym Narodzeniem: W czwartą niedzielę przed Bożym Narodzieniem rozpoczyna się Okres Adwentu, dla chrześcijan to czas na refleksję i przygotowanie na przyjście Jezusa. W niektórych miejscach jest zwyczaj umieszczania ozdoby - Korony Adwentowej, złożonej z bukietów i zielonych liści (lub byliny) i czterech świec (trzy w kolorze fioletowym i jedna w różowym). W każdą niedzielę zapala się jedną świecę, modląc się, a na ostatnią niedzielę zostawia się różową świecę. Ta tradycja ma swoje korzenie w Niemczech.

- Grudzień 24-25: 24 w Wigilię Bożonarodzeniową upamiętnia się nardzodziny Dzieciątka Jezus i jest to zazwyczaj dzień wolny, żeby 25 świętować to, że się narodził.

- Grudzień 25 - 1 Stycznia: Oktawa Bożego Narodzenia, która wywodzi się z tradycji żydowskiej. W tym okresie, w kościele świętuje się również święto Świętej Rodziny.
DZIĘKUJĘ ! Na prawdę bardzo mi Pan pomógł! Nie liczyłem na, aż tak szybką odpowiedź, jestem bardzo wdzięczny! : )
Przepraszam Pana, ale miałbym jeszcze jedną prośbę, szukałem wszędzie tej kolędy i nie mogłem znaleźć, a to ten będę musiał przedstawiać, gdyby się dało jeszcze to co już byłoby po prostu piękne to super, ale jak nie to i tak bardzo dużo dla mnie Pan dziś zrobił : ).
http://i.imgur.com/W0yVR.jpg
To, co było zaznaczone, tak?

Najlepsze i najlepiej pamiętane
Święta Bożego Narodzenia to te
gdy u naszego boku mamy
tych których kochamy i
takie osoby jak państwo


Niech to Boże Narodzieniem będzie powodem
do wielkiego szczęscia. A
Nowy Rok nadzieją na
sukces i pomyślność. Pokój i
Miłość w te Święta.

Proszę:)
Na prawdę nie wiem jak się odwdzięczyć, nie liczyłem, że ktoś poświęci mi tyle czasu, żeby to przetłumaczyć, bardzo Panu dziękuję : )!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa